Mrtgkkca adlı kullanıcının mesajları

Yaylı da kullanımı zor olur büyük çaplı mercekli dürbünün, dampa da kar etmeyebilir sarsıntıya , pcp için farketmez zaten , iş görsün yeter , tabi bi Hawke olamaz ama zevkimizi devam ettirir . Hem ekonomik de 2 yıl kullansam bozulsa hiç üzülmez insan yani

Siparişi Çin malı 6-24 den verdim , gelmesi yakın 18 inde kargoya verilmiş iki hafta içinde gelir , paylaşırım inşallah , öğrenci olduğumuzdan bu yollara başvurduk bakalım sonuç ne olacak , bende tam bilmiyorum , araştırdım baya pek sorun yok gibi , normal dürbünlerde de garanti yok , burdan alsam bu dürbünü 300-400 den aşağı bulamam , bu sitede 40-50 arası değişiyor , gelince paylaşacağım fotoları

Selamlar,çok guzel açıklamalar yapmissiniz,gerek denge gerekse goruntu olarak poze tavsiye edilebilir,ancak ciftenin de asaleti başka

çifte de ki tutumu sevmiyorum sadece , uçar avlarında atışlarında güzel oluyor ama tek kurşuna gelmiyor , isabetini beceremedim çiftede , sağa sola çekiyor sıktığında , yoksa gerçekten güzel tüfek , zaten çifte poze zevke kalmış bir şey çok yakın ikisi de

Az çok bildiğim kadarıyla cevap vermek istiyorum, çifte poze otomatik tek kırma pompalı kullandım çevrem vasıtası ile , ben önceliği tüfek tipinde gördüm önce hangi tip tüfek alacaksınız onu kararlaştırmalısınız, ben pozeyi tercih ederim av için, eğlence sportif amaçlı pompalı daha uygun olur diye düşünüyorum çünkü alışmak gerekiyor bi süre , pompalaması sanıldığı kadar kolay değil öyle hızlı hızlı yapması , otomatik de şahsen pek sevmiyorum çünkü çok sıkıntıya sokuyor sizi , örnek olarak avda bi kaç defa başıma geldi 1. Sıktım 2. De takıldı çok sinir oldum , ve çok fişek harcatır otomatik ve pompalı, otomatiğin arızası olabilir düzgün kullanılmaz ise, çifteye gelince saçma sıkarken sorun olmuyor ama tek kurşun sıkarken sağa ve sola çekiyor, birde çifte de kundak tutumunu sevmiyorum, tek kırma da biraz eskide kaldı görüşündeyim. pompalı güvenlik amaçlı kullanılabilir çünkü otomatiklerdeki germe sorunu pompalı da çok daha azdır , tabi bazı şeylerde kalite göz önüne alınmalı, .
    Başta pozeyi pek açıklamadım sona bırakayım dedim , pozede tutum rahattır iyi kavrarsınız tüfeği, sorun yaratma ihtimali çok düşüktür , trapda , avda , tek kurşunda , sportif amaçlı da kullanılabilecek bir tüfektir BENCE. Birde ilk başta poze çifte falan kullanın sonra da otomatik falan kullanırsanız aradaki farkı çok iyi anlayabilirsiniz , ama poze güvenlik amaçlı eksik kalabilir ,
    Ben pozeyi seviyorum yani anlattıklarımdan da anlamışsınızdır , siz de kendinize göre kendi amaç ve zevkinize göre seçim yaparsınız, inşallah yardımcı olabilmişimdir

Aliexpress den Alacam , bi sipariş verdim adam gönderemeyeceğim dedi iptal ettim siparişi para da 8. Gün yani bugün geldi para iadesi yarın bakınacam , 6-24 almayı düşünüyorum , büyük olsa da bi sene sonra falan inşallah pcp falan düşünüyorum

Abilerim , merak ettiğim bi konu var , sanırsam benim gibi bilmeyenler de vardır ,
    Dürbünlerde 3-9x40 3-12x50, 4-16x50, 6-24, 8-32 olanlar var , benim sorum bu dürbünler hangi mesafeler için yani 8-32 daha uzağı gösterdiğini biliyorum ama 9. 16. 24. Katlarda hangi mesafede atışlar yapılabilir?

Kardeşim eğer ilk defa kullanıyorsan havalı tüfek falan yeni başladıysan 440 sana çok uygun benim halaoğlunda Shadow var , 440 ile Shadow aynı sadece dipçik farkı var alırken beraber aldık , yeni başlama için çok uygun bi tüfek , tepmesi az , tepmesi az olduğu için de atış anında yapılan sarsıntıdan dolayı olabilecek isabetsizlik yok, cfx kullanmadım ama ona yakın olabilecek bi tüfek olan cf30 kullanıyorum 10. Senesi hemde , güçlü tüfeklerde sarsıntı olur sende yeni başladığın için atışlarda isabetsizlik görebilirsin ama bu tüfekten değil senden kaynaklanır , ben cf30 U sıkarken mesela çok gevşek bırakırsam hedeften sapıyor , çok sıkı da tutarsam sapıyor ne çok sıkı ne çok gevşek tutunca vuruyorum , bu sebeplerden dolayı BENCE sen 440 almalısın

4.5 mm ler için ben kulak çöpünün ucunu kesip kullanıyorum 1. Si yağlı 2. Ve 3. Yü yağsız atıyorum cillop gibi oluyor

Kardeşim öncelikle av için alacaksan çifte a da süperpoze fakat eğlence için Atış yapmak için alacaksan pompalı ondan sonra otomatik olur benim düşünceme göre , BÜTÇE olarak da biraz daha artırabilirsen artır bekle acele etme , iyi bir şey al ki zevkine varabilesin yoksa bi attın iki attın üçüncüde takılabilir pompalı olsa bile belki ilk zamanlar da yapmayabilir ama kullandıkça ilk zamanlardaki gibi olmayabilir , demek istediğim şey Ömrü aslında bi nevi, özellikle de otomatik tüfek alacaksan kesinlikle iyi bir şey al armsan ata huğlu gibi

Bende de şu anda gamo cf30 var , pek memnun olduğum söylenemez , dürbünde kullanmıyorum bana yetiyo şimdilik fakat 1,5 yıla bt65 rb alıcam bursdan biriktirdiğim le pcp ye verdiğin kadar para vereceksin nerdeyse yaylıya bi düşün derim avantajları ve dezanvantajları

Bence Abi'm pcp leri es geçme , bi bak derim , hem menzili daha fazla ve tepme yok , sadece pompa işi var o kadar sen sadece 30 atışta bittiğini sanma , 60 kadar atabiliyo ama gittikçe gücü düşüyor yani 30 taşıyan sonra falan ama ayarlayabiliyorsun

Bende cf30 var ilk başta gamo Match kullanıyordum ayar yaparken deli oluyordum yaa , sonra feci diye bi marka varmış ondan aldım , abi yaklaşık 5-10 metre arasıdır gez ile o kadar net grupmanlar yaptı ki , kan kullanmadım ama bence GECO gayet iyi , çapak falan vs gayet iyi