esayar07 adlı kullanıcının mesajları

Merhaba açık tüp ile istediğiniz gücü üretirsiniz , işin içine regülatör girdiği zaman belirli bir noktaya kadar çıkabilirsiniz buda max 75-80 J (bt65 için) bu güçlere 30 grain üzeri pelet ile isabet sağlayabilirsiniz.

25 grain pelet ile Fps olarak stabil fakat isabet olarak biraz düşük oluyor bt 65 ( 50 mt de 3-4 cm grupman) bu rakamlar kimine göre isabetli kimine göre isabetsiz sayılabilir. Ben elime aldığım tüfekle 50 mt den 50 kuruş grupman yapmadan isabetli diyemem.

Şuan da konya dışında hiç kimseye çalışma ( modifiye ) yapmıyorum.

Arkadaşlar konuda bahsi geçen at44 ve bt65 tüfekleri biz mehmet öztürk abi ile yaptık. İsteyene güç isteyene isabet çalışması yaptık .

Jsb 25.4 grain peleti 950 fps hız ile atan tüfek dahi yaptık ama kullanıcı sonradan isabeti beğenmediği için 850 fps ye düşürdük , hatsan namlular ile çıkabileceğiniz güç/isabet oranı sınırlı

Herkese kolay gelsin..

bu tip "fotoğraf " çalışmalarında, başlıkta veya konu içinde hayal ürünü olduğu belirtilmesi daha iyi olur.

Bu tüfeğe ait bir çalışma olduğu duyumu varsa buda konu içinde belirtilerek haber şeklinde verilebilirdi.

konuya girişiniz fps yönünde olsaydı size 2 fps farkla çalışan regülatörlu tufeklerımızden bahsederdık, video da arkadaş altoros regülatör ün çok stabil olmadığını burdaki amacın atış sayısını artırmak olduğunu söyleyen sözleri kayıtlı.
    Ayrıca grupman videosunda hiçte 10 mt mahkum bir tüfek yok, 50 mt de 5 kuruş 10 atış var. Bunu beğendiğiniz 20 fps farkla çalışan tüfek yapıyor

Atış sayısının yanlış olduğu bi tüfeğin o kadar atış yapmayacağını iddaa ederken birden fps den dem vuruyorsunuz garip....

bunca yıldır forumdayım böyle saçma hesap ilk defa görüyorum.

Bu değerler ile siz atış başı harcanan havayı bulursunuz ancak, onuda kabul etmiyorsun zaten. Hem verdiği atış sayısı hacim ile boluyorsun hemde atış sayısını kabul etmiyorsun.
    İstersen mert krono videosu da koymuş onuda izle ,yada senin için yeniden video çekelim. Bu benim için büyük bir zevk olur

Air Arms S510 Xtra FAC sidelever air rifle

• Precharged pneumatic
    • Sidelever
    • 10-shot repeater
    • 2-stage adjustable trigger
    • Adjustable power
    • 11mm scope grooves (no open sights)
    • 2900 psi fill pressure (200 bar)
    • Built-in manometer (air pressure gauge)
    • 231cc air tank
    • Lothar Walther barrel
    • Shrouded barrel for extra-quiet shooting
    • Beech or walnut stock
    • Checkered pistol grip and forearm
    • Superbly blued
    • Magnificent stock finish
    • Ventilated rubber buttpad

231 cc olduğu yazıyor nette, tüp içinde yaklaşık 40 cc yer kaplayan regülatör var.

hocam benim tavsiyem balistik jel veya macun benzeri bir maddeye ateş edilerek Peletlerın penetrasyon testini yapabilirsiniz.
    Bu konu yabancı ülkelerde daha çok yapılan bir test ama ülkemizde böyle bir test kapsamlı olarak yapılmadı.

tetık mekanizması arızalanmıs , servise göndermeniz gerekir.
    Ve şuan kurulu kaldığı için çok tehlikeli bir durumda, namluyu güvenli bir yere dogrultmadan tüfeği kurcalamayın

Yaylı için 100 mt uzak mesafe olsada Hayal değil , tüfek 14 graın jsb yi 950 fps atıyor ise 18 graın jsb yi 820-840 filan atması gerekir.
    Uzak mesafe için jsb 18 graın daha iyi bir tercih olur.
    Bu şekilde birkaç noktaya dikkat ederek istediğin mesafeye ulaşabilirsin

1000 cc yi yarım saat de 200 bara getirirsiniz ama 200 barda herkul kaç atış yapar ona bakmak lazım.
    Bu tüfek at gibi Az hava ile çok atış yapan bir tüfek değil tam tersi, yarım saatte doldurup 15 dk da bitirmek çok yorar