bozkurt hsyn adlı kullanıcının mesajları

tam anlamıyla açıklayıcı bir cevap.sağol abi.

Hüseyin geçmiş olsun lastik sar dostum dampa kullan genede lastik sar

sağol abi lastik sarmadım ama sert süngerimsi yapıda etiketlerle lastik etkisi yapacak şekilde bağlamıştım.dürbünü bağlarken fazla sıktım galiba ve lastik etkisini kaybetti.son söktüğümde araya koyduğum malzeme iyice preslenmişti.

sağlık olsun artık sorunu net bir şekilde anladıktan sonra hawke 3-9x40 ao sport hd alıp teker iç lastiği ile sarmayı düşünüyorum.gerekirse gez gözle atarım belli süre.

her şeye rağmen mod 125 i seviyorum :Df;s;s

zoru seviyorum galiba...hayatım boyunca altın tepside sunulan şansıma denk gelen hiç bir şeyden zevk almadım zaten...hafif bir çatlaklık var galiba :D

Bende şimdilik bir sıkıntı yok, dampa olarak dm 60 kullanıyorum, yatagun dampa ile bu tüfekte sıkıntı çıktığını duymuştum, imkanın varsa arkadaşın falan dampa değiştirerek bir dene, eğer yapabilirsen gez göz arpacık ile dene, namluda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, gez göz arpacık ile 30 metre grupman dene, böylece namlunun sıkıntı olmaadığını anlarsın, eğer o şekilde grupman yaparsan sorun ya dampan öldü dürbünü sabit tutamıyor, yada dürbününde sıkıntı var.

dampanın ölme durumu diye birşey var mı? sonuçta demir ve oring ne kadar yıpranabilir ki?vidalarıda sık sık kontrol ederim gevşemede yapmıyor.

kilit nokta gez gözle yapılacak olan atışlarda sanırım.birde dampası olan birini ya da kaliteli sağlam bir dürbünle deneme yapmalıyım...
    yatagunda sorun çıkarsa çok şaşırırım...dürbüne zaten güvenmiyordum baştan beri.

eğer dürbün darbeye dayanıklı değilse, mod125 gibi çok tepen tüfeklerde dampa işe yaramayabilir, yani dürbün bozulabilir...orta güçte bir tüfekte sorun olmayabilirdi ancak mod125 de 32 mercekli daha hafif ve gamo gibi daha dayanıklı bir dürbün dampa ile sorun çıkarmayacaktır.

sorun dürbün kaynaklı diyorsunuz ozaman...inşallah dürbündendir.madem bu tüfek dampa ile dahi bu dürbünlere dayanmıyor hatsan vermesin bu dürbünü...3-9x32 versin...neyse bana düşük küçültmeli hawke yollları görünüyor uzaktan uzaktan...

sıfır aldığım mod 125 vortex tüfeğime bir şeyler oldu çözemedim.2 seferdir pelletleri saçma sapan yerlere gönderiyor...atışlar destekli...hedef kağıdıma ilk atışı yaptım ts22 ile tam ortasından vurdum.sonra biraz sağa biraz sola üste alta derken atışlar dağılmaya başladı...pelletler hep aynı yöne vurmuyor sürekli farklı yerlere ve en az 10-15 cm dağılarak gidiyor...mesafe 30 metre. dürbünü söktüm bugün ayna ile merkezi odaklamayı yapıp tekrar bağladım.bu arada yatagun dampa var..dürbün optima 3-9x44...sıfıtlamaya çalıştım tam merkeze yaklaşıyorum tekrar dağılmalar başlıyor.bir türlü eski istikrarı yakalayamadım...

ilk 200 pellet atana kadar gayet memnundum son 50 pellet moralimi çok bozdu.

tüfeği ve dürbünü düşürmedim en ufak darbeye bile maruz kalmadı...ilk 200 atışın çoğunu pro hunter ile yaptım...sonra ts 22 ye geçtim.toplamda 250 civarı pellet atıldı.

atış sonrası namludan duman çıkmaya devam ettiği için yağlamadımda.

ustalardan önerileri bekliyorum.

bence büyütme farkları arasındaki fark hiçte az değil.servisin yaklaşımı hiç hoşuma gitmedi.dürbün bozuksa ve değişecekse bir şekilde aynı dürbünü temin etmeliler.

servis olmanın gereği bu...

belkide sizin sıfırlamanızda hata vardır...forumu araştırın dürbün sıfırlama konusunda yararlı bilgiler çok.

