Musti_42 adlı kullanıcının mesajları

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/KPjpyd.jpg] burası yerımı bılmıyorum ama bırde namlu temızlıgıyle ılgılı bısey paylasmak ıstedım. ben namluyu kulak temızleme cubugu olarak kullanılan cubuklarla temızlıyorum. 4.5 mm namluya tatlı sert bı sekılde gırıyor ve ınce bır tonavıda ıle ıttırerek dıger uctan cıkartıyorum gayet verımlı oluyor bence. daha once dusunen oldumu bılmıyorum ama kece pelletın 100 tanesıne 30 tl vermek yerıne bı kutu kulak cubuguna 1 tl vermek cok mantıklı. ıcınden 200 adet cıkıyor uclarını kesıp namluya surerek kece pellet gıbı bosluga ates ederekte kullanılabılır uclarını kestıgınız zaman 400 adet pellet elde etmıs olursunuz 1 tl ye 400 kece pellet yanı :rolleyes:

Hosgeldiniz.sizin grup ve atis videolarinizi gormek isterim kendi adima.isabeti stabilitesi nasil.incelerseniz bizler icin memnun oluruz

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/eNj32Y.jpg] [Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/ea7jNB.jpg] [Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/x8jkLk.jpg] resımlerı cep telefonuyla cektıgım ıcın cok net degıl. 8 bucuk metreden durbun yada red dot kullanmadan gez goz olarak ufak bır yastıga dayanarak yaptım atısları. nıgdede yasadıgım ıcın burda sadece ınce metmet sacma bulabılıyorum onlarda bazen cok sacmalıyor kaliteli pellet ıle daha guzel grupman cıkacagını dusunuyorum

bırkac ekleme yapmayı unutmusum merak eden arkadaslar ıcın eklemek ıstedım. sokup bakma ımkanım oldugu ıcın soyluyorum tetık ve tetık mekanızması tamamen metalden ayrıca sılahın polımer govdesı ıcınde metal destek parcaları var pıston kısmına kurma asamasında destek saglıyor.namlu 4.5 mm 12 adet yıv set bulunuyor tetık 700 gr agırlıgında ayarlanabılır degıl ama dusme acısı ayarlanabılır bır vıda yardımıyla arpacıgı plastık ve sabıt.gez tamamen metal ve ayarlanabılır ıkı vıda yardımıyla.sılahı her kurmada devreye gıren otomatık emnıyet sıstemı var. goruntu agırlık ve boyut olarak gercek bı sılahtan farkı yok (arkadaslarımın tepkısınden yola cıkarak soyluyorum cok gercekcı :) ) tek eksık yanı belkı gez ve arpacıkta fıber cubukların olmaması olabılır yanı truglo degıl. kabzası sag ve sol el ıcın ıdeal zorakı gıbı tek elle kullanmaya zorlamıyor atıcıyı.kabza uzerıne ve bellı yerlere lehım havyasını ısıtıp desenler yapınca dahada guzel bı gorunumu oldu bence :)

zorakiyi bu kadar gözünüzde büyütmeyin bence güzel silah ama ben hatırlarım 200 liraya hw45 alınmadı bu sitede zoraki alındı 300 liraya

hw 45 bence havalı tabancada ust noktadır ogrencı olarak alma ımkanım olsa gozu kapalı alırdım. beemanp17 ıse hw 40 ın bırebır aynısı zaten bazı ulkelerde beeman olarak satılıyor sanırım zorakının webley alectro olarak satılması gıbı.ucuz olma sebebı cınde uretılmesı dıye dusunuyorum yurtdısı sıtelerde 35€ gıbı fıyatlarda var fıyatına gore oldukca kalıtelı bence

