KaraPence adlı kullanıcının mesajları

Valla çocuğun sünnet olayı vardı onunla ilgili koşuşturuyordur. Bu hafta telefonla görüştük, yakında inceleme ve modifikasyon mesajlarıyla döner.

O supertact ile daha kaç dürbün pert edecek merak ediyorum :)

Foruma hoşgeldiniz. Sizi daha iyi tanıyabilmemiz için "tanışalım" bölümünde kendinizi tanıtınız.
    Sorunuzun cevabına gelince, yurtdışından havalı silah getirmek bir hayli zor bir iş. Özellikle son yıllarda yapılan düzenlemeler neticesinde yurtdışından bayiler bile 7,5 joule üzeri güçte tüfek getiremiyorlar.

Siz en iyisi forumdaki airgunpazar bölümünde aradığınız kriterde veya marka-model belirterek ilan verin

Fatih (ravenksk)'in söylediklerine katılıyorum.
    Kwc 1911 co2 çok iyi bir replika ve çok eğlenceli bir tabancadır.

Fatih bey kendinizi "tanışalım" bölümünde kısaca tanıtıp profilinizi eksiksiz doldurunuz.
    Teşekkürler.

Rica ederim özür dilenecek bir durum yok.

Havalı silahla avlanmak ülkemizde yasak diye "kötüdür" diye bir algı oluşturmak değil amaç. Avlanma konusunda havalı silaha gelene kadar bir çok zararlı ama serbest olan uygulamalar hala mevcut.

Bu tür konularda uyarıda ve kısıtlamada bulunmaktaki amaç, forumun yasal mevzuata aykırı paylaşımlardan korunması ve olası istenmeyen karşılaşmaların-tartışmaların önüne geçmektir.

Anlayışınız ve işbirliğiniz için teşekkürler.

Denemeyi canlı üzerindemi yaptınız? hakket güzel iş çıkaracak bi tipi
    Var bende düşünüyorumda boşuna başka pelet almayım kodummu
    Oturtsun.

kendi örneklerimi vermeyeyimde sonra forumda bayağı karşı çıkıyolar bu mermiyle yapılan tavşan avını izlemiştim adam kafadan vurdu tavşanı tavşanın kafası dağıldı 2 ye ayrıldı kafa

Değerli forum üyelerimiz, havalı silah ve mühimmatları hakkındaki yorumlarınızı ülkemizdeki yasal düzenlemeler ve forum kuralları bünyesinde yapınız.

Ülkemizde her ne sebeple olursa olsun havalı silahla avlanmak yasaktır. Yasak olan bir şeyi burada gizli veya açık şekilde tartışmak, özendirmek, ima etmek forum kurallarına aykırıdır.

Lütfen forum kurallarını okuyunuz.

Üretim ve tanıtım birbirinden ayrılmaz iki işlemdir.
    Üretilen malın özellikleri net biçimde bir tanıtımla açıklanmaz ise satış gerçekleşmez.
    İhtiyaca ve zevke göre alınan bu tür hobi gereçlerinde daha fazla tanıtım faaliyeti gerekir.
    Firmalar bu tarz ürünleri üretmeden önce gerekli ar-ge faaliyetini yapmadılar ise zaten ellerinde veri olmaz.
    Bu durumda üretilen şey çok kaliteli bile olsa limitleri ve özellikleri bilinmediği için hiçbir zaman gereken ilgiyi görmez.
    Üretilen ürünün incelemesini ilk elden firma değil de gönüllüler yapar ise bu durum firma açısından ya zafer ya da felaketle sonuçlanacaktır.
    Çünkü buradaki gönüllü arkadaşlarımız bu işi sadece hobiye hizmet için yapacaklar ve objektif yorumlarını burada yayınlayacaklardır.
    Olası bir aksilik veya memnuniyetsizlik durumunda bunu pozitif algıya çevirmek firma için üretim maliyetini de geçebilir.

