fatih_43_ adlı kullanıcının mesajları

endüstriyel bölümünde olduğum için motor hidrolik pnömatik görüyoruz aklıma yeni fikirler geliyor pcp alırsam deneyeceğim yapacağım şey uygun fiyatlı herkezin yapabileceği kaliteli özellikli bi şey olacak mesela pompa aşırı ısındığında duracak soğuduktan sonra tekrar devam edecek ve ayarladığımız basınca gelince otomatik duracak inşallah böyle bişey yaparım :rolleyes:

bende böyle bi sorun yaşadım kundak kırılmıştı garantisi vardı hatsan a gönderdim kundak değişmiş ancak dipçiğinde gene çatlak vardı (taşıma sırasındada olmuş olabilir kargo elemanları çok rahat)sonra hatsan a mail attım tüfeği gönder kargosunu biz karşılayalım dediler neyse tekrar göndedim kundağı değiştirmişler ve sorun yoktu bence biraz üstlerine gidin sonuç ta dünya çapında bi marka adının kötülenmesini istemez ;)

hatsan ıwa fuarındaydı galiba Ali birerdinç ile vortex in tanıtımı yapılırken ordaki Abdullah taşyağan bey istediğin hızda namlu çıkış hızı alabiliyorsun demişti mesela benim mod 125 sniper ı 750 değilde 1250 fps yapsak nasıl olur acaba

bende kütahyalıyım hem okuyup hem çalıştığım içim vaktim olmuyor ama forumda hemşerilerimi görmek bana çok iyi geldi :thumbup:

aklıma bi fikir geldi tüfeği kurarken yayı sıkıstırıyoruz ve tetiğe takılıyor ya işte tetiğe takılmasa havayı pellete aktaran kısıma bişey ayarlasak namluyu kurduğumuzda yay kısalacak namluyu kapattığımızda yay havay iterek tüfeğin içnde sıkıştıracak ve biz tetiğe bastığımızda yay değil sıkışan hava birden basınçlı şekilde boşalacak icrata geçirmek imkansız ama bence mantıklı ama pcp deki sistemi nasıl ypılır oraya bilmen hem yaylı hem pcp gibi bişey olacak tepmenin % 80 ini önleyecek tahminim.

buna benzer bi anım var bir ekmek poğaça fırınına işe girmiştim 10 gün çalıştım orda bi abi vardı bana olmadık yere 50 tl verdi kabul etmedim ama zorla verdi ve borç olarak vermediğini söyledi ve iyi anlaşırdık hep arasıra iş çıkışı falan takılırdı kedisi il dışından geldiği için pek çevresi yoktu bizim oralarda sonra 1-2 ay geçti parayı benden istedi garip ama galiba bana olan güvenini ölçüryodu. güzel bir yöntem ama karşınızdakine bunu hissettirmemelisiniz ve cömert olmalısınız tabi bunu forumda yapmayın arasıra yüz yüze konuştuğunuz güvenini test etmek istediğiniz kişilere yapın bence

dürbün sıfırlama lazeri hakkında bildiğim onun çeşitli çapları olması lazım tüfeğinize uygun olan apartı takıp namlunun ucuna sonuna kadar sokarak cizmeden yalnız hassas bi şey bence o lazer sonra lazeri açın istediğiniz mesafeye sıfırlayabilirsiniz artı kılı lazer ışığına getirene kadar ayarlayın yalnız kurşunun yer çekimine karşı düşüşünü göstermez onu lazeri çıkardıktan sonra yukarı aşağı ayarı ile tekrar sıfırlamalısınız zamanında çok araştırdığım için bildiğim kadarı bu umarım faydalı olmuştur.

benim yaşadığım bir tecrübeyi anlatayım mod 125 yanında gelen optima dürbünün içini açmıştım mercekleri clik ayar vadasına doğru iten yay kaymıştı yani klik ayar vidalarının yanına kadar kaydığını gördüm sizin dürbünde böyle sorun varsa eğer hiç sıfırlamadan 30 40 mt falan atış yapın gurupmanı inceleyin sonra ayar vidalarını biraz karıştırın gene aynı noktaya atış yapın ve aynı yerde grupman yapıyorsa bu sorun olabilir ve birde zom ayarı yapılan çemberin bir tane vidası bulunur onu çıkarın çemberi kaydırın karşınıza küçük 3 tane vida çıkacaktır bunlar gevşekse sıkın ama yalama yapmayın sakın dikkatli olun benim yaşadığım sorunlar bu kadar umarım anlamışsınızdır.

s_mail abime katılıyorum bende mod 125 sniper 6.35 var uzak mesafelere atmak zor ama senin atmak istediğin 40 50 mt zaten bende aynısını yapıyorum bence yaylı havalı tüfekleri incele. pcp almak isterseniz biraz teferruatlı bir iş ama 150 metreye kadar atabilirsen bira şişesini rahat patlatır tabi hatsanın pcp leri böyle.

ben de mod 125 ahşap kundak uyarmı çabasına girmiştim benim tüfeğin dipçik dağılmıştı. mod 135 kundağına çok benziyordu bir aralar hatsan mail attım olmaz dediler zaten arkadaşın dediği gibi kırılma tehlikesi var ve ağırlığı artacaktır.