Atos adlı kullanıcının mesajları

Aldıgım 250 lık jsb kutusunda 50 adet kadar ezik etek cıkardı pahalı pellet ıyce pahalıya gelırdı....Jsb aşırı yumuşak gamo aşırı sert tam bu ıkı pelletın arası ıdeal serlıkte olan pellet Spot on tavsıye ederım,,isabetı duzgun ezılmemıs jsb pelletlerın hemen arkasından gelır fıyatıda gayet makul,üstelık yerli pellet, hem ideal sertlıgı ile etek ezılmesı neredeyse yok

135 qe almayın kalıbının tufegı degıldır,Gücü azdır tum vortexlerde durum boyledır,sürpriz yapıp gaz bosaltır,kişisel müdahale cok zordur,,Hatsan yaylı alın ve mod 125-135 yaylı alıp illallah etmeyın ısabetı zayıftır uzerınde dürbun durdurmak guctur,durduracak ekıpmana tufek parası harcattırır ve yınede yeterlı mutlu etmez,,,Mod 55s-60s-mod 85-88-95-99 hangısının tipini begendınız onu alın guclerı aynıdır,bu yaylılar kolayına bozulmaz vefalıdırlar durbune bıraz daha uygundurlar

Tecrübeler çok yerınde gercekten guzel degerlendırme,,Spot on 10.34 gr benım mod 88th yaylımdada bazılarının kafa kısmı rahat bazıları tatlı sert gırmekte,kafaların rahat gırmesı özellıkle isabet sorunu olusturabılırki benım bu 88th de olusturuyor,birde özellıkle namlu şoku az ise,,size tavsiyem spot on 13.88 bullet kullanmanızdır,bu pelletın hepsı hatsan namlulara tatlı sert gırmekte ayrıca mod55s orta guc gorunsede gucu ozellıklede 4.5 mm tufege gore pek az sayılmaz,agırlık olarakta 13.88 ı sevecektır tufegınız...Spot on 10.34 gr kral Np01 pcp sılahımda çok isabetlı atmakta,fabrıkaya yaptırdıgım yuksek şoklu 4.5 namlum sayesınde,,Yine bu pellet yakın zamanda bir Akrabama kaptırdıgım cok sevdıgım kral N01s yaylı tufegımdede çok ısabetlı ıdı vede gücüyle orantılı idi...Sonuç olarak her pellet her sılahda guzel sonuc vermıyor...Mod 55s ozellıklede 4.5 mm guzel seçim,,4.5 mm özellıkle yaylıda çok mantıklı bir kalıbre,,tufegınız hayırlı olsun

Benim np01 ılk aldıgımda 5.5 mm ıdı tam guc 25 atış yarım guc 40 atış yapıyordu,,Fabrıkaya gıttı namlu 4.5 oldu ve neredeyse yarı agırlıgında pellet atacagı ıcın halıyle guc kısıldı tabıkı guc 100 bırım ıken 50 bırıme düşmedı elbet,atış sayısı oranlarıyla asagı yukarı + - 70 bırımlere duştu diyebılırım...4.5 mm hali ile şimdi Tam guc 40 atış Yarım güç 56 atış yapıyor...Tam gucu çok nadıren kullanıyorum neden,,10 mt reye sıfırladıgım yarım guctekı Np01 65 mt rede aynı yerı vuruyor,varın tam gücü siz hesap edin,kullanılan pellet 10.34 gr

Şimdi Bir at44 180 cc tupu 50 cm namlusu ıle 5.5 mm de 35 atış cıkarırken,Np01 105 cc tupu 26.5 namlusu ve 5.5 mm halı ıle bırakalımda 25 atış cıkarsın,bu gayet normal ancak bu az atış sayıları bugunlerde bızlerı tatmın etmez oldu bu dogru,Ne yapmalı peki ? Daha hafif pellet ile az hava harcayıp daha çok pellet atmalı + küçük dılımler halınde harcanan hava= Ani düşmeyen tüp basıncı ile stabılıteyı-isabeti daha uzun soluklu korumalı...Yani Dön dolaş tüp hacmı küçük namlusu kısa bu tarz sılahların kalibresi 177 cal-4.5 mm olmalıki çok atılabılsın,,isabetı ıstıkrarı ciddi derece artsın.

