hamilo adlı kullanıcının mesajları

Merhaba. Tabancadan keyif aldığına sevindim. Ben atışlarda daha çok aşağıdaki pelleti kullandım. Çok da memnun kaldım. Biraz pahalı ama güzel. Bu tabancaya alışmakta zorlanmıştım ağırlığından dolayı, ancak gücü ve isabeti şaşırtıcı derecede yüksek. Ev içi kullanımda sıçrayan pellet parçaları sorun olabilir, dikkatli olmak lazım. Bol keyifli atışlar dilerim.

Aksu Av Malzemeleri, Kara ve Kamp Malzemeleri, Havalı Grubu Ürünlerinin Satıldığı Online Satış Sitesi, 1982 den Beri Sizlerle, Havalı Grubu, Saçma & BB Çeşitleri, H&N, H&N, H&N Final Match 4.5 mm Airgun Pellets

Çok teşekkür ederim gayet keyifli,bende elimdeki pelletlerle biraz eğlenmek istedim aslında daha farklı pelletler de var elimde özellikle yerlileri ilk kullandım.
    İlk dikkatimi çeken aslında Gamo nun ağır olan ts-10 ve pro magnumun daha dağınık olması.

kolay gelsin Şenol bey,
    Bendeki supercharger 4,5 en çok kırmızı kutulu gamo match' ı sevdi öyleki
    Başka pelet araştırma ihtiyacı hissetmedim, ben dipcikli kullanıyorum 25 mt
    Kadar isabeti hiç fena değil.

Paylaşım için teşekkürler.

Abi kısa mesafe olduğu için olmuş olabilir 25 metrede belkide daha iyi sonuçlar alınabilir,Birde size şunu sormak isterim Browning mag 800 ile karşılaştırma yapsanız siz her ikisini de kullanıyorsunuz. Nişan alırken gez bölümünün iki yanında sanki biraz fazla boşluk kalıyor gibi buda bazen yanıltıcı olabiliyor Browning mag 800 de aynımıdır.

Ferhat sağ olasın ne kadar faydalı olur bilemem ama iyi eğlendiriyor vurdum vuramadım derken kafa da dert stres kalmıyor :) .
    Öztay da iyiydi 5 kuruşun altı onun birde her birinden 5 şer atış yaptım.

Arkadaşlar malum İstanbul karlı, siteden mcema yani Cem arkadaşımızdan aldığım mod 25 supercharger tabancayla bir miktar atış yaparak vakit geçirmek istedim bu eğlencenin sonun da sonuçlar beni hem şaşırttı aynı zamanda memnun etti. Çok dikkat edilerek yapılan atışlar olmamasına rağmen 5 kr yakın bir boyuta toplandılar birde yerli pelletler yakın mesafe ve tabanca olduğundan olsa gerek daha iyi gibi.Gamo nun bazı pallet leride tahminimden fazla dağıldı(tabi bu ben den de kaynaklanmış olabilir).

Atış alanımız 7 mt civarı resimlerden de göreceğiniz gibi ev içersinde yapılan atışlar,duvara zarar vermemek için Eski bir vhs video ve pelletlerin sekmesini engellemek için üzerine geçirilmiş 12 mm bir halımız var. Bir süredir bunların üzerine tutturduğum hedef kağıtlarına co2 tabancalarla atış yapıyorum, bu atışlar sonucunda kaset girişindeki saydam kapak kırılmış diğer taraflarda da bir ki delik oluşmuştu. mod 25 supercharger yaptığım atışlardan sonra video transparan bir hal almış. Tabancalarla oynamayı seviyorum malum İstanbul da atış yapmak istediğinizde en az 1 saat yol tepmek gerekiyor evde kullanılabilecek en basit silahlar havalı tabancalar.Güçlü olmasının benim için faydalı tarafı çoğumuzda bu vardır sanırım eskimiş veya işimize yaramayan bir çok eşyayı atmaya kıyamayız buda bir süre sonra malum apartmanlarda yaşıyoruz depolarımız yok yığılmalara neden oluyor,Atmaya kıyamadığım her şey benim için bir şekilde hedefe dönüşüyor ve parçalanmış eşya yı atmak kolay oluyor.
    iyi hedefler. :D

Siz bunları yazınca merak edip site de bir araştırma yaptım 1 adet ilan görebildim fakat buradaki silah ve kutuda gayet net gamo yazıları mevcut ve temiz gözüküyor,sizin bahsettiğinizde hiçbir yazı olmadığını yazmışsınız.İlanı bulamadım anlaşılan,inşallah anlaşır ve tatlıya bağlıyarak sorunu çözersiniz.

