wolfx adlı kullanıcının mesajları

atalarımız herzaman doğru demiştir . yalnız sana sunu soracam iyi düşün sonra cevap ver . sen bu silahı kullanmak için 1 yıl daha beklesen ve 18 yaşında geldiğinde hem şuan satışta gördüğün havalı tüfeklerin çok daha iyileri türkiyeye gelse seçenek daha çok olsa ve ruhsata tabii tutulacağın için av yasağıda serbest olsa atış kağıtları ve bira şişeleri gibi malzemelerde talim yapacağına av zamanı geldiğinde gerçek sahaya çıkıp gerçek ve zorlu deneyimler yaşasan daha iyi olmaz mı ?

İnanin tum samimiyetimle soyluyorum havali tufekle av serbest olsa bile,av ruhsatim olsa bile havali tufekle avlanmam.Kusun olup olmeyecegi bile kesin olmayan silahla yani havali tufekle kesinlikle avlanmam.Havali tufege verecegim paraya alirim bir pompali,ruhsatlari vs. de hazir ederim,av tezkeremi de alirim en azindan hayvanin aci cekmeyeceginden emin olurum,icim rahat eder

ruhsat konusuna iyi değindiniz . bence havalı tüfeklerede ruhsat gelmesi çok iyi olurdu . sonuçta memlekette havalı tüfek kullananlara ve forum üyelerinin bazılarına bakınca 18 yaşından küçük olan sayısı hiçte az değil . av konusunda bilinçli bir insanın zaten yaşının 18 üstü olması lazım . eğer böyle bir sınırlandırma getirilirse bence hem bilinçsiz kişi sayısı azalır . hemde kontrolu ve sınırlandırması kolay olur .

Ben 17 yasindayim.Bilincli bir sekilde bu hobimi devam ettiriyorum.Bilincli olduktan sonra havali tufegi olan adamin yasinin onemi yok bence.Akil yasta degil bastadir demis atalarimiz :)

havalı tüfekle av yapılması durumu gelecekte bu silahlarla alakalı olan kanunlarından sertleşmesine ve havalı silah edinmenin dahada zorlaşmasına neden olabilecek sonuçlar doğurabilir düşüncesindeyim

Kesinlikle katiliyorum.Adamlar guzelce havali silahlarla av yasak demisler.Sirf bunlara kulak asmayan bir takim insanlar yuzunden bu hobiye kisitlama gelmesini hic kimse istemiyor.Bu yuzden havali silahlarla avlanan kisilere tolerans gostermemizi veya goz ardi etmemizi kimse beklemesin.

hoşbulduk fatih bey . önerileriz için teskkurler burası forum herkes bilgi ve tecrübelerini paylasıyor . bazende düşünlerini . bende kendi adıma düşünlerimi paylaştım . bazı kuralların sadece kitapta kalması kötü bişey . benim demek ve anlatmak istedim tek şey"" avcılığı bilinçli bir şekilde yaptığın sürece kullandığın hırdavatın bir öneminin olmamasıydı "" . yanlış düşünüyorsam affola .

Avin bilincli olup olmamasi hirdavatin ne oldugundan gecer

sa forumda yenıyım . arkadasin baslıkta dedıgı gibi bende güçlü ve isabet oranı iyi ve dürbünün ayarını bozmucak tüfek istiyorum . atış menzilim 15 metre -60 metre arası olacak . dürbün ayarının bozulmaması ve gördüğüm avı bulunduğum mesafeden yaklasma gereği duymadan indirmek aradığım silahtakı en önemli özellık olması lazım . sportmach dampa 300-400 tl ye dürbün ve bu isteklerımı yerıne getırecek havalı tüfek önerisi olan varsa lütfen yardım etsın . silah ıcın butcem max 1500 tl !!!

Tekrar tekrar soylendi havali silahlarla av yasaktir...

Poligonal namlunun hiz cikisina etkisi var evet ve de yiv setlerin koseleri daha yuvarlak oldugundan keskin olmadigindan kolay temizlenebilir bence de.İnsallah ben de glock 19 alacagim ileride

Sesin sebebi dediginiz gibi teleskopik irca yayindan kaynaklaniyor bence de.Glock 19 gen 4 de bu tip irca yayina sahip ancak sesin yani sira yayin uzerindeki boyalarin zamanla dokuldugu yabanci silah forumlarinda rapor edilmis.Bana gore bu tip teleskopik irca yaylari gereksiz olmus.Ancak mkek nin normalin biraz ustunde basincla patlayan +p kivamindaki 9 mm mermilerinin ancakbve ancak biraz daha sert olan teleskopik irca yaylariyla dengelenebilecegi kanaatindeyim.Sayin TheNightHawk acaba hk usp compactinizla chrono olcumu yaptiniz mi?

Benim gordugum kadariyla en begendigim gez-arpacik eserin gez arpacigiydi.Gezin icine arpacigi hemen oturtuveriyordum .Cok keyiliydi nisan almasi.Hatsaninkiler hep fosforlu oldugundan pek iyi nisan alamiyorum.Bana gore hatsanin gezi ve arpacigi grupmana degil de daha cok sise kirmaya musait..

Merak ettigim bir konu var p30 ile ilgili size sorayim dedim.İnternette bir silah forumunda birisi hk p30 l'nin kurulurken irca yayinin gicirti gibi garip bir ses cikardigini yazmisti sizde de ayni ses olayi oldu mu acaba?

Ceketli namlulu pcpler ve Torpedo 150 Sniper modeli yeni havalı tüfekler.

Adamlar pek de yaylılarda işe yaramayan sözde moderatör takıyorlar.Canları isterse de yanaklık koyuyorlar ondan sonra model isminin sonuna sniper lafını çakıyorlar al sana yeni model diye sunuyorlar.Hatsanın 'Türkiyedeki' müşterisine de kulak vermesi lazım... Alacakları daha çok yol var, biz kestirme yolu anlatıyoruz onlar bildiklerini okuyorlar...

tamamen o sırada sizinle ilgilenen görevlinin keyfine kalmış bi durum adama falanca av bayii nin sizinle anlaşması var türkeyenin her yer yerine gönderiyorsunuz ben gönderincemi sorun olacak diyorsun aval aval yüzüne bakıyor 8o neyse hobi adına katlanyoruz

+1 Kesinlikle

Kargo sirketlerinin standart yakalamasi gerekir.Sadece bu forumda yuzlerce silah satiliyor-aliniyor.Turkiyede kargolarda bir suru silah dolasiyor.Ancak ne hikmetse x ilindeki beyefendinin kargolayabildigi havali tufegi y ilindeki beyefendi ayni sirket olsa bile kargolayamiyor.Standartlari yok ki adamlarin.Basina buyrukluk var.O an oradaki calisanin keyfine kalmis hersey...

kutuyu güzelce hazırlayın kargo şubesinde içinde ne var diye sorulduğunda oyuncak tüfek var plastik boncuk atıyor deyin eğer görevli duraksarsa zaten kargo ile geldiğini söylersiniz genelde paketi açmaya üşeniyorlar sorun çıkmaması gerekir ancak bazılar işi inada bindirebiliyor

Peki abi diyelim oyuncak tufek var dedik actilar havali tufek o zaman ne yapacagiz :)