oparda06 adlı kullanıcının mesajları

Gördüklerimden sonra cidden tahmin edebiliyorum, cidden imkan var yapan yapabiliyo hocam tekrar bakıyım linkini bulabilirsem en kosa sürede paylaşırım :)

Hocam liinkini kaydetmemiştim sadece fotoğrafları kaydetmiştim bilgisayara, rus havalı tüfek forumunda mevcut ama o fotoğraflara bakmak ciddi moral bozukluğuna sebep oluyo şahsen moralimi bozdu baya :)

Hocam ruslar fena uğraşıyolar şuan bilgisayarımda duruyor telefondan girdiğimden atamıyorum en kısa süredede paylaşırım adamlar mod 125i bile bullpup yapmışlar görünce ağzım açık bakakaldım

Bildiğim kadarıyla sabit yaklaştırmalıların göz mesafe avantajı oluyor 11,5 cm dipçik kapalıyken rahatlıkla kurtaracaktır diye düşünüyorum çünkü zorakide dürbünü 9 en fazla 10cm uzakta tutuyor.4x32 gibi sabit zoomlu dürbünlerde hareketli parça bulunmadığından yapı olarak diğer dürbünlere kıyasla daha dayanıklı oluyolar yaylı mod 125in rodaj döneminde bile parçalanmadan dayanmıştı bendeki 4x32.Uygun şekilde bağlandıktan sonra bu dürbünde pişman etmeyecektir siz, reticlede oldukça kullanışlı geliyor bendekide siparişinizdekiyle aynı reticleye sahip :)

Gez arpacıkta gerçekten çok hoş dipçiğin hafif aşağı eğiminden dolayı tam önünüzde kalıyor gez arpacık ancak kısaltıp dürbün moduna geçtiğinizde işler şahsen benim için değişiyor.Denediğim 3 dürbündede en düşük ve en yüksek zoomda göz kurtarma mesafesi değişiyor.Ortalama göz kurtarma mesafesinin 7-9cm arası olduğunu saptadım ve en yüksek zoomda 7-7.5 cm uzaklıktan tam görüntü alabildim 3ündende.Bundan dolayıda gözümün dürbüne 7-7.5 cm uzağında kalabilecek şekilde ayarlamayı düşünüyorum şahsen.

Hocam noktaları yapmak imkansızında üzerinde dürbünden + olarak görünen şekil aslında saç telinin yarısındanda ince bi yapısı olan tel. (saç telinden ve kulaklık kablosundaki telden + yapmaya çalıştığımdan dolayı biliyorum) Bundan dolayı bırakın o noktaları + şeklini yapmak bile zulüm desem yeridir :)

Şahsen hiç kullanmadım ama çok yakın bi arkadaşım reddotlara heveslenip almıştı zorakisine, sonrasında dürbüne döndü.Reddotun 20-25 metreye kadar iş görebildiğinden bahsediyodu..Ortalama atış mesafenize göre belirleyebilirsiniz ancak dürbün reddottan daha fazla iş görür bence.Tercihiniz dürbün olursa dipçiksiz kullanmak zor olur ayrıyeten dipçik ihtiyacıda doğacaktır.Dürbünlede kutusuna sığacaktır şahsen sadece zemin köpüğünü bırakıp içine dürbünü takılı şekilde zorakiyi moderatörünü dipçiğini ve 1 kutu pelletimi rahatlıkla sığdırabiliyorum

Bende mod 125 ve zoraki ikilisiyle takılıyorum emin olun pişman olmazsınız çünkü zorakiyle sürekli hedef vurmaktan sıkılıp mod 125in gücünü ve ara sıra ıskalamasını özlüyor insan hatta bu hobinin tadı ıskalamaktaymış diyorum kendime :) Başlarda garip geldiğinden alışamamıştım zorakiye ama dürbün takınca bi başka oluyor işler değişiyo hemen..Dahada önemlisi tahribat ihtiyacını mod 125 isabet ihtiyacınıda zoraki fazlasıyla karşıyo bende, Hatta mod 125i rafa kaldırdım desem yeridir yeterki alışın zorakiye :D

Elinize sağlık, resmen yeniden can vermişsiniz ancak ufak bişey takıldı aklıma.Hocam namlu kısaltma işlemini nasıl yapabildiniz ? Sonuçta yiv set oranını bilmiyorum ancak direk kesildiği taktirde yivler pelleti tam tur veya orana göre bi kaç tur çevirmeden atacak ve tahminimce sapma durumu ortaya çıkacaktır, sanırım olduça ince hesap isteyen işler düşüne düşüne işin içinden çıkamadım ben :)

Dipciğiniz çok güzel maşallah, ancak bir video olsada izlesek. Dürbünğn üstünden bastırmıyorsunuz sanırım. Bende mod 125 le gelen dürbün ve yüksek ayak var onu kullancam.

Teşekkür ederim :)

Video aklımda ancak Hava şartlarından dolayı bu aralar 10 metreden a4'ü ıskalıyorum ondan dolayı mümkü değil :) O ayaklar yanlış bilmiyosam 11mm size 22mm ayak lazım, dürbünün üzerine bastırmıyorum zamanla zarar verebilir o şekilde mümkün olduğunda tabancadan kurmaya çalışın

bu dipçiği daha önce gördüğümü hatırlamıyorum.eğer gözümden kaçmışsa af ola.ilk defa paylaşıyorsanız saklamayın böyle güzellikleri ufkumuz açılsın ;)

Hocam doğrudur takılma aşamasıda dahil forumda ve sosyal ağlarda paylaşmıştım ordan tanıdık gelmiştir size :) Bende aynı fikirdeyim eğer yapılanlar paylaşılmazsa ne hobiye katkı olur nede ufkumuza :)

airgunturk.com/attachment/27978/

Hawke hk 3022 kullanıyorum eller biraz ufak olunca kurma işlemini gez ile dürbün arasından tutupta yapıyorum 4üncü pompa zor oluyo biraz..Ancak dürbünü takmadan önce ayakların yapısına göre elden geçirmeniz gerekebilir, ayağın biri arpacık kısmındaki oluğa tam otururken ikinci ayak için oluk olmadığından ayağın altını dümdüz yapmanız gerekebilir şahsen bu sorunu yaşadım iki ayağında raya oturan iç kısmını dümdüz yaptım.

Öncelikle diğçiğe emeğini verip hediye eden Levent Bülbül Beye teşekkür ederim, Allah ay yıldızı işleyen ellerine dert vermesin :)

Dipçik elime geçer geçmez montaj çalışmalarına başladım.Ufakta olsa el atmam gerekti takabilmem için ancak şansıma onca sabırsız beklemenin ardından el motoru arızalandı.Tamirle uğraşıp vakit kaybetmektense matkapla devam edeyimde biran önce takayım dedim kendime...Göz mesafesi ayarından sonra kabzeye vidayla sabitlenen parçayı delip dipçiğe doğru vida uzattım ve ahşap tutkalı sürüp sıktım.Her ne kadar kullanmaya kıyamasamda artık sorunsuz şekilde kullanıma hazır :)

airgunturk.com/attachment/27764/

airgunturk.com/attachment/27767/

airgunturk.com/attachment/27772/

airgunturk.com/attachment/27771/

airgunturk.com/attachment/27773/

airgunturk.com/attachment/27774/

airgunturk.com/attachment/27775/

airgunturk.com/attachment/27776/

airgunturk.com/attachment/27777/

airgunturk.com/attachment/27778/