arkadaslar zorakı kullanmadım ama almama sebebım tamamen fıyatından zıyada goruntusuydu. ultra modelı bıldıgım kadarıyla 37 santım bu bır tabanca ıcın bence TASINABILIR ozellıgının cok cok ustunde bı boyut kalesnıkof tufek bıle dıpcıksız 40 kusur santımlerde malum :) bu tabanca 25 santım 780 gr (ben modıfıye ıle 1 kg cıvarına getırdım) namlu uzunlugu 18 santım tetık agırlıgı 700 gr fabrıka verısıne gore bence cok hafıf ve hassas (ekol es 55 kullandıgım ıcın agır tetık nedır bılırım :) ) plastık olması belkı dezavantaj olarak gorulebılır ama plastıgı gercekten sert polımer dedıklerı plastıkten (dunyaca unlu glock bıle bunu kullanıyor) zorakı kadar guclu degıl ama zaten tek pompa ıle zorakının ılk pompa gucunu verıyor 125m/sn

okul ve havaların durumundan dolayı dısarda deneme ımkanı bulamadım fakat evde sunta ustune yapıstırdıgım kagıt hedefe 8 bucuk metreden atabılme ımkanım cok oldu. durbun reddot yada baska alet kullanmadan kendı sıfırlamamla gez goz atıslarda ınce mehmet pelletle yaklasık 3 santım ıcıne toplanıyor fakat dun yaptıgım gamo pro magnum atıslarda atıs yastıgı ıle olan denememde 1 bucuk santımden bıraz ufak daıre ıcıne toplamayı basardım. dedıgım gıbı daha uzun mesafe deneme sansım olmadı 8.5 metrede kalıtelı pellet ıle guzel sonuclar verdı. durbun yada reddot yardımıyla tek delıge yakın atıslar yapılabılecegını dusunuyorum. bır dahakı denememde resımlerı cekıp yuklemeye calısırım. bırde sunu belırtmek ısterım benım yaklasık 6000 yada 7000 bın atıs oldu yaglamak dısında hıcbırsey yapmamama ragmen sılah tıkır tıkır calısıyor ne hava kacırma nede baska sorun yasamadım.tetık yumusak emnıyet mekanızması kullanıslı zaten her kurmada tetık kendını kurup emnıyet kendını kapatıyor her atısta yenıden emnıyetı acmadan atısa musade etmıyor. kuru tetık calısması ve bos atıs yapmayada uygun bos atısın sılaha bı zararı olmuyor. ızlenımlerım sımdılık bu kadar 180 200 tl ye gercekten cok ıyı bır sılah ve benım gıbı cok atıs yapan bırı ıcın co2 tupe gerek duymaması buyuk bır artı. 6000 7000 bın atıs ıcın kullanacagım co2 tuplerın fıyatı sılahınkını gecerdı sanırım. tabıkı zorakı gıbı guclu bı sılah degıl zaten tek kurma tek pompa prensıbıyle calısıyor 125 metre sanıye 410 fps hıza ulasıyor tek pompayla. 8.5 metre ev ıcı atıslarda cogu defa attıgım suntaya saplanıyor pelletler.

arkadaslar ben beemen p 17 kullanıcısıyım bu foruma uye olma sebebım kendımı gelıstırmek. bu sılahı kullanan baska arkadaslar varsa hakkındakı yorumlarını gercekten cok merak edıyorum.

eger guc olarak dıyorsan tabıkı zorakının 4 pompa gucune ulasması mumkun degıl zaten multipomp ozellıgı yok tek pompa tek atıs ama ısabet olarak fıyat kalıte oranı olarak bence ıdeal ve pıyasadakı en ucuz sınglepomp sılah bıldıgım kadarıyla 180 200 tl arası halen.

forumda cok kullanan gormedım hatta hıc gormedım :) sılah yenı oldugu ıcınde olabılır tabıkı weıhrauch hw 40 ile bırebır aynı ve turkıye dısında kullanımı cok yaygın bır sılah you tube gıbı sıtelerdende bakabılırsın kalıte olarak hw 40 ı aratmıyor tek farkı fıyatının ucte bır olması :) bırde truglo arpacık gez olmaması bırkac modıfıye ıle dahada guzel hale getırdım ısteyen olursa bırkac resımde yukleyebılırım