Ertuğrul adlı kullanıcının mesajları

Abi bence güç arttırmaya hiç gerek yok mod95 kullanıyordum güç olarak 200w ile aynı diye biliyorum 100 metre civarı sıkıntısız şişe patlatiyodum düşme biraz fazla oluyor illaki dürbünde mildot olmadığından sıkıntı çıkarıyodu baktım olmayacak, zehirlendik hem bi kere :D mod 135 aldım vortex taktırdım ondan sonra 1 defada fabrikaya gitti geldi şuanda maşallahı var bugün gittim geldim atışa 70-80 metre civarı şişeye merminin değmesi yetiyo paramparça ediyor, seside yaylıdakinden baya farklı çok mekanizma sesi yok, ateşli benzeri bi ses çıkartıyor ufakta olsa karşılarda yankı yapıyor, bi de mermi çınlaması duyuluyo.Yardımcı olur diye yazmak istedim saygılar..

Eyvallah abi düşüncelerin için..
    Biraz aceleye geldi dediğin gibi yapsaydım iyi olurdu
    Eski haliyle de atış yapmıştım bu tepsiye 3 4 atış aynı yere gelince duvarı oyuyodu arkasındaki bu haliyle duvar delinmiş oradan bi pay çıkarttım.saygilar abi

Silahın yayını dün değiştirdim orijinal yaydan 1spir daha kısa bi yay ve kendi yaptığım yay ucu ağırlığını taktım.Tepme bi tık fazla isabette pek değişiklik yok gibime geldi.Buyrun fotoğraflar 10 metre mesafe pellet olarak Hatsan torpedo 20.5 grain kullandım 5 atış alüminyum tepsi.
    Saygılar..

Mod 135 kullanıcısıyım ahşap kundak olması avantaj ağır baya ama dengeli ayrıca ağacın tam özü denk gelmiş baya deseni güzel :D atışa gelecek olursak pek deneme şansım olmadı 2 veya 3 defa araziye çıktım ilk geldiğinde yaylıydı eski çaydanliğı 30 metreden delip geciyodu 5 cm ye yakın tahtada deldim
    60 70 atış yaptıktan sonra fabrikaya yolladım vortex degışımi için geldiğinde çok güzeldi biraz güç düşüşü oldu ayrıca namlu biraz dar gibiydi pelletler zor oturuyordu solid mermileri baya güç namluya geçirebiliyordum aradım fabrikayı sıkıntılarımı anlattım tüfeği yollayın dediler kargo ücretlerinide karşılayacaklarını söylediler örnek mermide gönderdim namluya da bi bakacaklar sağolsunlar teknik servis bakımından hatsan 10 numara deneyimlerim bunlar tüfeğimi yolladım geldiğinde deneyimlerimi paylaşmaya çalışırım

Hatsan yurtiçi kargoyla anlaşmalı diye biliyorum yurtiçi kargoyla göndermek gerekiyor burada şubesi bulunmadığı için aras kargoyla göndermiştim karşı ödemeli kabul etmiyor o şekilde gidiş kargo ücreti + 100 TL ödeme yaptım.Yarın bidaha gidecek nasipse gönderin dediler

Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim mod 135 sahibi oldum tüfek elime geçtikten hemen sonra fabrikaya yollayıp vortex değişimini yaptırdım deneme atışları çok güzeldi ta ki 30 40 atış sonrasına kadar güç azalması oldu şuanda deftere atış yaptım aynı mermileri kullanarak mod95 le eşit güçte aynı miktarda nüfuz etmişler.Hatsan ı aradım sağolsunlar gönderin bakalım dediler ilgilendiler baya bi buradan tekrar teşekkür ederim.

Şöyle bi sorum olacak vortex kullananlardan güç düşüşü yaşayanlar oldu mu bu sistemin performansı nasıldır ?
    Saygılar.

Gaz piston da dizelleme yapıyor dün tecrübe ettim yağlar yansın veya görünürdeki namludaki yağları temizleyin zamanla dizginlenecektir diye tahmin ediyorum

Şahsen tercihimi 5.5 dan yana yapardım vuruş gücü bakımından kaldı kı piyasada 4.5 olarak pek ağır pellet yok ama 5.5 da 13 grainden 30 graine(25-27-30 grain ince mehmet solidlerin namluya zor oturduğunu duydum bende deneyebilirsem görüşlerimi yazarım) kadar geniş bi yelpaze bulunmakta.Üstatlar daha iyi bilgi verecektir, benim görüşlerim bunlar, karar sizin şimdiden hayırlı olsun

Bana kalırsa 5.5 mm çünkü hatsanın bu serisi gerçekten güçlü 4.5 hafif kalır.Mod 135 sahibiyim kalibresi 5.5 ben vortexli modelin çıkmasını bekleyemedim :D şuanda fabrikada vortex değişimi için nasipse cumartesi elime geçecek. Beklemek istemezseniz sizde bu şekilde yapabilirsiniz yaylı modeli alıp fabrikada 115 TL ücret karşılığında değişimini yaptırabilirsiniz.Quattro tetikli tüm modeller için geçerliymiş bu değişim. Saygılar.