BÜLENT1962 adlı kullanıcının mesajları

Sevgili hobidaşlar,
    burada yazmış olduğunuz taslak havalı tüfek yasası konusunda da, lisans çıkartma ile ilgili sağlık raporu edinme konusunda da bunca kargaşa olmasına hiç ama hiç şaşırmayın. Şimdi size sanal olarak soruyorum, farzedinki şu anda Türkiye'nin başında kimse yok, emniyet kuvvetleride yok ( hoş, kimin Emniyeti'nin kuvveti olduğu belli değil ya) Şimdi açık yüreklilikle söyleyin bakalım ortam bugünkünden iyi mi olur yoksa kötü mü? Bence çok daha iyi olur, en azından aynı kalır. Abuk subuk bir taslak kanunu hobiye gönül verenler kendi arasında tartışıyor ve çözmeye çalışıyor. Kimse aslını ve hangi durumda ne yapacağını bilemiyor. Kimisi tüfeği taşıyamamaktan korkuyor kimisi hakların genişlediğinden dem vuruyor. Benzer karışıklıklar lisans çıkartma işlemlerinde alabildiğine sürüyor. Sağlık raporunun elde edilmesinde ana madde sağlıklı olmanızdan çıkıp başvurduğunuz mercii nin insaf ve anlayışına kalmış. Bazı arkadaşlar tam teşekküllü hastanelere sevk edilirken bazıları mahallenin sağlık ocağından hemen alabiliyor. Başvurduğunuz doktor; "Bizde ateşli silahlar için matbuu form var,onu verebilirim ama havalı tüfek için veremem, yetkim yok" diyor. Bunu söylerken komik duruma düştüğünün farkında bile olamıyor. Bu hobiye gönül verenler halen ruhsata tabii olmadan alınabilen silahlarını satın aldıkları dükkandan eve götürürken polise rastlayıp başının belaya girmesinden çekiniyor. Başıbozuk ülkenin keyfi uygulamaları işte böyle uzayıp gidiyor.
    ASLINDA bu konuların tamamının Türkiye Atıcılık ve Avcılık federasyonunca açıklığa kavuşturulması, uyuşmazlıklarda arabulucu olması, gerekli düzenlemelere ait açıklamaları sitesinden devamlı duyurması, ilgili kanun ve düzenlemelerde müdahil olması ve bilgi almak için bir birimin oluşturulması gerekmez mi? Internet sitelerinde bu konulara yönelik bir online başvuru birimi yararlı olmaz mı? Olmadı,mesela bu hobiye başlayan ve lisans alacak olanların sağlık muayenelerini yapacak her şehirde anlaşmalı birkaç sağlık birimi belirlenemez mi? Hepsi mümkün ama arpalık haline getirilmiş her devlet biriminde olduğu gibi Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nda da "Iki dönüm bostan , yan gel yat Osman" olayı had safhaya çıkınca bizlere de her problemi kendi aramızda sonuçsuz tartışmalara taşımak kalır. Bakalım ilerleyen günlerde Pandora'nın kutusundan neler çıkacak..! Saygılarımla... ;grin;

Sayın Arkadaşım,
    Vermiş olduğunuz emek, harcamış olduğunuz zaman,ortaya koyduğunuz azim ve sabırlı çalışmalarınızı tebrik ederim. Sonuç ne olursa olsun fevkalade bir ürün ortaya çıkartmak adına ülkemizde pekte önemsenmeyen AR-GE konusunu hakkıyla devreye koyduğunuz görülüyor. Sizi kutlarım. Eminim ki; bu ürünü ortaya çıkartmanın verdiği o seçkin ve karşı konulmaz motivasyon ile çok kısa sürede daha değişik başarılara da imza atacaksınızdır. Saygı ve takdirlerimle... ;grin;

SAYIN arkadaşım, belliki güzel bir bahar gününde doğa ile elele hobinizi uygulamışsınız. Atışlar güzel görünüyor, ancak ben arka planda görünen yemyeşil çayıra , güzel manzaraya baktım. Havası oksijen dolu olduğuna inandığım bu güzel vatan toprağında hem atış yapıp hemde bir mangal keyfi yapmak çok güzel olsa gerek.

