KaraPence adlı kullanıcının mesajları

https://www.straightshooters.com/ourtake/ourtakehw100.html

Bu linke göz atarsanız .22 cal için jsb 18.13 heavy pelleti 712 fps ile attığını yazmışlar.

Ayrıca diğer pellet çeşitleri ile de mevcut değerler var.

Görünen o ki Videodaki arkadaşın ulaştığı hızlara fabrika ayarları ile 14 grainlerde ulaşabiliyor.

Ayrıca o videoda tüfek bariz biçimde isabetsiz grupman çıkartıyor. O tüfeğin grupmanı o mesafede normalde öyle değildir. hw100 kullanmış herkes bana katılacaktır.

Benim sahip olduğum ve çevremdeki insanların sahip olduğu hw100'lerin hiçbiri 18 grain pelleti 900 fps ile atmıyordu.

Benim ölçtüğüm ve arkadaşların tüfeklerinde gördüğüm değerler sizdekiler ile uyumluydu.

Ama yine de gücünü artırmak istiyorsanız bunu yapmanın yolları var. Bence hw100 optimum gücünde çok isabetli. Gücü ile oynamak isabetliliğini düşürebilir. Amerikalı ünlü Ted'in hw 100 videolarını izlemenizi tavsiye ediyorum. "Ted's holdover hw100" diye aratırsanız youtube üzerinden 3 tane video olması gerek. Ama testini yaptığı hw100 .177 cal.

Hw100 için hem çekiç sekmesini azaltıp atış sayısını artıran kitler satılıyor yurtdışında.

hw100 anti bounce kit olarak aratırsanız karşınıza çıkacaktır.

Senelerdir tüp takılı halde Crosman C31 tabancamın üstünde dururdu ve hiç sorun yaşamazdım. Son defasında, iki ay kadar önce tüp tamamen boşaldı ve ben de tüpü çıkardım. Dün tekrar atış yapmak için yeni bir tüp taktım ama ne kadar sıkarsam sıkayım hava kaçağı kesilmedi. İkinci bir tüp aldım ve ucunu gresleyip onu denedim. Yine aynı. Hava kaçırmaya devam :(

tüpün ucuna bir parça teflon bant koyarak tekrar deneyin.

shotshow 2017 fuarında ata arms firması tarafından üretilen pcp...
    umarım göründüğü gibi atıyordur :)

12:57 gibi başlıyor pcp tanıtımı.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Burada direk olarak firmayı eleştirmeden önce kişisel yapılan hataları da göz önüne almak lazım.
    Firmada çalışan bazı sorumsuz kişiler yüzünden kurumların itibarını zedeleyici, rencide edici başlıklardan kaçınalım.

Siz en iyisi kiminle konuştuysanız bu konu hakkında firmanın yöneticilerini bilgilendirin, mağduriyetinizi gidereceklerdir.

Konu başlığı tarafımdan değiştirilmiştir.

Hocam hatsanstore.com sitesi bozkurtav'ın, tek fark sadece hatsan marka tüfek/tabancalar var.

Çok ilginç... Domain adresi mi satın alınmış yoksa hatsan'ın izni ile mi böyle bir site açmalarına izin vermişler?

Bilginiz var mı?

En büyük pazarları muhtemelen amerika. Orada buradakinden çok daha fazla sayıda pazarlama aktivitesi yapıyorlar. pyramydair, airguns of arizona gibi büyük firmalar ile işbirliği içindeler.

.30 cal hatsan mod135 qe carnivore ile bir çıkış yakaladılar.

Bu arada hatsan'ın ve diğer ihracat yapan firmaların yurtdışına farklı, ülkemizde farklı kalitede ürün sattığı konusunda benim de derin şüphelerim mevcut.

Sonuç olarak amerika daha büyük pazar, dolar ile satış yapıyorlar vs.

Bu arada ülkemizde hatsanstore.com adresinden de ürünleri takip edebilirsiniz. En azından stok durumu bakımından güncel tutmaya çalışıyorlar.

Önerileriniz için teşekkür ederim. Şayet diana almakta karar kılarsam, ne kadar doğrudur bilmem ama dürbün katili tabiri kullanıldığı için bu tavsiyeniz mod 56 için de uygun bir dürbün olacaktır diye düşünmelimiyim?

Yaylı tüfekler için max 40-44mm mercek ve 1" tüp çaplı dürbün seçilmesi ve eğer mümkünse diana bullseye veya sportsmatch dm60 dampa kullanılması uygun olur. Bunlar hep maliyeti artıran unsurlar ama hobiyi keyifle yapmanızı sağlar.

Ülkemizde havalı tüfekle av yasaktır.
    Bence tüfeğinizi bu amaçla kullanmayın.

Plinking denilen vurulduğunda hareket eden genellikle metal hedeflere atıcılık için mildotlu ve 3-9x40 veya 4-16x44 veya 50 mercek çaplı paralakslı (önden veya yandan fark etmez) dürbünler işinizi görecektir.

Hawke vantage serisi veya nikko stirling nighteater serisi dürbünlere bakabilirsiniz.

Fx t12 iyi bir seçenek gibi duruyor.
    Dürbün konusu tüfeğin ne amaçla kullanılacağına göre değişebilir.
    Tüfeğinizi hangi mesafede ne amaçla kullanacağınızı yazarsanız en azından ne özellikte bir dürbün tercih edebilirsiniz tavsiyede bulunabilirim