ZETAX adlı kullanıcının mesajları

bu arada Asil de kullanıyorum enteresan bir silah çok güçlü bir yayı var çok güçlü , tok ve tek bir ses veriyor. 2. kutuyu bitiriyorum hala namludan duman işareti veriyor. 5.5 mm bendeki oda 50-60 metrede şişeyi delip geçiyor saçması . ancak dürbün tutmuyor üzerinde onun için göz, gez, arpacık sistemi ile kullanmak durumundayım diana kadar olmasada isabeti fena değil ben 20 metrede silahı sabitleyerek 3 atışta 10 kuruş tan daha küçük nerdeyse tek delik yaptım. namlu yivleri gerçekten çok belirgin.

Ben diana mod 52 4,5 ve mod 125 5.5 kullanıyorum.

diana gayet istikrarlı isabetli sonuçlar veriyor. 325-350 m/s arası namlu çıkış hızı var hatta bazen ses duvarını geçiyor. atış ta kırbaç şaklamasına benzer ard arda sesler veriyor(yalnız yay ve keçe yeni büyük ihtimal fazla güç o nedenden). 100-150 metre saçmayı gayet rahat gönderiyorum şişe filan bırakmıyor. :thumbup:

mod 125 sniper ilk mod 125 sniper im 6,35 di hiç memnun değildim katır gibi tepen isabeti sıfır olan bir aletti. yeni aldığım 5.5 luk taban tabana zıt. biraz tepiyor ancak abartıldığı gibi değil. isabeti de fena değil. 100 metreleri denemdim ama 50-60 metrede oda şişe filan bırakmıyor. hatta saçma enteresan bir şekilde şişeyi dağıtmadan delip geçiyor. sanki ateşli tabanca kurşunu gibi. zannedersem 5.5 luklar içinde de en güçlüsü ya da en güçlülerden biri mod 125. 305 m/s ile gönderiyor ki nerdeyse benim at 44 long uma eşit bir hız bu. :thumbup:

ayaklar sorun yaratabiliyor birde eskiden kalma bir alışkanlık durbünün gövdesine ayaklarının geldiği bölgeye iyice paket lastiği sarıp ayakları sıkıca vidalarsanız çırpmanın dürbüne zarar vermesini biraz tolere edersiniz. yanlız paket lastiği birkat ve ince bir şekilde sarılacak

gamo pt 85 tactical bak onuda düşünebilirsin.

benim bildiğim kadarıyla en güçlü co2 tabanca o 170 m/s çıkış hızı var diye biliyorum . görünüşde fena değil.

ama tüp le uğraşması var karar sizin.

Birde at p1 geldi inanılmaz bir olay 80 metreden çatır çatır soda şişesi kırdım.

ben kendimce tabanca işini kapattım.

zoraki hp-01 ultra .177 cal

baikal 53m (ft için) .177 cal (güç az ancak nişangahı muhteşem ve sarsıntısız)

hatsan at-p1 .22 cal

bu tarz alacaksanız tek tabanca var bence zoraki hp -01 ultra ben çoğunu denedim kullandıklarımın en iyisi bu bir kere para ver dostum git zoraki al bir daha da başkasına bakma ben 75 metreden 6 cm grupman yapıyorum .177 si ile

10 metreden 2 cm çam ahşap levhayı piz gibi deliyorum . bence zoraki iyi bir alternatif

Aynı konu üzerine ben atak arms la görüşmüştüm ve yağın özel olduğunu hem metal kısımlara hemde o ringlere ve keçeye bakım yaptığını söylediler başka marka yağların özellikle silikon ve plastik aksamda zararlı olacaklarını ikaz ettiler.

ancak ısrarla yağı nerden bulacağımı sormama rağmen sadece silah bayiilerinden atak arms ın yağını alın vardır. onlarda demekten ileri gitmediler.

ben onca yere sordum o yağdan bulamadım .

ayrıca her 1000 atıştan sonra pompanın üzerindeki yağlama deliğine 1 damla damlatın yeter dediler.

ayrıca bende berettanın yağından aldım onla yağlayacağım inşallah maraz çıkartmaz

Evet güç artınca ters orantı atış düşer. pcp ninde en sıkıcı yanı bu.
    hava bitincede vur pompaya ne bel kalır ne kol.
    (yahu at 44 de ameliyat yapıp çekiç yayını kalınlaştırıp çekici ağırlaştırsam mı 10 atış sonrası :him:s )
    Ki muhakkak yapılmıştır.

Dostum birde şöyle dene istersen
    yapabilirsen setiskur ayarını 8 tur aç tüfeği güçlendir ve ince memet solid mermi kullan .
    ben sonuçlarından memnun kalıcağını zannediyorum madem tüfek 6.35
    40 grain i bir dene
    benim bt 65 le ben bu mermiyi kullanıyorum gayet memnunum birde böyle bir sistem getireceksen tüfeğe
    moderatör değil airstripper muhakkak olmalı

Selam
    ben at-44 üme iki tür ayar yapıyorum. setiskuru 7 tur açıyorum ve 25 grain solid ince memed kullanıyorum orta ve uzun mesafeler için.
    ya da setiskuru sona getirip (yani gücü azaltıp) 2 tur açıyorum bu sefer 13. grain hatsan jsb kullanıyorum 50 metreye kadar hassas atışlar için .
    Güç sarhoşluğuna girip gücü sonuna kadar açıp da hafif saçma yani 13 grain kullanırsanız mermi sapıtıyor.
    ts 22 de fena değil yalnız oda güzel bir saçma

Hayırlı olsun arkadaşım bende pcp lere pek alışamayan biri olarak, yaylı kararının çok olumlu olduğunu düşünenlerdenim.

.177 calibre de atış ve grupman için gayet iyi . Kazasız belasız güle güle kullanın. :thumbup:

orta kısımdaki vida sistemi değiştirmişler orda kalın iki tane pul olması lazım bir dışarda biride içeride içerdeki pul vidayuvasına basar takarken biraz dert olur kayar sağa sola . bu ikili vidayla o pulu iptal etmişler ama farklı bir sorun ortaya çıkmış. Birbirini stoperlemiş iki vida. Sizde asılınca pul yerine konan vidayı eğmişsiniz onu düzeltmeniz lazım yada hatsana başvurun orjinali gelsin bu halde geri takmayın bence

Oldukça garip benim at44 lerde yokdu tek vidalı idiler . Enteresan
    Silah ikinci elmi ikinci else müdehale görmüş olabilir yd tactical bğlantılarımı farklı
    Neyse çözmeniz önemli.
    Bende 14 lük allen var o oluyor.

tornacılar işi çözer büyük ihtimalle.

Allah Allah neden açılmaz acaba tornavidanın ağzımı ince geliyor daha kalın bir tornavida ile deneseniz .

İnce tornavidalar bazen kaçırma yapabiliyor.

Ben güç ayarlamasını 6 tur kadar tuttum 15 grain değilde ince memet in solid 25 grain saçmasını birde gamonun ts 22 sini kullanıyorum daha iyi stabil sonuçlar çıkıyor tavsiye ederim. Ne yazık ki güç artınca hafif mermi sapıtıyor.