can okar adlı kullanıcının mesajları

Biryerden okuduğum güzel bir yöntem :)
    30 m den hedef kağıdının tam ortasına nişan alıp tetiğe basınız
    örneğin saçma hedef kağıdının solunda biryere saplandı.
    Dürbün artıkılını ilk nişan aldığınız yere yani hedef kağıdının ortasına getirip dürbün üzerindeki ayarlar ile artıkılı saçmanın vurduğu yere sabitleyiniz.
    bunu denemedim ama okuduğum yöntemler arasında en pratik olanı bu gibi geldi

daha önceden başıma geldi ve büyükce bir balık kancasını düzelttim, bunu bir mile bağlayıp içerden kücük kücük yırttım. öyle cıkardım başka bir türlü çıkmadı. çıkmazda

aynen kardeşim itince çıkmayan birşey ittikçe daha da sıkışır. :thumbup:
    Çekmek lazım. senin yöntem de iyiymiş :)

aslında itince çıkmıyorsa ve sen yine iterek çıkarmaya çalışırsan daha da sıkışır gibime geliyor ...
    eğer ıslak mendilse ucu kancalı bir şey ile, örneğin kadınların el işi yaptığı tığı gibi bir şey ile çekmeye çalış ...
    önce mendile çengelini tak sonra kendi ekseninde birkaç kez çevir sonra çek.
    tabi tığ kısadır oraya kadar yetişir mi bilmem.

silahı alırken satan arkadaşlara söylersen değiştirirler.
    internetten alacaksan aldığın firmaya söylersen üzerindeki 11mm leri değilde 22mm olanlardan dersen gönderirler
    garalarında fiyat farkı yok çünkü

Aldığım yere bir sorayım değiştirirse öyle yaparım...

o ayaklar dayanmaz ama ayaklara para vermek istemiyorsan çift ayağı 22mm olanlarla değiştirin para vermeden
    ayakları monte ederkende ben raya sıvı silikon sıkıp ayakları sıkıca vidalıyorum ve bir gün bekletiyorum
    ondan sonra dürbünü montajlıyorum dürbünü monte ederken de muhakkak ayaklara denk gelen yerlere lastik sarıyorum

22mm ayağı dediğiniz şekilde nereden değiştirebilirim ?

yok can kardesım ıcınden cıkan orjınal ıkı parca ayakla ne yapsan olmaz yaylı uzerınde asla kullanılmamalı kullancam dersen devamlı kayar kacar ustune bırde durbunu yer,,ancak pcp de ve zorakı de kullanabılırsın...bu işin ucu en az tek parca ayak kullanılmasından gecer

şimdi bir de onun masrafı çıktı desene :whistling:

bende 125 ı uzun vade elımde tutacagım,o kaba gucu azaldıgında atıyorum % 100 den 80 lere dustugunde cok ıdeal olacagını dusunuyorum....senın kac atış oldu alperan....bu arada optıma durbunler hatsanla özdeşleştirilip çok gunahı alınıyor bence cook extrem durbunler harıcınde diğer markalardan farkı yok...bırde optımanın adını kotuye cıkaran tufege ılk baslıyan en guclu olsun deyıp mod 125 alıp uzerındekı durbunu kendı ayaklarıyla kullanan kısılerın optımayı patlattıgında ooo bu durbun cook kotu marka demelerı,,aslında bu işin ucu Hatsana uzanıyor bunun fıyatını 100 tl artır dampa tek parca ayak vs tak yada kullanım kılavuzuna yaz,durbunu dampa vs almadan kullanmayın dıye

Peki içinden çıkan iki parçalı ayağı çift taraflı köpük bant ile kullanmamızda bir sakınca var mı ?
    Tek parça ayak gibi tutmaz mı ?

Ama çok eğlenceli hayvanlardır :D

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Herkese selamlar.bu saate kadar videonun yüklenmesini bekledim.bidaha bukadar uzun çekim yaparmıyım bilmiyorum,yüklenmesi 16 saat sürdü :) videoda forumumuzdan Halil Mete beyin bana gönderdiği bt 65 tüfeğin kronosunu ve regülatörün sökümü ve ayarlanışını çok net olmayan ve tek başıma yaptığım bir çekimle anlatmaya çalıştım.ilk fırsatta net bir kamera almam şart galiba :) neyse iyi seyirler,yorumlarınıza sunuyorum.saygılar...

http://www.youtube.com/watch?v…2bHo&feature=youtu.be

Hocam videonun 2160 px çözünürlük seçeneği var :D ne ile çektiniz bunu :!:
    Bu çözünürlükteki videonun 16 saatte yüklenmesi normal :D

dısardan ıcerıye gırdıgın ıcın kapalı bıraktıgından dolayı kılıfı ıcerdekı hava sıcaklıgından terleme yapıyo dostum bendede aynı sıkıntı vardı atıstan geldıgın zaman kılıfı acık bırak bı muddet ortam sıcaklıgına alıstıgında olmuyacagını goruceksın...

Bilgi için teşekkürler ...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    :D 50 cal diyince geldi :D

:!: 8| :wacko: yiyecek ekmeği varmış bu arkadaşın ...