bozkurt hsyn adlı kullanıcının mesajları

tüfeği aldığınız satıcı ile bu durumu halledin...halledemezseniz hatsanı arayın..ben olsam feneri o kadarda kafama takmazdım...silahınızın keyfini çıkarın...lamba çok saçma bir aksesuar bence...yanlış anlaşılmasın siz önemsiyor olabilirsiniz.ama bence hiç bir işlevselliği yok...

Arkadaşlar Uludağ Üniversite'si grafik ve Web Tasarımı öğretmeniyim değişik çalışmalar yapacam

hocam emeğine fikrine sağlık.fakat yapıcı eleştiride bulunmak anlamında ben kuru kafa ve fes olayını pek sevemedim.illaki tasarım senin zevk senin...ben nacizane fikrimi söylüyorum...özellikle Türklükle fesin aynı anlama gelmesi beni rahatsız etmiştir sürekli...

arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi tüfeğime dürbün tavsiyesi istiyorum.yatagun dampa var. yani 1 inç tüp çaplı olmak zorunda.ben 6-24x44 veya 4-16x44 düşünüyorum.bu 44 lerin 40 lıkları da olur tabi.ama hangi marka model hiç bilgim tecrüben yok...optimanın 3-9x44 ünü hiç sevmedim...7-8-9 büyütmelerde netlik kayboluyor...bana ilerleyen zamanlardada ihtiyacımı karşılayacak 200m ye kadar gösteren mildotlu bir dürbün lazım aslında...

yeni bir konu açmak istemedim nasılsa bunuda ben açmışım tertemiz konu :) sonunda hayallerimi süsleyen tüfeğimi aldım mod 125 sniper vortex...tüfek geldi...kutuyu açtım.videoya kaydettim ama makineyi okulda unuttum.(kameralı telefonu olmayan ve sevmeyen bir ben kaldım sanırım)...neyse heyecan zirvede ilk havalı tüfeğim.forumda okuduklarıma göre güzelce sildim yağını tozunu temizledim...vidaları kontrol ettim.dürbünü ayna tekniği ile ayarladım ve yatagun ile bağladım...

ben köy öğretmeniyim...tek öğretmen...okul dağın başı...etrafta en yakın ev 300-400m ilerde.hal böyle olunca çocukları gönderdikten sonra bir deneme yapayım dedim.dışarısı fena rüzgarlı...içeride kapıları açtım.tam 14 m lik bir alan oluştu...güvenli atış için atış kutusunu önceden yapmıştım.tüfeğin kurulumunu tek elle yaptım ama biraz zor tabi.10 atıştan sonra 2. el klik sesinden hemen önce yardıma yetişmek zorunda :)

gelelim ilk atışa...havalı silahlarla ilgili abartmıyorum 100 lerce video izledim...sayfalarca yazı okudum...böyle bir şey duymadım...tüfeği kurdum destekli atış yapacağım emniyeti açtım.tetiğin boşluğu tamam nefes tamam...ateş...ama ne ateş...öyle bir ses öyle bir tepme yok :) dizel etkisi değil bu jet yakıtı etkisi...neredeyse av tüfeği ateşledim...şoku üzerimden atlattım...4-5 atışta dürbün ince ayarını yaptım...değmeyin keyfime...havaların düzelmesini 4 gözle bekliyorum...

şimdilik mod 125 sniper vortex in fiyatının hakkını verdiğini düşünüyorum...tabi bunu birazda zaman gösterecek...yalnız 3-9x44 optimayı hiç sevmedim...7-8-9 büyütmede netlik yok...ileride 6-24x40 mildotlu bir dürbün bulursam onu alacağım...

sağlıcakla kalın hobidaşlar :D video ve resimleri buradan paylaşırım haftaya...

youtube da gezerken bulduğum bir video.aslında tüfekleri sökmek hiç ilgimi çekmiyor ama forumda bu konulara ilgili arkadaşlar için link :

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

bence bir yanlış anlama ile hem hobiye hem hobinin en aktif forumuna sırt çevirmek üzeresiniz :) bu forum ki .... 4-5 silah arasında 6-7 ay boyunca kalıp 8-9 konu açan birine bile sabredip son konusuna 9 sayfa cevap verebilmiş olgunlukta... :D :D merak ettim şimdi alabildi mi o arkadaş silahını...

arkadaslar 10 gun once aldım sniper vortexi mildotlu dürbün ile 65 metredeki şiseyı kolaylıkla kırdı.ama polly1 in de dedigi gibi kaliteli dampa kesinilkle şart.zaten 580 tl verip vortex alan bı ınsanın kaliteli dampa alması vaciptir.yoksa dürbün ayar tutmuyor.fakat bn dürbünü begenmedim leapers SWAT bu silaha daha cok yakısır
    NOT:MÜKEMMEL DÖRTLÜ:Sniper vortex+leapers SWAT+(YATAgun,sportmatch,BKL vs. DAMPA)+JSB exact jumbo heavy

bu leapers swat dürbün ile ilgili bir link paylaşırmısınız?birde bu mod 125 sniper vortexin limitlerini tamamen karşılayabilecek dürbün önerisi nedir sizce?kaç büyütme iş görür?hangi marka model daha idealdir...