KaraPence adlı kullanıcının mesajları

At44 teki çınlamaya benzer sesten bahsediyorsanız mustafa ekiz arkadaşımızın ürettiği "depinger" parçasını edinebilirsiniz.

Bizler her platformda Türk malı ürün kullanalım, ülkemiz firmaları gelişsin, büyüsün diye telkinlerde bulunurken hala ülkenin en büyük havalı silah üreticisinin kronik arızaların nedenini tespit edememiş ve toplam kalite olgusunu sindirememiş olmasına inanamıyorum.

Yani bir müşteriyi ürün iade alarak veya ürünü arızasız olanla değiştirerek memnun etmek bu kadar mı zor?
    Üstelik Hatsan'ın satış sonrası müşteri memnuniyeti konusunda iyi bir ünü varken.

Söylenecek çok şey var ama...

Bu milli piyade tüfeği projesi ilk ortaya atıldığında ben orta okuldaydım.
    Aradan neredeyse 25 yıl geçti hala proje sonlanıp envanter önemli oranda değişmiş değil.
    Bir de bu konunun tartışma platformu TBMM midir tam emin değilim.

Yani kalite kontrol en son milletvekilleri tarafından mı yapılacak? Yoksa sadece reklam amaçlı mı?

Görünüşe göre okyanus geçilmiş, derede boğulmak üzereyiz. İsmine neden bu kadar takılmış insanlar anlamadım. Asker adını söylese ne söyleyemese ne değişir. İsmini söyleyemeyince ateş mi almayacak bu tüfek?

Arkadaşlar merhaba.Bu tüfek hakkında bilgilerinizi rica ediyorum.
    http://www.bozkurtav.com/kral-…onlu-havali-tufek-pmu6105
    Fiyat olarak yaylı yerine rahatlıkla tercih etmeyi düşüneceğim bir tüfek.Tüfek çok yeni duruyor.
    Yakından görüp test imkanı olan veya hobiyi profesyonel :) seviyede devam ettiren değerli abilerimizin görüşleri nelerdir.

Kıymetli hemşehrim,
    Bana göre kendini ispat etmemiş hiçbir yerli tüfek alınmamalıdır. Daha öncede defalarca söylediğim gibi yerli firmalar kalite kontrol ve ar-ge faaliyetlerini üreticinin parası ile gerçekleştiriyorlar. Yani parayla bizlere sattıkları modellerdeki aksaklıkları yine bizlerden öğrenip ona göre 3-4 senede bir modeli adam ediyorlar.

Size tavsiyem yaylı tüfek modelleri konusunda Sn. ZETAX'ın tecrübelerinden faydalanmanızdır.

Tahminde bulunuyorum;
    İsminin karaboa olması evanix black leopard ile benzer çizgide olacağının sinyalini veriyor.
    Fiyat olarak ise muhtemelen 1500-2000 bandında bir ürün olacak veya rekabetçi olmazı açısından 1300-1500 civarı fiyat da koyabilirler.

Konu ile ilgili yeterince fikir ve bilgi alışverişi yapıldığı kanaatindeyim.
    Konu yavaş yavaş gereksiz bir ayrışma ve tartışma halini almaya başladı.
    Bu tarz ilerleyen konuların uzamasının hiçkimseye faydası olmayacağını düşünüyorum.

Konu kilitlenmiştir.

Valla ben yatıyorum. Sabah kalktığımda konu dallanıp budaklanmış olmasın da.
    Altı üstü 0.005mm. Birbirinizi kırmaya değmez.

Hadi Allah rahatlık versin.

Emrah konuyu gereksiz uzatıyorsun. Burası kimsenin kimseye üstünlük taslama yeri veya sorguya çekme yeri değil.
    Senin Mustafa ile ne alıp veremediğin varsa aç telefonu veya yaz özelden olsun bitsin.

Bu sana açık bir uyarıdır.

Firmalar henüz asıl kullanıcıları olan kesimin nabzını tutacak yapıda değil maalesef.
    Kral buna biraz yaklaştı, Hatsan da rekabete ayak uydurmak amacı ile model üstüne model çıkarıyor. Bu da bir gelişme ama maalesef yetmiyor.
    Bundan 2 sene önce bu modeller çıksaydı emin olun çıktığı gün tükenirdi. Ama artık pcp kullanıcılarının beklentileri ve öncelikleri değişti.