Np01 illakı 5.5 mm kullancam denebılır herkezın zevkı tarzı o zaman 18 gr yerıne güç kısılıp jsb 13.43 gr kullanılabılır diycem ancak içi boş yüksek kalıbre yerıne içi dolu düşük kalibrenın daha istikrarlı oldugunu düşünürdüm ve bunu denedim gördüm,, bu konuda yabancı bir forumda hemfikir olanlarıda görmustum hoşuma gıttı hani :)....Peki jsb 13.43 önermedık boyu daha kısa küt olan jsb 14.35 gr gözden kacan ıstıkrarlı bır pellet bunu önerırım...Ben yıne dönup dolasıp cok pellet harcıyan bırı olarak 4.5 mm nin isabet ıstıkrarına ılaveten yarı fıyatıda bonusu olan 4.5 mm dermıyım,derim elbet hemde ölümüne,tabıkı Np tarzı için,,5.5 6.35 yerlerı ve sılahları tadı ayrı elbet

Zoraki 4.5 ve Np01 4.5 kıyaslamasına gelırsek: Zoraki 2014 senesınde bıraktıgım bu hobby e gectıgımız aylarda dönüş yapmama sebep harika bı sılahtır,yeri tarzı ap ayrı ancak belki pompalamaktan sıkıldım belkı doydum dıyeyım Bende Np01 özellıkle 4.5 mm ye cevırınce zorakımın önune açık ara farkla gectı diyorum

Zorakı-Np01 Hangisi Yorucu ve hangısı sıkıcı konusu: Np01 105 cc tüp hacmını 100-200 bar pompa ıle doldurmam tam 1.5 dakıka ve zorakı atış mesafelerınde fazlasınıda veren Np01 ile yarım gucte tam 56 atış....Zoraki 56 atış yapacak ve gücü Np ile kıyas ıcın 1-2 değil her sefer 3-4 pompa yapılacak,,Hangisi daha Yorucu ve Sıkıcı Arkadaşlar ?! ;keyfs;

Kral Np01 4.5 olunca bambaska bır sılah oldu o kadar sevdımkı anlatamam,bu konuda burdan face den çok kişi özelden sordu anlattım kımı ınandı ınanmadı vs ınanın yoruldum,lafım meclısten dışarı Arkadaslar kimseye yalan borcum yok Ankara olanlar ıle bır pazar gunu toplanır atısa gıderız gorebılırler veya np yı almayı dusunen yada almış olanlara kral servısı arar bırlıkte derız bu adamın sılahına yapılanın aynısı bızımkınede yapılsın dıye böylece 2-3 kişi oluruzda benım yukum azalır bari

kral np01 ı bayıden aldınız baktınız tam guc 24 atış yapıyor kral idrıs ustayı arayıp sılahı kargoluyorsunuz revıze olup 2 gunde gelıyor,,krala gözu kapalı guvenın musterı memnunıyetı ıcın adeta yırtınıyorlar zerre endıse etmeyın

Sortıe tüm Auto sılahlarda arada sırada olan takılma sorunu bu sılahta kucuk tup hacmı dolayısıyla fazlaca olabılıyor,,Auto guc ıster extra guc harcar buda yuksek tup hacmı ıster,65 cc tup ıle bu yuku kaldırmak zordur,küçük tup hacmı bırde otomatıkse hızla harcanan hava ve hızla düşen bar basınç ile süratle isabet bozulur,,Np01 ise 2 avantaja sahıp ıstıkrar ısabet ıcın,hem auto degıl hem tup hacmı buyuk....Sortıe ısabet guc ıstıkrar bakımından np01 ile kıyaslanamaz

Bu arada 105 cc np yı pompa ile 100 bardan 200 bara doldurmam kral pompa ile sadece 1.5 dakka

Ben bolt kolun verdiği hazdan gercek hıssınden vazgecemıyorum özellikle ve bu sebeple Pro kullanıyorum,Bolt kolun hiçbir sorunu yok...Pro daha tufek gıbı durmakta,,Ancak Ağırlığı 3.85 kg,,Çelik tüp ve Dipçik agırlastırıyor,,tüp hacmi 330 cc...İlginçtir Pro teknık verilerınde çıkış hızı 18.13 gr pellet ile 1050 fps yazıyor,Transfer delikleri buyuk olsa gerek bu yuksek çıkış hızına istinaden Pro ismi konulmuş muhtemelen