Eyballah hüseyin hocam . bu gene tam kafama göre olmadı ama idare edecek bir noktaya geldi en azından artık çalışıyor.
    Önümüzdeki zaman içinde bu sistemi ciddi ray lı bir sistem haline getireceğim .
    Yalnız bu recoil sistemler bu kadar uzun yay kullanan tüfeklerde belli yere kadar iş görür yayın aşırı uzunluğundan kaynaklanan bir titreşim muhakkak olur. Esas vortex gibi sistemlerde güzel sonuç alınır kanaatindeyim

hatsan kendi iyiliğini düşünüyorsa yapacak...yapamıyorsa senin gibi bu işi bilen ustaya parasını verecek , danışman tutacak.

yerli malı olduğu için halen gurur duyuyorum ama anladım ki yurtdışına satmak için üretiliyor silahlar...bizler çokta önemsenmiyoruz.

tamam servisi çok iyi.fakat arge si çok zayıf.

çok güzel olmuş...ellerinize sağlık.

benimde aklımda bir atış sehpası var.projeyi çizdim kağıt üstünde.katlabilen çanta boy bir ürün çıkacak ortaya ama ahşaptan hiç anlamam.kalınlığı 1 cm en 5cm uzunluk 60 cm olmasına rağmen esnemeyecek , matkapla delerken çatlamayacak islemesi kolay bir malzeme lazım...sizce hangi ağaç bu kriterlere uyar? bu arada kalınlık 1.5 da olabilir onda kararsızım.

ben tüfeği aldığımda stoper üstünde takılı bir vaziyette gelmişti.

bendede var üzerinde takılı olan demirden...ben bu sonradan takılan stoperi sordum firmaya...sadece yurt dışı demişlerdi...daha öncede dediğim gibi çok basit bir mesele...bana ''kutuya eklemeyi unutmuşuz.kusura bakmayın.zaten stoper görevi gören demir var'' deseler, canınız sağolsun der kapatırım...yalana gerek yoktu...

bir silahtan beklentilerimiz hemen hemen aynı ben farklı bir konuye değinmek isterim...Kral firması olarak Türkiye nin en aktif havalı forumuna üyelik açmanız bizim öneri ve sorunlarımıza daha hızlı eğilmeniz demek oluyor ki bir firma için büyük artı...tebrik ederim...bu zorlu yolda başarılar dilerim...

bir fikre katılmıyorum...diana kalitesi beklemiyoruz ama en azından stoeger olsun...şeklindeki bakış açısı yanlış...bu yolda en iyisinin bile iyisini hedeflemek gerek...bu konuda aklıma her geldiğinde gurur duyduğum bora keskin nişancı tüfeğimiz tüm üreticilere ilham kaynağı olmalı...(dünya çapında düzenlenen yarışmada yaptıklarının belgeseli var internette)

tekrar başarılar dilerim...hatsandanda foruma üye olmalarını en kısa zamanda bekliyorum :)

Bunlar çok güzel haberler. Çok yeni bir firma olan Edgun yapar da, Kral neden yapamasın? Onlarca model üretmek yerine şöyle HW 100 tadında bir PCP ve HW 97 veya Diana, AA ayarlarında bir yaylı yı ana model yapıp piyasayı allak bullak etseler ne güzel olur.

kralın bu yapılanması beni heyecanlandırdı...özellikle yaylı pistonlu tüfek modellerini sabırsızlıkla bekliyoruz...uzaktan uzağa bakıştığımız diana kalitesinde bir yerli tüfeğimiz neden olmasın...
    Allah yollarını açık etsin...müşteriye hizmet eden isteklerini önemseyen kaliteyi ön planda tutan firma hele birde yerli ise başımızın üzerinde yeri var...