selcukpiero adlı kullanıcının mesajları

Herkese selamlar...
    ince mehmet 5,5 cal..sacmalar bizim hw 100 lerde sorun olurmu...
    yani inceledıgımde sacma 5.52 mm calibre olup..uzunluk ise 9.2 mm...

şarjore uyumlumudur...
    hadi uyumlu diyelim bana bıraz uzun geldı gıbı..

tecrubesı ve bılgısı olan arkadaslarım yardımcı olursa cok sevınırım..

ayrıca hw 100 de en cok verım alacagım pellet hangısıdır..
    en cok hangi pelletı onerırsınız..
    saygılar..
    tesekkurler... ;(;(;(

gorusunuze saygı duyuyorum tabıkı de..
    ancak ben hiç zorlanmadan bt tüpünü monte ettım..
    zaten bu fıkrı bana av bayii verdi..

ayrıca tüm av sıtelerınde belırtılen yurt dısı da dahıl olmak uzere joule gücü 7,5 olarak gozukuyor...
    bılgınıze..

ayrıca emre 74....
    konu tarıhı onemlı degıl..
    amaç görüş bıldırmek...

bence bir hw 100 al bitir işi derim..
    sanırsam uzun mesafe sessızlık ıstıyorsun..
    airarms tufeklerde güç yani joule max 7,5 iken..
    hw 100 lerde ıse 41 joule..
    ayrıca moderatör dünyaca ünlü kendini ispat etmiş şuan en ıyı moderatördür..
    en onemlı ozellıği ise regulatorlu olmasıdır..
    ayrıca tüpte degıl tufektedır..
    hw 100 e uyumlu dıger yuksek hacımlı tuplerıde alırsan tadından yenmez..
    ör/bt 65 tüpü..
    ek olarak...attıgın her pellet toptekı son guce kadar aynı stabılıtede olur..
    atıslarından tam performans alırsın..canın sıkılmaz..
    ayrıca alman....
    daha ne olsun..

Her ne kadar forumlardaki bılgilerede ulaşsamda sizin kendi ağzınızdan duyduklarım daha da bir iştahımı kabarttı dogrusu..
    normalde yaylı pistonlu kullandıktan sonra şimdi sadece yeni aldığım hw 100 le takılıyorum..
    forumlarda sürekli bu silah hakkında pozitif şeyler duyunca sizlere sorma gereği duydum açıkçası...
    Anladığım kadarıyla bu hobide bir çok şeyi denesemde zoraki yi nasıl olurda boş geçmişim diye kendi kendime hayıflandım doğrusu...
    Ayrıca adına fan bıle kurulmuş..
    peki dostlar bu zorakının tüfeklere gore artıları yada silah olarak tek basına nasıl bir kullanım amacı vermektedir...
    saygılar...

ayrıca doskoport u begendim ama türkiye satış ı yok sanırım..
    ebay dan temin edılıyor buyuk ıhtımalle...

paylasım için tesekkur ederım..
    soyledıklerınızı deneyecegimmm...
    inanın bakamdıgım yer kalmadı..
    umarım çözüm olur..

ARkadaslar konuya istemeden iştirak etme gereği duydum..
    herkesin görüşüne saygı duydugumu öncelıkle belırtmek ısterim.
    şahsen istanbul teknık üniv. su urunleri mühendisiyim..
    tatlı ve tuzlu suda yasayan balık haricinde biz latince pisces diyoruz diğer gruplar omurgalı ve kafadan bacaklı kalamar mıdye istırıdye vertebrata gibi vs...
    Bu su canlılarının yenılmedıgını farklı mezhepteki dostlarımızın yemedıgını sahsım adına yakın arkadas cevremden dolayı bende bılıyorum..
    şahsen bendeniz yüce ALLAHIN haram kılmadıgı sürece sahsım adına yedıgımı beyan ederım..
    kara hayvanı olarak yuce kitabımızda gecen domuz un yenmedıgını veyahut cok ac kalındıgında mecburıyetten sadece karnının doyacagı kadar yenılmesınde bır sakınca olmadıgını yazan kıtabımızda su canlıları için hiçbir acıklama yoktur..
    gene sahsım adına mezheplere ne kadar saygı duysamda pek haz etmedıgımden..çunku tüm müslümanların aynı dogrultuda olmasının taraftarı olarak bu konuya baştada acıkladıgım gibi kişinin kendi gorusune gore yol izleyecegını savunmaktayım...

Bu konu özellıkle bizim okuldada tartışma konusu oldugundan kendımce boyle bir paylasım yapmak istedim...
    herkese saygı ve sevgiler..