Şişko tüplerın göruntusune ısınamadım desemde şişko tupun en az sırıttığı belkıde yakıştıgı Tüfek Kral Jumbo bence,,Jumbonun agırlıgı 3.5 kg bu hafiflıgını Alimunyum tüpe ve hafif dipçiğine borclu,,tüp hacmi 425 cc...Jumbonun Pro dan fazla sayıda pellet atma sebebi sadece +95 cc daha fazla tüp hacmi değil 18.13 gr ile 925 fps düşük çıkış hızı

kral puncher pro aldım arkadaşlar tesekkur ederim mesajlariniz icin. Bende hatsandan krala gecenler kervanina katildim bakalim memnun kalacakmiyiz

Hava yagmurlu atış yapamıyoruz gazımız bırıkmıs evde ancak 10 metrelık bir alan yaratmışız burda tam güç atmak buyuk sıkıntı, İşte tamda burda Kral ın farkı ortaya çıkıyor alıyorum gücü yarım gucun bir altına takır takır atıyorum risk az,tahtayı deldi duvaramı geçti aşırı güçten sektimi derdi yok,üstelik kısık güçle hava bitmekte bilmiyor :)...Arazideyim elimde hafif pelletler var gücü maximumun bir altına alıyor atıyorum veya pelletlerim ağır uzuna atacağım gücü max alıyor atıyorum vs...

Örnekleri uzattığımı düşünen arkadaslar var ise muhtemelen geçmişte hatsanda hava ayarı yapmamıştır,bu çileyi cekenler bilir,Kralda 2 saniyede yapılan pratik hava ayarı muazzam bir kolaylık ve pratik

Kral Pro iyi bir seçim kazasız belasız keyıflı atıslar dılerım,hayırlı olsun

scubalar hakkında böylesı deneyımlı bırının burda olması çok guzel ıyıkı burdasın gustbora kardeşim

Yakın zamanda almış oldugum MSA 200 bar 3.1 litre karbon fiber tüpüm içinde ne kadar iyi ettıgımı birkere daha anladım,,verdiğin bılgıler için çok tskler kardesım

Kral bulpup kısa boyu avantaj ancak omzuma aldıgımda orta boylu uzullu ben için bile kullanımına ısınamadığım tarz,uzun kol boyu vs daha sıkıntı gibi,,Klasik tarz tüfek sevenlere tavsiye edemiyorum....Kral bulpup: Namlu boyu 53 cm

Kral Pro Sillent: Satış sitelerınde yanlış gırılmış bılgı namlu boyu 58 cm yazıyor oysaki Sustrucu sökuldugunde kalan doğru namlu boyu 45 cm !

Kral Pro: Namlu Boyu Tam 58 cm (Sustrucusuz model) !

200 mt ler guc istiyor,kısa namlu gucu pellete tam aktaramaz ve ilginçtir az farketsede kısa namlu birde fazla hava harcar,,bu sebeple uzun namlulu model avantajlı,mantıklı

Syn. Atos

Uzun uzun acikladiginiz için teşekkür ederim. Son cümlenizde de söylediğiniz gibi, bana da mantıklı gelen big max gibi duruyor. Ama pek bi atış yada gurupman videosu bulamadım. İsabet benim için çok önemli. Acaba isabeti iyi bir tüfek midir? Bu arada 6.35 mm düşünüyorum.

Kralın her modeli isabet konusunda şüphesiz zaten başarılı,, bıgmax ıcın 6.35 daha mantıklı 250 bar sözkonusu,,yarı otomatıkler ise kısa orta mesafe çok eglencelı tüfekler bende düşünüyorum ancak uzuna atışta ve isabette manueller kadar basarı beklenemez,hava tuketımlerı bıraz daha fazladır

Alixpresten gelen durbunler yasaklı izine bağlı ürün oluşundan ucuz pahalı demeden resmen gumruge takılmaya basladı,emnıyete gonderıyolar ugrastırıyolar vs... bırde 22 Euro- 27 doları gectıgınde % 20 gumruk vergısı alınıyor,tavsıyem yurtıcınden alın çok fıyat farkı yok eziyetıne degmez.

bu çift parca ayakların hıcbırı olmaz yaylıda,benım ılanımda gorunen 11 mm tek parca ayak var lastık takvıyesı ıle yeterlı seviye olumlu sonuc alırsınız

Aynen cometa ların moderatörsüzleri iyi. Ama sanırım 1000 x alacağım. On merceği 32 lik yada en fazla 40 lık. Mildotlu bir dürbün bakıyorum.

