bozkurt hsyn adlı kullanıcının mesajları

En iyi grup cometa nın yanlışım yoksa en dağïnıkta hatsanın... diana panter var mod 52 var cometa var ama cometanın yanında duranı bende tam anlayamadım bilenler yardımcı olacaktır yanlışım varsada düzeltin lütfen :)

cometa da 17 mm yazısının üzerinde 1 isabet var...o yüzden 1. sırada mod 52...ama cometada güzel gerçekten...2. videoya göre sıralarsak soldan sağa
    1. cometa modeli belirsiz
    2.?
    3.hatsan mod 135
    4. diana panter (bir kaç çeşidi var sanırım)
    5.diana mod 52

2. videosuda varmış en dağınık grup malesef mod 135 in...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

rica etsem tüfeklerin marka modellerini tam olarak yazabilir misiniz?

aralarında hatsan mod 135 inde bulunduğu 5 magnum grupman incelemesi...ilk tüfek cometa arada bir yerde mod 135 en sondada diana mod 52 var fakat hepsini anlayamadım...birde hangi kağıt hangi tüfeğe ait çıkaramadım...ingilizcesi olan bir arkadaş atış kağıtlarının hangisi hangi tüfeğe ait yazarsa çok iyi olacak...

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

ustam konuyla alakasız lakin sormadan edemeyeceğim dürbün düşmanı diyorlardı mod125 e sen bu sorunu nasıl çözdün? dampa oldugu halde parçalanıp ayarının hep bozuldugu yonunde haberler almıstım siz nasıl cozdunuz bu olayı?

3-9x44 optima + yatagun şimdilik gayet iyi gidiyor sorun yok...fakat dürbün ile ayak arasında 1 kat çift taraflı bant var her ihtimale karşı...

Sevgili arkadaşım bu işin en güzel yolu mevcut pelet leri edinip hepsini deneyerek silahın sevdiği peleti bulmak!fakat tecrübeme dayanarak sana diyebilirim ki asla yaylı veya Pistonlu bir 5.5 silahla 16 grn ni geçme!

22 grain ts 22 berbat isabet oranına sahip vortex te....gamo pro hunter şimdilik favorim...fakat bu 16 grain teziniz 18 grainlik jsb içinde geçerlimi çünkü mod 125 in en sevdiği pellet olduğu söyleniyor...

iyide dampada ne gibi bir sorun olabilir?bende mod 125 vortex kullanıyorum aynı sorunu yaşadım...piston sorunu olduğu ortaya çıktı...dengesiz güç üretiyordu tüfek...fabrikaya gitti geldi sorun halloldu...dampada olması için dampanın her atış sonrası milimetrik olarak oynaması gerekir...oda ayaklarından değil üst kısmından hemde sağa sola yukarı aşağı...çokta mantıklı değil yani...buarada mod 85 vortex mi?

hatsan model 125 den güçlümüdür acaba merak etmekteyim
    ??

güçlü değil...kontrolsüz güç ya da kontrol edemediğin güç güç değildir :) mod 125 vortex kullanıyorum...(gerçi epeydir fırsat bulamadım atış için) çok güzel tüfek fakat ağır ve biraz ustalaşmak istiyor....yakın zamanda kralın nitrosunun birini deneyeceğim inşallah....fiyatı çok cazip...

Aslında öyle yapılmalı onu da araştırdım fakat kanun diyor ki “Kanun’aaykırı olarak elde edilmiş bulgular, delil olarak kabul edilemez” keşke almasaydım kargoyu..

çabuk pes etmeyin...henüz herşey bitmiş değil...aklıma gelen işlemeler şöyle :
    1..tüketici hakem heyetine başvurmak : ücretsizdir ve haklı bulunursanız çözümü kısa süreli ve kesindir.
    2..şikayet sitelerine ( 2-3 tane var) durumu yazmak : böylece kargonun yetkii personeli size ulaşır.
    3..avukat bir tanıdık var ise durumu anlatıp yapılacakları öğrenmek...
    4..silahı size gönderen arkadaştan gönderi makbuzunu almak : bu silahın size poşeti yırtık olmadan gönderildiğinin kanıtıdır...ve üzerinde ağırlık ta yazıyorsa dolu gönderildiğini gösterir....

haklarınızdan ve emeğinizden çabuk vazgeçmeyin...kolay gelsin...

Abi mod85 de ne kadar farkeder bilmiyorum ama mod125 de kurma işlemi sırasında çok faydası var diye biliyorum mod95 kullandım ardından mod135 kullandım 135in arpaçığı namluyu sarmiyordu kurarken çok zorluk çıkarıyodu konfor bakımından

haklısın kurmada işe yarıyor...ama artık iyice alıştım hiç zorlamıyor...ilk zamanlar 50 atışta kolum ağrırken...şimdi bir kutu bitirsem bile hiç hissetmiyorum...

bu moderatörü keşke portatif yapsalarmış...vidalı şekilde...isteyen boş şekilde isteyen metal olanını takıp kullanabilse...şuan için sökümü imkansız gibi duruyor...çokta büyük bir dert değil aslında benim için :) böyle de fena değil

buradaki video tamda bu konu ile ilgili aslında julia nın paylaştığı optik merkezleme de bu video ve çok daha fazlası var...

çok basit hocam dürbünü aynaya dayayın düz olarak baktığınızda iki tane artıkıl görceksiniz ikisini hizalayın sag-sol alt-ust ayarından ben klik sayarakta yaptım aynaylada ikiside yakın sonucu veriyo klikle uğraşmaya değmez o yüzden , gerekli olduğunu 3. defa dürbünü sıfırlarken kliklerin yetmemesinde anladım

ayna yöntemi güneş ışığının yeterli olduğu ortamda daha iyi yapılıyor...akşam lamba ışığında yapamadım ben...

benim 105x torpedoyu vortexlemiştim şimdi de dominatörüm vortexlendi. Size bir grupman yaparım bir ara ancak grupman yapacaksanız jsb yada şu son zamanlarda çok memnun kaldığım spot on 'nun dome munu deneyin gayet güzel bence.

abi grup arada bi denesemde favorim hareketli hedefler...nasıl bir havaya giriyorum anlatamam...sanırsın dünyanın en iyi keskin nişancısı :D 45-50 metre atıyorum ama çalımıma baksan 450 500 metre atıyorum sanırsın...büyüklerin oyuncaklarıda bunlar sanırım...sigarayı bırakmamda bu hobinin de etkisi çok büyük... :D

vortexte o grup sorununu bende farkettim...bende günden güne değilde atışın ilk anları ve son anları olarak fark ediyor...tahminen ilk 50 atışa kadar sorun çıkmıyor sonrasında vortex ya yoruluyor ya ısınıyor atışlar sapma yapmaya başlıyor...fakat ts 22 yi ne ilk 50 de ne son 50 de hiç sevmedim...namluya tam oturmuyor...tüfekten aşırı ses çıkartıyor...fazla sarsıyor...ve isabetsiz...