gurney adlı kullanıcının mesajları

Bugün dürbün sıfırlamaya çalışırken görüntü bir anda bulanıklaştı ilk başta anlayamadım ne olduğunu daha sonra tersten dürbünün içine baktığımda vidaya benzer bir parçanın merceklerin içinde oynadığını gördüm merceğe sanki o parçadan yağ ve benzeri bişey bulaşmış gibiydi. Bu dürbünü kurtarabilirmiyim ? dürbün optima 3-9-44 dampa ayakla m125 sniper vortex in üzerinde kullanıyorum. ;( ;(

arkadaşlar Mod 125 sniper vortex modelini deneme şansı buldum bugün. Havalı tüfekte tecrübem yok denecek kadar az olduğu için yanlışlarım olur ise mazur görünüz diyede belirteyim :) silahı başka bir arkadaşımın aldığı mod 125 th modeli ilede karşılaştırma şansımız oldu. İki silahlada aşağı yukarı 100 er atış yaptık. öncelikle silahı kurarken karşılaştığımız direnç ikisinde de aynı sayılır ben fark göremedim ikiside baya zorluyor ama bi yirmi atıştan sonra kurmasıda zevkli geliyor :) ama benim vortex daha sessiz ve pürüzsüz kuruluyor. Atışların çoğunu yaklaşık 30 m den 20x30 cm bir suntanın ortasında ki 10cm karelik hedef kağıdına gez arpacıkla yaptık. suntanın dışına giden saçma olmadı %80 i de hedef kağıdının içinde toplandı. tahribat olarak 0,5 cm kalınlığındaki suntayı bütün saçmalar gayet güzel deldi. Silahın sesine gelince vortex ten tok bir ses çıkıyor ve hissedebildiğim sadece geriye tepmesi. th modelinde yaptığım atışlarda ise yayın sesini ve salınımını fark ettiğimi söyleyebilirim.Bu atışları genelde 20-30 metreden gez arpacıkla yaptığımız için şimdilik bu kadar bilgi verebildim. Dürbün montajını ve sıfırlamasını yaptıktan sonra 50 m ve üzeri atışları deneyeceğim bu arada dürbün montajı hakkında yardımlarınıza açığım :)