wolfx adlı kullanıcının mesajları

Bu işin hiç bir türlü oluru yok, forumu bağlayan bir konu değil olamazda zaten. Diğer taraftan güvenmediğiniz tanımadığınız kişilerle asla alış veriş yapmayınız ne malınızla ne paranızla rezil olun. Tek çözüm önce güvenli satıcıyı bul sonra parayı yolla daha sonra kargo gelir. Bunun haricinde bir seçenek olmuyor. Ya gidip elden alacaksın ya bir arkadaşın aynı ilde olan ondan rica ediceksin o gidip görüp alacak parayı verecek. Saygılar

+1

Amerika ile buradaki silahlarla ilgili yasalari, serbestlikleri karsilastirmak dogru degildr.Abd ile buradaki insanimizin en basitinden egitim seviyesi, kulturu vs. cok farkli. Toplum psikolojilerimiz cok farkli.Kaldi ki teror belasi var. Bu ulke bence ne zaman adam gibi adalete sahip olur, sucun seviyesine gore cezalar kati hale gelir o zaman carklar adam gibi donmeye baslar.Tecavuzcunun serbest kaldigi ulkemde adalet ne zaman gercek adalet olur, o zaman boyle seyleri ancak masaya yatirabiliriz.Kaldi ki hergun haberlerde gordugumuz silahli olum,soygun,yaralama haberlerinden biktik artik.Caydirici cezalar olmadiktan sonra daha cok goruruz boyle haberleri !

Havali silah namlularinin celikleri bir atesli silah namlusu celigi kadar sert degildir.Bb ler yiv setlere oturup ilerleyemez bence ve oyle de yiv setlere zarar verir.Kursun bb nin de zarar verecegini ama uzun atislar sonrasi bu zararin farkedilecegini dusunuyorum.Bence ideal bir havali tabanca pellet atmali ve yiv setli olmali.İsabet icin bu sart bence

Bence yivli namludan atilan bb'ler namlu yivlerine zarar verir.Ben 9 mm'lik tabanca icin olan shotshell disinda yivli namludan atilan sacma gormedim.Her ne olursa olsun bence yivli namludan atilan bb,sacmalar namlu yiv setlerine zarar verir diye dusunuyorum

selam bizim askerde ogrendigimiz nefes kontrolu su sekilde oluyor atisa hazir pozisyon aldiktan sonra 2kete derin nefes alinip verilir 3 nefes alinir ve yarisi verilerek nefes tutulur. net gorus saglandiktan sonra ezerrek tetik dusurulur ;grin;

Cok tesekkurler.Bu teknigi deneyecegim :)

Aradigin tum bilgiler burada mevcut ancak ingilizce :thumbup:

http://www.fieldtargetworld.co…al-updated-by-Maestro.pdf

İngilizcem idare eder ama telefondayim ve pdf'yi indirip actim ancak yazi yok.Sadece kare kutucuklar var.Bilgisayardan girince tekrardan bakayim sagol abi

Soyle bir genellemeyi cok rahat yapabilirim.Dunyanin tum ozel kuvvetleri, celik silah da kullaniyor,polimer silah da.Resmini koydugunuz silah muhtemel fazla barut hakki yuzunden bu hale gelmis.cunku onbinlerce psi basinc inanin bunu yapabilir.Ayrica polimer silah plastik silah degildir.Polimere %70 gibi bir oranda celik karistirilarak bu karisim olusturulur. Evet haklisiniz celik silahin yeri ayridir, soguk metal hissi ayridir ancak ulkemizde ozellikle halkimiz polimer silahlarin hakkini yiyorlar maalesef naylon vs diyorlar.Ayrica son emniyet ihalesini polimer bir silah olan canik 55 tp9 kazandi diye biliyorum. Berettanin da kusurlari var sw nin de.Polimerin de kusurlari da olabilir celigin de.Ancak kaliteli bir polimerin kaliteli bir celik silahtan asagi kalir yani olmadigini dusunuyorum.Sig sauer artik kalite bakimindan ikiye ayrilmis durumda.İmkanim olsa Komple celik ama amerikada uretilen bir sig sauere 5 kurus vermem.Almanya uretimi sig ler kalite acisindan cok iyi.O yuzden alacaksaniz almanya uretimi alin bence.Emniyeti surgu ustunde olan beretta modellerinin emniyet kirimlari da coktur.Beretta ne zaman emniyetini surguye koymaktan vazgecer o zaman gozumde artisini alir. Silahlara cok merakliyimdir.Her turlu konuyu uygun bir usluple tartisabiliriz.Silah bilgim yasima ve yasitlarima gore iyidir.Her turlu tartismaya acigim :)

Bu resmini koydugunuz silahta meydana gelen sorunu bilmiyorum.Polimer silahlara dayaniksiz demenizi anlayamadim.Zira onbinlerce atislari deviren glocklar,usp ler var.Kaldi ki bu glock,hk usp gibi silahlari dunyanin dort bir yanindaki ozel kuvvetler kullaniyor.Bu kadar dayaniksiz olsaydi kullanmazlardi zaten.Resimdeki silahin sorununu net bilmedigim icin pek yorum yapamam ancak mermiden veya silahin o kismina isabet eden bir mermiden dolayi bu hale geldigini dusunuyorum.veya namluda cekirdek sikisip ustune bir atis daha yapinca da boyle olmus olabilir.Kaldi ki bu yuruttugum tahminlerin aynisi celik bir silahta da olsa buna yakin veya ayni sonucu verebilir.Dayaniklilik acisindan yerden yere vurdugunuz polimer tabancalari da dunyanin dort bir yanindaki ozel kuvvetlerin,ordularin kullandigini da belirtmek isterim. Saygilar