Atos adlı kullanıcının mesajları

atıslar 96 metre ve yarı ışık karanlık arası gercekten cok guzel.....at44 normal ve long arasında % 8 cıvarı gözuken guc hız farkı var,bu fark yarı yarıya degıl...at44 alacaklara long takıntısı yapmamalarını tavsıye ederım...hatta bu farkı kullanıcı olarak cogumuz hıssedemiyebılırız

yuksek ıhtımal pompa dolum ucu oringını pompa tarafı ısırmıştır,,ben bunu takarken cok az ıslatıp takıyorum çok az nemlendırmek dıyelım fazlası tup içine su nem gıtmesıne sebep olur,,yada azıcık krem turu bişey surun varla yok arası

6-24x50 6-24x60 yandan paralakslı olanlar gördugum bıldıgım kadarıyla tup capı hep 30 mm......6-24x40-50 önden paralakslı dürbunlerınde tüp capı 25 mm oluyor,gordugum kadarıyla....yanı tutulan,pratık olan yandan paralaks özellıgıne + bu durbunde tüp capınıda 30 mm yapalım tam olsun diyor heralde uretenler..

6-24 veya 8-32 burdakı fark sayı olarak cok gozuksede, uygulama az fark var....Asıl fark ön mercek capının ve tüp boğaz capının buyuk olmasında...Bu fark içerı gıren ışığı artırıyor,dolayısıyla goruntu netlıgı artıyor

4.5 mm avantajları: paletlerı 5.5 e gore yarı yarıya ucuz,,hava sarfıyatı azaldıgı ıcın daha cok atış,,dezavantajı uzun mesafe sevenler için hafıf paletın sapma eğilimi,,tahribat sevenler ıcın,düşük tahribat denebılır...bence 4.5 mm deki en ağır paletleri tercih edın,4.5 mm de palet secımı, 5.5 dan cok daha önemlı gıbıme gelıyor

valibey tüfegınız hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dilegıyle... at44 sıkıntısız guzel tufektır,,bende 5.5 mm olanını kullanıyorum at44 de 4.5 olanı merak edıyoruz kısa uzun mesafe nasıldır, yorumlarınızı bekleriz...

söyledıklerınızın coguna katılmakla bırlıkte yurtdısındakı uretıcı burnumuzun dibinde uretılen malla aynı fıyatlarda satılıyor işte burda turkıyedekı enerjı malıyetlerı ve agır vergı yükü mevcut,başımızdakılerın vergıye kaydolanı yolunacak kaz gıbı görmesı mevcut vs....üretmeye calışanın kafasına vur düzeni buradaki...sonucta hatsanı gayet başarılı buluyorum,Amerikalısı,rusu,ingilizi bu kadar hatsan almazdı yoksa...etrafımda yabancı marka havalı tufek alacak 2 kişiyi ikna edip hatsan aldırdım,negatif durumlarda destek oldum onlara...mumkun oldugunca paramız ülkemizde dönsün,bizim üretenimiz,işçimiz kazansın...yıllarca bu japon,alman malı iyidir...lafından sıkıldım...Bu Türk malı Hatsan bimem kaç ülkeye ihraç edılıyor, Amerikalısı övgüyle söz edıyor...bu beni çook gururlandırıyor......HATSANA ;tese;kkur

Tüfeğin ağırlığında ve namlu çıkış hızınd bir değişiklik yok. Hatsan daha önce Vortex pistondaki gücün ayarlanabileceğini açıklamıştı. İsteyen 1000fps isteyen 800fps olarak kullanabilecek ve pcp pompasıyla hava eklnenip gücü ayarlanabilecekti.

vortex pıstondakı gucun ayarlanacagını duydum ama bu pcp pompası ıle kırmalı tufege hava eklenmesını duymadım,bilmıyorum ?

masallah...bu kadar tufege sahıp olsam strese girerim,,iyi başedıyorsunuz....bu arada bu cümle tam Akrep burcu hisleri sonuna kadar katılıyorum...:) HemTüfek dediğin kadın gibi biraz hırçın olmalı... :thumbup:

saol metehan geldın cok sukur...:) tek konu mod 125 degıl tum kırmalı hatsanlar.....yenı bır teknolojıyı veya görmek ıstedıgımız bır vıdeoyu göremıyoruz....you tube kapalı ne yazıkki,işte cok daha vahim bencil,ilkel bır durum...you tube a gırmenın yolları var,varda neden uğrasayım,,internete 67 tl oduyorum...yazık canım Türkiyeme...

vortex duzen ıcın hatsanın yazdıklarına bakılırsa yaylı tarzı kırmalı tüfekler taaa Aya çıkacak gıbı,,gercekten dedıklerı gıbı ıse süper....yabancı forumlarda adamlar iyi dıyorsakı oyle gıbı...içimizden deneyen bırılerı olsa veya TÜRKIYEDE DENEYEN BIRININ VIDEOSUNU BULAN OLURSA LÜTFEN BURAYA ATSIN GÖRELIM ARKADASLAR....Bugun burada veya bu sayfada bir eksık var ama...... :him:s Buldum metehan yok...Metehan nerdesiiin....:)