bozkurt hsyn adlı kullanıcının mesajları

Haziranın 25. de stoklara girecekmiş pyramydair de. Daha hatsanın türkiye sitesinde adı bile yok , bu zihniyeti anlamıyorum iç piyasayı sallamayan bir yerli firmayı biz niye el üstünde tutalımki... Yerli malı yurdun malı ama yerli kullanıcıyı umursayan yok.

aynen öyle valla...kral arms elini nekadar çabuk tutarsa okadar iyi...pcp de hatsanın tahtı şöyle biraz sallar gibi oldu...tüfek iyice tanınır ve iyide çıkarsa taht kalmaz ortada...

birde yaylı-pistonluda şöyle güzel bir model bekliyoruz kral arms dan...

ondan sonra rekabetin ve müşteriyi birinci plana almanın yarışı başlar...

hatsana haksızlık etmeyeyim servisi malumumuz...fakat iç piyasaya sattığı tüfekleri hiç mi kontrol etmez...2 aylık 300 küsür atış yapılmış tüfek 2 haftadır serviste şuan...tam havalar ısındı tüfek yok...taş atıyorum elle....

herşey tamamda yağ olmaz :) bendeki yağın koruyucu kapağından bile sızıyor...tedbirliyim de Allah tan kontrol ettim...etmeden çantaya atsam tamam artık...pelletler aletler tüm bezler vs vs yağ içindeydi...ince olduğu için koruyucu kapaklar işe yaramıyor genelde...

bir yaylı bulbup üret devrim olsun...ne bileyim diananın tepme sistemine benzer bişeyde olur...yandan kurmalı bir model olur...hiç bilemedin sas sistemini işler hale getirir insan...bu ne gerçekten :)

Mehmet abi işin aslı yaylı konseptinde Hw97 gibi kibar bir tüfek yerine Diana Mod54 ayarında ve görselliğinde bir ürün üretebilirmisiniz diye sormuştum!Tüm yaylı konsepti değişecek ama biraz zaman istiyorlar her türlü fikre sıcak bakıyorlar..Nasip olursa 6.35 pcp de ilk bigbore gücünede tanık olabiliriz bir abimizin yaptığı görüşmede 40 grain'i 1000-1200 fps atabilecek bir canavar çıkartabilirmisiniz diye sormuştuk sağolsunlar bu fikrede sıcak baktılar..Bu konuda istişare içerisindeyiz nasip olurda teknik imkanlar elverirse seri veya sınırlı bir üretim olabilir..

bu fikri çok sevdim ben diana nın magnumları kalitesinde bir tüfek...neden olmasın...ilk müşterilerinden biri ben olurum...hele birde pistonlu olursa tadından yenmez...

Bu sorunun oluşmasının tek nedeni bence tüfeğin fabrika çıkışı asırı yagli olması ve her atışta asırı dizelleme yapması bir sekilde pistonu keçeyi bozuyor. Tüfeğin kutusunu açıp ilk atış yaptığımda namludan cikan ateş ve duman beni şaşırtmıştı. Zaten cok geçmedi bir hafta icinde arızalandı. Hatsana gitti geldi ilk iş giderebildigim kadar fazla yağları giderdim dizelleme yaptirmadim. Tufek oldukça guclu ve bence güzel gurupman yapacak kadarda isabetliydi.

çok haklısın...bakımdan gelsin heryerini sileceğim güzelce namlu içini özellikle..yağı düz bezle mi silsem yoksa 1 damla bulaşık sabunu felan mı damlatsam

aynen, pelleti yüklerken orada siyah renkli bir halka var, ona mercimek kadar bir damla gresi fırça ile sulu boya fırçası ile yediriyorum ayrıca namluyu kapatıp açarken orada ki hareketli aksamıda yağlıyorum ki namluya pellet koyup kapatırken aşınmasın deforme olmasın, yanlız dikkat et hava tahliye deliğine bulaştırma namluyu kır yağlama işlemini öyle yap sonra bir pellet koy ve ateşle tüfek kurulu kalmasın uzun süre, namlu içinede gresi kaçırmamaya çalış dizelleme olmasın.

4-12x44 geldi mi? nasıl 100 metre üzerinde.

valla benim mod 125 vortexte 2 kutu jbs, 1,5 kutu ts 22, bir kutu hatsan torpedo, 1 kutu gamo pro hunter bitirdim ve saydığım bu markalar dan elimde yarımşar kutu daha kaldı ve halen kullanıyorum, toplamda 750-1000 arası atış olmuştur allaha şükür ne sapma ne güç kaybı yaşadım, düzenli olarak namlusunun içini temizlerim, oringi ve hareket eden parçalarını silikon gres ile yaplarım düzenli bakımını yaparım her atıştan sonra ama şuana kadar bir sıkıntı çıkarmadı, birazda bu işler elektronikte olduğu gibi şans işine benziyor, kullanıcıdan olmasa bile fabrikadan veya satan bayiden kaynaklı olabilir, kısmet takma kafana kendini de soğutma bu işten bence, bende buraya yazıyorum ama benimde başıma gelmeyeceği belli değil nasip kısmet, askerde ki bir anım aklıma geldi :), g3 ile atış yapıyoruz benim tüfek her tek atıştan sonra sıkışıyor yanımda uzanan arkadaş takır takır atıyor, insanın nasibi yoksa sopa bile yemezmiş :) , geçmiş olsun düzelir hallolur gider. Birde aklıma gelmişken tüfek ile boş atış yaptınızmı veya sürekli olarak hafif pellet kullandınızmı 16 grain veya daha altı ondan bozulma olmuş olabilir, ben genelde minimum jbs 18 grain kullanıyorum hafif pellet kullanmıyorum ve çok ağır pellet kullanmıyorum jbs 18 grain ve torpedoda karar kıldım düzenli onları kullanıyorum, hafif veya yüksek grainli pellet kullanımına bağlı bir arızada olabilir diye tahmin ediyorum, yada kalitesiz pelletten olabilir, pellet seçiminizi 18 ve 20 grain yani jbs ve torpedo olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

bi slikon gres alayım bende..oring dediğimiz pelleti yüklediğimiz yer değil mi?

ne alakaysa yılanı gördüğümüz yerde öldürürüz...hani yatak odanda çıkarsa neysede arazide hayvancağızın ne günahı var...ondan sonra tarla fareleri ekinimi yedi deriz.. :) biz insan oğlu garibiz :)

son olarak :

''insan'' hayvanlar aleminde ağır küfürdür....