valibey adlı kullanıcının mesajları

Hangi tüfekle yaptınız o grupmanları ?

12 metre grupman başlığı altındaki konuda resim var, eski bir hatsan..

ağabey jsb ile kıyas bile edilemez bence 12 metre olunca yakın gruplar cıkabilr. mesafe bir uzasında bak nasıl dağılıyor

doğru söylüyorsun.. kimbilir fark ne kadar açılır. Yanına bile yanaşılmaz belki.
    Ama bazen hepsi yere toplanıyor..

Dediğim gibi daha düzgün bir tüfek ile daha çok deneme yapmak, daha sağlıklı bir karar verebilmek adına, markaya haksızlık yapmamak adına :)

peletlerin yapısı hakkında ve birbirleri ile olan farkları hakkında hiçbir bilgim yok desem olur, ufaktan gözlemler yapıyorum..
    muhtemelen haklısındır..

Belki şöyle diyebilirmiyiz;
    Geco ile tahribat atışları yapılabilir, genel olarak idare eder..
    Ama grupman benzeri olaylarda ise sürekli aynı başarıyı beklemek hata olur ?

belki böyle yorumlayabiliriz bu ve diğer konudaki sonuçları.. kimbilir,
    dediğim gibi daha stabil bir tüfek ile, daha çok deneme yapmak gerekli galiba net sonuçlar elde edebiilmek için.

Şimdi bakıyorum da; muhtemelen Geco'da tam anlamı ile bir standart oturmuş değil galiba, kah ağırlık, kah çaplardaki ufak farklar bu standartsızlığın göstergesi olabilir..
    Mesela Geco da aynı standartta peletler geldiğinde güzel sonuçlar çıkıyor galiba.. diyebilirmiyiz?... daha çok denemek lazım.. ve daha stabil bir tüfek ile elbette.

Gerçi bu bir kaç deneme ile karar verilecek kadar kolay bir şey olmasa gerek.

Bir önceki konuda Geco'nun JSB'den bile daha iyi olduğunu düşünüyorum gibi bişeyler demiştim, ancak tam anlamıyla ciddi bir gözlem yapmamıştım açıkçası;
    Bu yüzden öylesine bir laf etmiş olmayayım diye tekrar 12 metreden bir grupman kıyaslaması yapayım dedim.
    Fotoğrafta görürsünüz gerçi ama;

Atış sıralaması aşağıda anlattığım şekilde.

Sol üstteki Geco ile 1. grup denemesi;

oldukça dağınık çıktı, herhalde dürbün ayarı kaçtı yine dedim, ama devam ettim,
    sıra JSB

Sağ üstteki JSB exact diabola 8,44 gr. 1.grup denemesi;

Oldukça iyi çıktı, şaştım :)
    herhalde deim dürbün bi yerde sabitlendi, o yüzden derli toplu çıktı..

Ama Gecoya haksızlık olmasın diye tekrar Gecolar ile deneme yaptım..

Sol alttaki Geco 2. grup denemesi;

Yine oldukça dağınık.
    Yine aynı düşünce, dürbün gene ayar kaçırdı dedim :) JSB ye döndüm..

Sağ alttaki JSB 2. grup denemesi;

Çok çok iyi, bir tanesi benden kaynaklı biraz uzak düşmüş..

İşin enteresan yanı, JSB ile yaptığım 2 grup denemesini karşılaştırdığımda, hedef kaynağa (bana göre)inanılmaz derecede birbirinin aynı şekilde sonuç çıkmasıydı.. çok milimetrik fark var..

buyrun fotograf;
    [Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/eogAY9.jpg]

Elinize sağlık. Bu pelletleri merak ediyorum dogrusu forumda birisi daha konu açmıştı Geco ile ilgili .22 cal. var mı acaba.

http://www.avfoni.com/zz/urunl…Havali_Tufek_Sacmasi.html

teşekkür ederim arkadaşım, sende sağolasın.

ben burdan aldıydım başka yerde göremedim hiç, fiyatı uygun ama, 5,5 seçeneği burada yok, diğer yerlerde varmıdır bilemiyorum.

dipnot: bu arada elimdeki bu ihtiyar tüfek ile Jsb EXACT diabola 8,44 gr. den sanki daha iyi sonuç veriyor..
    GErçi benim tüfeğin halide malum ama, benim gözlemlerim bu yönde

Bizim ihtiyarı birde şu ne demeye aldığımı bilmediğim tasko dürbünle deneyim dedim, aslında dürbünün optik olarak iyi olduğunu düşünüyorum, evden uzak mesafelere baktığımda netleştirmesi falan bana göre çok iyi..
    Bu arada kendi ayağı dışında hiçbir bağlantı elemanının uymadığı dürbünüme , iş yerinde çay saati molasında yapmaya çalıştığım, tüfeğe ve dürbüne uygun bağlantı ayağı, zannedersem dürbün ayakları tasarımı noktasında dönüm noktası oluşturacak.. :)
    Moladan molaya uğraştığımdan, önümüzdeki hafta içinde biter herhalde, ayrıca paylaşırım onuda.

Herneyse, bizim 12 metrelik poligonda (salonun başı ile mutfağın sonu arası :) ) geçenlerde aldığım Geco marka peletler ile dürbünlü grupman yapayım dedim..
    İyi çıktı galiba,
    [Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/xRYbEo.jpg]

yok o kısmı tamam dönüştürücü derken onu anladımda :)

dürbünde halkaları geçirebileceğimiz bir boş alan yok demek istemiştim..