Artık hiç kimse tüpü ile atışa gitmek istemiyor. Bir dolumda 100'ün üzerinde stabil atış ve güç ayarı istiyor, hafif tüfek istiyor, yanında kaliteli dürbün istiyor, kaliteli işçilik istiyor. Bunlar zaman alacak şeyler. Ama umudum var.
    Hangi firma bilmiyorum ama bir firma "işte bu!" Diyeceğimiz bir pcp çıkaracak mutlaka.

Bu arada arabayı yapacaklar ama hala benzin istasyonları yok!

Pcp üreticileri ne zaman ki tüm Türkiye'de belli bölgelerde tüp dolumu için firmalar ile anlaşma yapıp kuru hava tüpü satışı ve kaliteli dolum aparatı da satmaya başlarlar, işte o zaman pcp tüfek kullanıcıları artar.

Bitti mi? Bitmedi.

Araba var, benzin istasyonu var, yol var mı?

Bu firmalar bir adım daha atıp yine belli noktalarda havalı tüfek atış ve satış alanları kurarlarsa kullanıcı sayısı elbette inanılmaz sayıda artacaktır.

Bunlar ilk bakışta ütopya gibi görünse de eldeki potansiyele bakıldığında ne kadar sürdürülebilir bir getiri olduğu inkar edilemez.

Ortadaki pasta gerçekten çok büyük. Yeter ki onu görüp gerekli adımları atacak girişimciler olsun.

Foruma hoşgeldiniz.
    Tanışalım bölümünde önce kısaca kendinizden bahsediniz.

Sorunuzun cevabına gelince.

Tüfeğiniz ile önce birkaç rastgele atış yapın.Sıfırlayacağını mesafe önce 10 metre civarı olsun.
    10 metreye bir a3 kağıdın ortasına 1 tl den daha büyük siyah veya kırmız bir yuvarlak çizin.
    Her seferinde kırmızı noktayı hedef alarak destekli 5 atış yapın.
    Atışların gidiş yönüne göre önce alt-üst daha sonra sağ-sol ayarını dürbünün turretlerinden yapın.
    Tüfeğin nereye atmasını istiyorsanız turrti o ist ikamete çevirin. Örnek olarak tüfek alt vuruyorsa üst turret kısmını birkaç klik "up" yazan istikamete doğru çevirin.

İstediğiniz nokta civarını vurana kadar bu işlemleri tekrar edin.

bu arada bunun kundağını güzel bir zımparalayıp önce shaftol sonra kaynamış ingiliz tipi bezir yağı ile güzelce kaplayacaksın ondan sonra ne görünür bu kundak beee :)))

Emir abi sen bunu okuma :)

ya varya öyle damar yaptınız ki kesin hatun boşar beni

Emir abi sakin :) bir delilik yapma sakın. Aile saadetin için forumdan 2 hafta uzaklaştırayım istersen. Görmezsen unutursun belki :)))))

Benim de dikkatimi tripodun atış aparatı çekti, onu ne şekilde yaptırabiliriz detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim

@ziyagg hocam, sipariş toplayıp bir kaç adet birden yaptırsanız, talep olur sanırım forumda.

Çok basit bir düzenek akşam eve gittiğimde fotoğraflı olarak paylaşırım.
    Yaptırması çok basit.

Jsb ezik de olsa düzeltilip kullanılmalı bence.
    Alaşım olarak o kadar mükemmel ve homojen ki elle düzeltsem bile attığım yere gidiyor.
    Jsb veya en kötü hn den vazgeçmeyin derim ben.

git oyuncakcıdan boncuklu tabanca al bari bu kadar zahmete girme 10 20 metreye atmak ıcın

aa ülkesinin aa ilçesinde yaşadığını beyan eden zodiac97...
    Yaşını bilmiyorum ama verdiğin cevaplardan tahmin edebiliyorum.
    Aa ülkesinde sana "saygı" diye birşey öğrettiler mi?
    Bazen sen ve senin gibilerle muhattap olmak zorunda kaldığım için kendimi çok kötü hissediyorum.
    Bu sitedeki görevim gereği senin gibilerin hiçbir üyeyi bu şekilde yazılmış mesajlarla rencide etmesine izin vermeyeceğim.
    En kısa süre içerisinde bu forumdan "süresiz" uzaklaştırılacaksın.
    Süresiz uzaklaştırılmanın ana sebeplerinden biri de profil bilgilerindeki saçma sapan girilmiş bilgilerdir.