Acaba vortex mi alsam yay mı?:/

Aman vortex almayın derim tecrube ettım etrafta cok tecrube edene sahıt oldum neden Almayın ?

1) güç az 2)sağı solu bellı olmuyor çat diye gaz boşaltıyor 3)gereksiz pahalı 4)Vortex e kişisel müdahale oldukca zor servise gıtmek zorunda ancak yaylıya müdahale elınden iş gelene çokta zor değil denebılır.....Sonuçta Servisi ziyaret etmeyen Vortex oldukca az

Kırmalıya çok para baglamayın Sorunsuz,clasik Hatsan yaylı alın... Mesela mod 55-60s.. mod 95 veya 1000x

Mod 95 Zetax Emir hocamın dediği üzere şoklu namluya sahip,özellikle tavsiye etmişti Sağolsun...Şoklu namlu: Yüksek İsabet !

Kırmalıda Moderatörsüz bir model ıstersenız hatta pcp gıbı ucunda 1/2 unf diş olan, isterseniz moderatör takılabılen, İstisna bir model Hatsan mod 88 tavsiye ederim,Üstelik namlu kilitide var,namluyu tokatlamadan acarsınız...İmzamda bulunan modelin Th kundak olmayanı Hilal Av da Stokta görunmekte (Gri renk tüfek) ve 4.5 mm sini özellıkle tavsiye ederim,Uzuna en az düşmenin keyfini çıkarırsınız 4.5 ile

255 cc tupe pompa ile hava basmak yormamalı zor gelmemeli bır yetıskın ıcın tabıkı bedenen engeli yok ise, zaten 255 cc küçük tup hacımlı oldu artık neredeyse,pompa bu tarz kucuk-orta cc tupler ıcın uretılmış derler bız 500 cc lere basıyoruz pompa ile zora serte alıştırmak ıyıdır kendını,bu hobby avcılık gıbı yuksek kondısyon gerektırmesede,,İsabetlı atışlara katkı için bıraz formda olmak ıyıdır

Bt65 e gelınce güçlü tufektır dogrudur bu yanıltmasın gucu basına beladır ısabetsızdır çok hava tuketır atış sayısı azdır Ağır tufektır,,bu gucune karşın 255 cc tüp hacmıde yetersızdır,,kurma kolu çok serttir,atış gunu sonunda parmakta su toplatabılır,,bt65 regulatorle uysal olur ısabetlı olur ancak bunun extra 500 tl cıvarı tahmın edıyorum malıyetı vardır,,regulatorlede güç zaten azalır yani sonuc nerden baksan tutarsızlık

İlk baslayanların kapıldıgı akım en guclusu olsun akımıdır,bunun sonuda hüsran olur...At44 ve bt65 guncellıgını kaybetmıs eskı nesıl tufeklerdir... Min. 300 cc tuplu ısabetı yuksek tufeklere bakın derım,,Yeterli güç ve Özellikle İsabet herseydır

Bolt kurma kolu severım dersenız vede 330 cc tupuyle pompa ile dolumu kolay olan,çok kişinin sevebildiği tarzı ve görüntüsü ile Kral Pro..

Kral Pro (3.85 kg) dan daha hafif, Kral Jumbo 3.5 kg 425 cc tüp hacmi ve Alimunyum tüp...Pompa ile dolabılır,kişiye göre degısır

Kral Pitbull: Biraz arada kalmış bır model,Şişko tüp göruntusünden hoşlanmayıp büyük tup hacmide ısterım dıyenlere 2 arada 1 derede alternatıf bı model (Yüksek hacım için Dipçik tarafındaki şişko tüpe razı geleyım bari,en azından ön taraf tüfek gıbı olsun :) diyenlere)

Kral Bigmax ilk versıyonu 850 cc 200 bardı...yenı versıyon 925 cc vede 250 bar olmuş...Arkadaslarla benım anladıgım çok yüksek gucu ile İsabet istıkrar tutturamayan herkulesın 2 tık altı güçte....İsabet-Güç Optimum a ayarlanmış mantık tüfeği gibi Kral Bigmax