Beeman silahlarının bir çok modeli çift namlu ile geliyor namlusunu değiştirerek 4,5 veya 5,5 yapabiliyorsun.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Metehan bey iyi günler.
    Benim kullandığım Hatsan mod25 supercharger tabancam var,sizin Browning 800mag ile aynı olduğu her ikisininde hatsanın ürettiği biliniyor.Sizden ricam eğer daha önce hatsan kullandıysanız veya çevrenizde var ise olumlu ve olumsuz yanlarının karşılaştırmasını yapabilirmisiniz.

Sevgili arkadaşlar hepimiz bir yıgın pelet kullanıyoruz bunların bir kısmını mustieem kodlu arkadaşımızın yaptığı gibi kullananları biriktiririz,biriktiren arkadaşlara geridönüşümle yeniden pelet yapabilmeleri için bir araştırma yapmak istedim nitekim bir kısmını arkadaşımızın acmış olduğu konu başlığında paylaştım.Burada daha detaylı paylaşmak istedim.
    Pellet kalıpları yurt dışında hazır olarak satılmakta, Türkiye de raslamadım,bizde de bu kalıpların çok daha iyisini yapabilecek tornacılarımız var.

Pellet dökümü

Pelet temizlenmesi ve şekillendirme.

Ben bir ülkenin yöneticisi olsam et satımını yasaklardım,et yemek isteyeni ava yönlendirirdim.Bunun içinde tavuk yetiştiriciliği yerine av hayvanları yetiştirilip ayaklara konucak etiketlerle yetiştiriciye belli bedeller ödenseydi nasıl olurdu aynı şekilde dağ kecisi v.s .
    Bandırma nın oralardan geçerseniz gece yetiştirme çiflikleri daima aydınlıktır sebebi tavuğun gündüz olduğunu düşünerek devamlı yemek yeme ihtiyacı duymasıdır.40 günde tavuk yetiştiriyorlar tamamen hormon yiyoruz artı hayvanların çektiği çile en ufak bir özğürlük yok gök yüzü görmeden kesiliyorlar.

Bana göre bunun faydalı tarafları.
    1- Hayvan belli bir süreden sonra özğürlüğü tadıçak hormon almıyacak + her zaman kaçma şansları olucak.
    2-İnsanlar 100 lerce insanın bulunduğu kapalı spor salonlarında tepiniceklerine acık havada doğanın içersinde çok daha sağlıklı bir biçimde spor yaparak yiyeceği etide hak etmiş ve onun kıymetini daha çok anlamış olucaklar.
    3-Tembellik edenlerde doğal yoldan et yemekten vazgeçmiş olur.
    4-Eminim hayvan miktarı artar.

Bir varmış bir yokmuş hayaller bedava :D

Canlıyı keyfi vurmak çok yanlış,bir zamanlar ava merak salmıştım fakat bizim bölgelerde doğru düzgün canlı kalmamış kalanı da benim katletmeme gerek yok o yüzden 20 yıldır av yapmıyorum.Bu olayın bir yüzü,diğer yanı bazı bölgeler de gerçekten yoğun hayvan popilasyonu bulunmakta nitekim bizim ülkemizde de domuzlar bir gece de insanların bir yılda ürettikleri mahsullerini yok edebiliyorlar,her gece nöbet tutuyorlar.Televizyon da haberler de vermişlerdi Avustralya da tavşanlar her tarafı hatta havayollarını delik deşik ettikleri için onlarla mücadele edebilmek için yurt dışından avlamaları için avcı arıyorlardı dünyanın bazı bölgelerinde kaz lar sürüler halinde ekili alanları talan ediyorlar,kısacası şunu söylemek istiyorum bazı bölgeler de yoğun popilasyonlar var bu yüzden o bölgedeki insanlar tarlaları kurtarmak için bu katliyamları yapıyorlar ve devlet bunları destekliyor.video daki arazilere dikkat edersek çok büyük araziler ve bu kadar çok vurulmalarına rağmen yoğun bir domuz topluluğu var. Köyde büyümüş olanlar bilir Tahıl çuvallarına doluşan fareleri her şekilde yok etmeye çalışırız. Sonuç olarak burdaki olay bizim için abartılı, fakat orada tek helikopter yok bir kaç adet helikopter var bunlarla mücadelemi ediyorlar yoksa keyifmi yapıyorlar mesele orada.

Her iki atış ve atıcı da gayet iyi. Allah'tan sizler için temennim şimdi sen onun elinden nasıl sevgi ve gururla tutup atış yapıyorsanız, uzun yıllar sonra onun da senin elinden aynı sevgi ve gururla tutup bu hobiyi birlikte yapmanız.
    Bu arada atış yaptığınız mühimmat nedir?

Ferhat zannedersem aradığın silah bu,Webley Eclipse Air-rifle MK 2