Gerçekten güzel bir seçim yapmışsınız. Bu tüfekten arzu ettiğiniz verimi alacağınız kanısındayım. Bende üzerinde iyice düşünerek 10 gün önce bir HW 97 KT 5.5 satın aldım ve henüz elime geçmedi bile. Bu tüfeğin yaylılar arasında bir klasik olduğunu sizde anlayacaksınız. Hayırlı uğurlu olsun.

Tanıdığım veya tanımadığım tüm saygıdeğer yarışmacı arkadaşlarıma yarışmada başarılar dilerim. Görevim nedeni ile bu defa aranızda olup sizleri tanıma fırsatı bulamasam da her birinizin başarısının benimde gönül sevincim olacağını bildirir SAYGILAR sunarım ;grin;

Ben tüm katılan yarışmacılara ayrı ayrı gönülden başarılar diliyorum. Ne yazık ki çok arzu etmeme karşın bu defa ilgili tarihte görevde olacağım için sizleri tanıma imkanını kaçırmış olacağım. Ancak bir sonraki yarışmanıza özellikle İstanbul'da olursa mutlaka katılıp bu hobiye gönül veren dostları tanıyacağım. Saygılarımla... ;grin;

:thumbup: Sayın arkadaşım konuyu çok güzel, sade ve anlaşılır şekilde izah etmişsiniz. Üstelik bazı resim, kroki ve videolarda ekleyerek hem ciddi bir çalışma yapmış hemde konunun görselliğini artırmışsınız. Bu tarz çalışmalar özellikle bizim gibi profesyonel olmayan ve yeni arkadaşlarımız için son derece faydalı oluyor. Emeğinize sağlık, saygılarımla.

Tebrikler, Gayet güzel olmuş çalışma. Belli ki zaman ve emek harcamışsınız. Benim gibi konuya yeni yeni adapte olanlarında, bu konularda uzun yıllar deneyim kazanmış olanlarında ilgi ile izleyeceği bir tanıtım olmuş. Bu silahı alıp almamak önemli olmasa da izlemek bile bazı fikirler veriyor. Ellerinize ve emeğinize sağlık. Saygılarımla. :thumbup:

;grin; Selamlar Sayın arkadaşlar.Güzel bir konu açılmış. Bende de 2 adet Av Tüfeği var. Birisini Silahlı Kuvvetlerde iken Zor Alım denilen yöntemle almıştım ve bir yerlere koyduğum bir belgesi var ama rahmetli babamdan geride kalan tüfek bende halen ve bir belgesi vs. yok. Bu konuda nasıl hallolur pekde araştırmadım , bu tüfeklerle ava gitmiyorum çünkü. Benimkisi biraz tersten bir uygulama gibi görünüyor. Bu arada silah ve av malzemeleri satış dükkanlarını gezerken aldığım bir bilgiye göre; eğer av tüfeği alırsanız ruhsat çıkartma işlemini bü firmalar yapıyor idi. Şimdilerde belki zorlaştırılmış olabilir ama silahın alınacağı firmaya konuyu sormakta yarar var bence. Bu arada Kadra47 adlı arkadaşımın yazısını okurken epey güldüm. Sayın arkadaşımın bağlı olduğu Aile Hekimi; "herkes silah ruhsatı alıyor " diye sağlık belgesi vermemekle acaba biraz işgüzarlık mı yapmış? İsteyen ve hakkı olan alır. Birde arkadaşımın eşini çağırıp olurunu alarak KADI görevini de ifa etmiş. :-)) Tabii bu arada nezaket gösterip sayın doktorumuza tahammül eden arkadaşımı da AYRICA kutlarım. Hepinize kolay gelsin.

g;$i Merhaba Sayın arkadaşlar, atış yaptığınız bu silahlara ait detaylı ve yönlendirici yorumlarınız benim gibi iyi bir silah almak üzere olanlara çok yardımcı olacaktır. Özellikle Cricket silahına ait çok az veri var. Bekleriz inceleme ve atış sonu fikirlerinizi. Selamlar