Atos adlı kullanıcının mesajları

4- atis sesi, ayni gucteki bir yayliya gore daha fazladir, patlama gibi bir ses cikar.....bu dedıgınız doğru olabılır,,,hatsanın ses daha azdır dedıgı mekanık ses....sonuçda ses varmı var tabıkı bu gercek........bu ateşli tufek gıbı olan patlama sesını cok kışı sevebılırde...

Degisik ve guzel bir akim olacakta daha 1,5 ay once sifir yayli aldigim icin uzulerek takip ediyorum :) keske hayalim olan mod 125 i alsaydim biraz bekleyip .. Nede olsa vortexle tepmesi azalmis kurulumu kolaylasmistir :) umarim yrni alan arkadaslara hayirli olur .. Birde hatsanla konusan birisi olursa yazabilir mi bizlerde gecebilecek miyiz ?

kardesım yaa yazdıklarına ne desem bılemedım,,alemsin vallaha.......:)......bende mod 125 ımı yakın zamanda sattım ama mod 125 de aklım hep kaldı bu vortex olayı fiyatı tam bellı olsun bı mod 125-135 alırım gıbı

Arkadaslar bu 3. maddeye lutfen dıkkat..........3) Gaz pistonlu havalı tüfeklerin içinde yay olmadığı için yay salınımından kaynaklanan titreşim ortadan kalkar. Gaz pistonun salınımı normal yaya göre çok daha azdır bu sayede daha rahat atış imkanı sağlanır......bu müthiş bir avantaj kırmalı tufeklere daha buyuk durbun takılabılır demek hatta pahalı dampa ayaklarda almak zorun kalınmaz degılmı....bu sayede sırf bu yaylılarda alınmak zorunda kalınan dampa ayak alınmadıgı ıcın vortex gaz pıstonlu tufekler cok daha ucuza gelecek.......bu gaz pıstonlu vortex kırma tufekler bir nevi pcp nin pompa ile hava basılanı degıl,,tüfegı kır kur 1 atışlık hava doldu türü......gercı pcp de hazır dolu tüpten küçük küçük havacıklar kullanıyoruz....vortex de silindir pistonun mekanık hareketı yıne mevcut yanı sonucda pcp yınede konforda bir kac adım önde...

önümüzdekı gunlerde olacaklar şimdiden gorunuyor...yaylı tufek fıyatları düşecek,gaz pistonlu vortex e geçiş akımı baslıyacak,bir kısımda vortex e bu kadar para vermek yerıne belkıde pcp tercih edecek..ortalık karışacak gıbı bu yenı akım hayırlı olsun

Gaz Piston Faydaları
    1) Yaylı havalı tüfeklerin aksine gaz pistonlu tüfekler kurulu vaziyette uzun süre tüfekte bir hasar oluşmadan durabilirler.

2) Gaz pistonlu havalı tüfekler daha istikrarlı namlu çıkış hızı sağlarlar. İki atış arasındaki hız farkı yaylı tüfeklere kıyasla çok azdır.
    3) Gaz pistonlu havalı tüfeklerin içinde yay olmadığı için yay salınımından kaynaklanan titreşim ortadan kalkar. Gaz pistonun salınımı normal yaya göre çok daha azdır bu sayede daha rahat atış imkanı sağlanır.
    4) Gaz pistonlu havalı tüfeklerin ömrü yaylı tüfeklere göre çok daha uzundur. Yaylı tüfeklerde olan yayın güç kaybetme ve yayın kırılma sorunu gaz pistonlu havalı tüfeklerde yoktur. Hareket eden parça sayısı daha az olduğu için daha verimli ve güvenilir bir çalışma sistemi sağlanmış olur.
    5) Gaz pistonlu havalı tüfeklerin namlu çıkış hızları tüfeğin ömrü boyunca sabittir. Yaylı tüfeklerde ise yay zamanla güç kaybedeceği için namlu çıkış hızı azalacaktır.
    6) Gaz pistonlu havalı tüfeklerin kurulması daha pürüzsüz ve daha sessizdir. Yaylı tüfeklerin kurulması esnasında oluşan yayın sıkışma ve sürtünme sesi gaz pistonlu tüfeklerde yoktur.

Başta çizilme, sorun çıkarma ihtimali en az olanı secerım....dedıgım üzere ahşap ı bende cok severdım ancak çizilmesın diye hemen herkez sarıp sarmalıyor,sarınca ahşap gözükmuyor,,ki bende titizim ahşap alsam saracaktım,burda ahşap ın benim için anlamı bıtıyor... bu yuzden bana uygun olanı sentetik.......bana göre senınkı, sana göre benımkı ters...dedımya herkezın tarzı, burda saygılıyız,,isteyen ahşap alır sarar, ısteyen sarmaz cızmeden veya cızerek kullanır....tercih zevk meselesi.....

Ahşap tüfek bence yaylıda güzel duruyor daha bir nostalji,clasik misali....At44 daha sniper spor tarz bir görüntusu var ona sentetik kundak,özelliklede tactical çok yakışıyor....birde ahşap kullanan bir arkadasım var oda cok titiz tüfegı ufacık surtmeden cızıldı sımdı neresıne ne sarıp koruyacagını şaşırdı,,tüfegin gözüken ahşap yerı kalmadı neredeyse,,sahada tüfegın tadını alıp rahat kullanamıyor,ondan sonra ahşapa tövbe ettım bende,,tabi bunlar zevk meselesi,herkezin tarzı farklı

4.5 mm paletler 5.5 lardan,yarı yarıya ucuz ekonomik,bu avantaj......birde sen tahribattan çok, küçük hedefleri uzaklardan vurma,stabilite arıyorsun... Metehan ne yapıyorsa,onu takip eden gurubun üyesi bizler, arkandayız metehancım........ ;atlig;

o ayar civatası sökulup ele gelırse şayet head lock civata kilit sıvısı sürün civatanın dişleri uzerıne tabıkı cok az,fazla sürerseniz cıvatayı kıpırdatmak ımkansız gıbı bırsey olur ondan sonra ayarınız asla kaçmaz...bırde bu cıvata kilit sıvısının 3 tipi var yumusak, orta sert ve sert şeklınde aman yumusak yada orta sertını alın...sert olanı kabusa cevırır...sürdukten yarım saat sonra kurur,vibrasyon vs vız gele....az sürdugunuz taktirde sonrakı ayar degıştırmelerınde tatlı sert dönebılır,tabıkı az sürmek şartıyla