Musti_42 adlı kullanıcının mesajları

bır iddia üzerine kendi biledıgım bıcakla tıras olma vıdeomu paylasmak ıstedım.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

cok guzel calısmalar gercekten. benım acizane bı teklıfım olacak aslında. bu konuda yeteneklı arkadaslar calısmaları yapsa daha sonra sıtede bır anket olusturulsa logo secımı ıcın herkes oy verse boylece genel olarak cogunlugun begendıgı bır logo kullanılsa hoc olur sanırım gercekten

bende kullandım gercekten tetık cok sert ve gerıde fakat yapılabılecek bır ıslem yok. sokmek ıcın ondekı namlu altındakı vıdayı cıkarırsanız ust kızak cıkar ama namlu ve govde bırlesık. pellet atmakta ımkansız maalesef cunku sarjorden alıyor bılyayı elle sokabılsen bıle pellletı her seferınde ust kızagı sokup yenıden pellet yerlestırıp bırlestırmen lazım

Ao 'adjustable objective' ayarlanabilir objektif demek.
    E 'electronically illuminated reticle' elektronik olarak aydinlatilmis artıkıl için kullanılıyor. Bu konularda oturmuş tam bir standart olmamakla birlikte bazı üreticiler yandan paralax ayarı için sf 'side focus', mildot için Md gibi başka kısaltmalar veya kendi özel reticle tipleri için başka özel kısaltmalar da kullanabiliyorlar. En iyisi detay özellikleri araştırmak.

eyvallah hocam gercekten acıklayıcı oldu sagolasın

bu sekılde dokum ıslemınde dolu dedıklerı solıd pelletlerı uretmek daha basıt gıbı sanırım ama arkası oyuk eteklı pellet modellerı bıraz ugrastırır gıbı gelıyor bana

bırde bunun beslı degıl mesela bes carpı bes yırmıbeslık kalıbı olsa tek seferde 25 tane dokup sonra sıkıstırıp sekıl verebılsek hem sıkıcı olmaz hemde tek seferde bır saatte 300 500 tane pellet yapabılırdık belkı

Sevgili arkadaşlar hepimiz bir yıgın pelet kullanıyoruz bunların bir kısmını mustieem kodlu arkadaşımızın yaptığı gibi kullananları biriktiririz,biriktiren arkadaşlara geridönüşümle yeniden pelet yapabilmeleri için bir araştırma yapmak istedim nitekim bir kısmını arkadaşımızın acmış olduğu konu başlığında paylaştım.Burada daha detaylı paylaşmak istedim.
    Pellet kalıpları yurt dışında hazır olarak satılmakta, Türkiye de raslamadım,bizde de bu kalıpların çok daha iyisini yapabilecek tornacılarımız var.

vallahi hocam turkıye sartarında bı kalıplardan yaptırabılseydık 3 5 kıloda kursun alıp doker doker atardık zaten eskı sacmalardan kalan kılolarca kursun bırıktırdım. hem gerı donusum olur dogaya daha az atık bırakmıs olurduk hemde herkes ıstedıgı sekılde pellet tasarlayıp kalıba dokebılırdı.

Sayılar hakkında bildikleriniz doğru , Harflerinde anlamları markaya göre değişiklik gösteriyor olabilir.

E sadece ışıklı olduğunu simgeliyor sanırım AOE iyde önden paralakslı ve ışıklı model olduğunu biliyorum(kesin değil yanlış olabilir)

sagolasın hocam bende bu optima ıcın o harflerın anlamını merak edıyordum

arkadaslar ben durbun ısınde bıraz yenıyım elımde bı optıma 3-9x44E var benım sorum su olacak bu durbun uzerındekı E veya AOE gibi harfler neyı ıfade edıyor? 3 ve 9 buyutme 44 mercek capı dıye bılıyorum ama harflerın anlamı nedır bılen arkadaslar anlatırsa sevınırım? bırde durbun katalogunda yazan gorus acıklıgı goz mesafesı gıbı terımler hakkında bılgısı olan arkadaslar detaylı paylasabılırmı acaba? benım gıbı bılmeyen arkadaslarda yararlanır en azından?

tüfek gercekten goruntu ve estetık olarak cok guzel ozellıkle carbıne ahsap modelı. benım aklıma takılan sey bu yan taraftakı ufak kol seklındekı cıkıntı. acaba ekstra bır emnıyet sıstemımı var bu tufekte? o tetıgın ustunde sag taraftakı ufak cıkıntı ne ıse yarıyor tam olarak?

sucu avcılara yuklemek tabıkı haksızlık. dagları delıp yollar acan madenlerı cıkaran petrol cıkarmak ıcın yeryuzunu delık desık eden havayı kırleten agacları kesen beton bınalar sehırler yapan hep ınsanoglu sonucta. dedıgım gıbı ınsan olmasa dunya gercekten kendı ıcınde bır denge ve duzene sahıp bence tek sorun ınsanda

etini yemek dışında birde sürü yada tarlaya zarar veren hayvanlar dısında hayvan vurmak bence cok yanlıs. domuz yada ne olursa olsun her hayvanın ekolojık denge ıcınde bır yerı var ve can tasıyor sırf zevk ıcın oldurmek dogru degıl.sadece katliam