Uzun lafın kısası; Kral Arms yetkilileri bu kadar ilgi gören bir tüfek için artık lütfen sözde değil özde işe yarayabilecek bir tanıtım videosu çekiniz. Şayet tüfeğiniz bu kadar ilgi ve merak uyandırmışken bunu kullanmamanız rekabet açısından pek normal karşılanmıyor.

Faydalı bir uygulama.
    Zira dürbünü tüfeğe takarken yapılan ufak sapmalar uzun mesafe atışlarında büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.
    Bu durumda her atıcının optik merkezleme, shimleme, su terazisi kullanarak dürbünü tüfeğe sabitleme veya kalıcı su terazisi kullanarak atışta destek alma gibi konuları iyi bilmesi gerekiyor.

imalat yaparken içine yay gitmiş ne demek acaba?
    Parçaları random bir havuzun içinden seçmece mi alıyorlar tüfeği montaj ederken?
    Servise telefonla sormamak gerekiyor direk yollayın, ellerine geçince telefon açın, o zaman ilgileniyorlar.

Henüz bakıma gönderrmedim. Ancak yay conta değişimi+bakım+işçilik için 150₺ bir fiyat verdiler.
    Bence fiyat gayet uygun.
    En kısa zamanda götürüp bakımını yaptıracağım.

Güzel anlatmışsınız, kısmetse bende bir hafyaya Mod 54 sahibi olacağım, paylaşımlarını merakla bekliyorum. Ayrıca Kartaldayım, imkan olursa beraber atış fırsatımız olursa memnun olurum

Reşadiye atış alanında en yakın zamanda bir buluşma ayarlayalım.

Tüfeğin yayı değişecek herhalde? servis sonrası krono sonuçlarını da paylaşır mısınız?

Yay, conta, bakım 150₺ fiyat verdiler. Bakım yapıldığında chrono ve grupmanlaı paylaşırım mutlaka.

Selamlar,

Hobiye crosman 1077 ile başlayıp 10'a yakın farklı marka model pcp ve 5 tane yaylı pistonlu, bunlarla beraber arkadaşlarımın tüfeklerini de sayarsak 20 den fazla farklı havalı tüfek deneme ve kullanma şansım oldu.

Ancak hiçbir tüfek beni (airwolf hariç) Diana mod 54 kadar şaşırtmadı.
    Kullananlar tepmediğini söylerdi ama ben hep kafamda "az da olsa tepiyordur" diye düşünürdüm.
    Ta ki takastan elime geçen mod 54'ü kullanana kadar.
    Tepme konusunu tüfek kendi içinde hallediyor :) yani mekanizma ile retrogade sistem fena halde çarpışıyor, ama bunu atıcısına yansıtmıyor.
    Hal böyle olunca atıştaki isabet de artıyor. Dün takım ile beraber yaylı buluşması gerçekleştirdik. 22-23 metre civarında bir mesafeden gez arpacık ile 11gr co2 tüpünü 10 atışın 7 sinde vurdum. Tüfek şu anda 18 grain jsb yi 580-600 fps civarında atıyor. Yaşlı bir tüfek (neredeyse 10 yaşında) av doğa'da ufak bir rektifiyeden geçtikten sonra daha iyi olacağını düşünüyorum.

İlerleyen zamanda tüfek ile ilgili resim ve bazı atış resimleri hatta videoları da paylaşmayı düşünüyorum.

Herkese iyi hafta sonları.

:) sorma..
    ..

Bu arada kutudan boşaltım aparatı çıkmadı, ufak ama önemli, olması gereken bir aparat..
    Ya unutuldu, değilse kutu içeriğine eklenmeli diye firma yetkililerine hatırlatmak isterim..

Kullanım klavuzunun Türkçe olması da ayrıca daha uygun olur, gerçi kimse bakmıyordur ama, en azından bize uygun olur.. hem yeni başlayan arkadaşlarımızın takıldığı konularda klavuzu daha verimli kullanmaları sağlanmış olur.

Kullanım kılavuzu acaba neden Türkçe değil. Tüfekler Türkiyede üretilmiyor muydu?
    belkide Türkçe kullanım kılavuzunu kutuya koymayı unutmuşlardır.