k4d1r adlı kullanıcının mesajları

Sorunun cozumune katkida bulunmak anlaminda bir tavsiyede bulunabilirim.
    atis yaptiginiz esnada bir video kamera ile atisinizi yakin cekime aliniz.ve bunu ornek beş defa kaydedin.onden ve geriden. Onden cekimde atis esnasindaki mimiklerinizi kontrol edin.ornek goz kirpmasi kasma titreme.geriden cekimdede namlunun oynayip oynamadigina bakin.atesli silah olsaydi tesbiti daha kolaydi.sarjore barutsuz mermi koyarak mimik kontrolu yapardik ama havali silahta bu sansimiz yok.en iyisi video kamera cekimi.hatanizi kontrol edin mumkunse tecrubeli bir aticiya izlettiriniz.

Harika bir fikir çok teşekkürler yardımınız icin.

Çok komplex bır konu atıcılık nişan alma kilolu bır adamla,,zinde spor yapan aynı tecrubedekı ıkı atıcının performansları bıle cıddı fark edebılır....bolca sabır ve çalışma sonuc gelecektır k4d1r kardesım

İnşallah dediğin gibi olur çok meraklıyım buna yorumların içinde ayrıca tesekkur ediyorum ilgilendiginiz için sağ olun.
    Bende vortexe aciklik getireyim o zaman patladigi zaman mod 125 un 5 de 1i kadar diyelim sizin ozetinize gore :)

tepmeden öte tetiğe asılırken fazlaca güç kullanıyorsunuzdur. kayma ondan dır büyük ihtimal zamanla alışırsınız
    vortexin çok tepmemesi gerekmezmiydi yaylıya nazaran :him:s :him:s

Ya tepme konusunu az çok biliyorum ilk tüfeğim ama bu çok az tepiyor gelmeden hedef sapmasi imkansiz gibi bisey çok güzel tüfek o resimdeki kamyonun arka tarafındaki depo gibi şeye attim mesela kiytirik bi sacmayla ezmis orayi o demir de kalin ince değil

Yanlış anlasilmayi duzelteyim. Hedefe nisan aldigimda 5 cm sağa gidiyor saçma. Nişanı hedefin 5 cm soluna aldigim zaman hedefi vuruyorum. Saniyorum buda benden kaynaklanıyor tetiğe sert basiyorum ve tüfeği kaydiriyorum galiba. Zamanla çözülecek galiba bu mesele ilk defa Tüfek kullanıyorum o yüzden tecrubesizlik yasiyor olabilirim :)

Yaylı tüfeklerdeki tepme etkisinden kaynaklanıyor, tüfeği daha sıkı tutarsanız sizin attığınızda hedefe daha düzgün gider . Birde destek olarak sert bir nesne kullanmayın atış yastığı veya süngerle yapılmış destek kullanın daha stabil atış yapabilirsiniz.

Pardon yaylı demişsiniz bu gaz RAM teknolojili vortex modeli

Beklemede

durbunun sağ (yandaki) tarafındakı tekerlegı L yönüne left sol yönune yarım bir tur yetmezse daha fazla cevırınız,,durbun ayarıyla telafı edılecek bır durum bu....durbun tufege bariz kacık kasıntılı vs monte edıldı ıse,dürbun ayarıda kurtarmaz....Ustalar şu an bu sayfada beklemede kal,çözüm önerılerı fırında pişiyor,sıcak sıcak geldi geliyor... :rolleyes:

Beklemedeyim :) dürbün ayarı kaçık Değil dedi kaçık olsa patronum da hedefi vuramazdi değil mi ?

rüzgardan olabilir belki patronunuz bunu biliyodur ona göre şişenin sagına hedef alıyodur

Onuda sordum öyle yapmıyormuş. Ben 5 cm hedefin soluna nişan aldığımda şişeyi vuruyorum fakat ben nisan aldigim noktaya atis yapmak istiyorum galiba tetiği çekerken tüfeği saga kaydiriyorum tek aklima gelen bu

merhabalar, ben geçtiğimiz cumartesi günü hatsan mod 125 sniper vortex aldım bildiğiniz gibi üstünde optima 9x32 dürbün var. Ben de karşıya şişe dizdim yaklaşık 30 m. Mesafe var evin camından atıyorum. Ve sorunum şu
    Nişanı alıyorum nefes kontrolünü yapıyorum kıpırdamıyor dürbün ama atışı yaptıktan sonra 5 cm kadar sağa kayıyor attığım saçma. patronun da(askerde kanascı) attığı noktaya nokta atışı yapiyor yani tüfekte veya durbun ayarinda sıkıntı yok.Sizce bunun nedeni nedir forumda ki tecrübeli arkadaş ve abilerimden yardim bekliyorum. Saygılar
    Kadir topal

[url=http://hizliresim.com/O2EY9n][img]http://i.hizliresim.com/O2E

Camdan mesafe de bu kamyonun oradaki duvarin üstüne diziyorum siseleri