bozkurt hsyn adlı kullanıcının mesajları

bu konulardan çok anlamam ama bu iş çinlilerin ucuz ürünlerine güvenilmeyecek kadar riskli geldi bana.linkteki fotolardaki tüplerde darbe izlerine benzer izler gördüm...
    fikir etkileyici ama tedbirli olmakta yarar var.

bazı markalar hariç yaylı adamı hasta eder tabi bu sizin beklentilerinize de bağlı ben 50 m den pellet kutusunu vuracağım derseniz yaylı sıkıntılı ama 5 kg yağ tenekesine atarım bu da bana yeter derseniz yaylı olur neden olmasın tabi yaylı pcp arasındaki güç farkı da cabası

tam 45 metreden pellet kutusundan daha küçük grupman yaptım mod 125 vortex ile...30 metreden daha iyi sonuçlar aldım...üstelik acemiyim daha...50metre x20 gibi orta sınıflar için geçerli..ben 1 yıla kalmaz kaliteli bir dürbünle 100 metreyi vururum bu tüfekle.ustalaşma ile alakalı.
    tercih meselesi tabi.ben yaylı-pistonlu tercih ediyorum.
    ilerleyen zamanlarda bir pcp sete harcayacağım enerji ve para ile diananın en güçlü tüfeği hangisi ise onu almayı planlıyorum...mod 54 airking gibi bir ismi vardı sanırım yandan kurmalı hareketli mekanizmalı...
    konuyu saptırdım biraz kusura bakmayın :)

Bunu izlemiştim bunu inceleyen metehan arkadaşımızmı videonun yüklü olduğu youtube sayfasında einstein resmi vardı. 930TL'imiş

Sayın bozkurt hsyn neden anti pcp'cisiniz kullanıp memnun olmadığınız bir durumdan dolayımı merakımdan sordum:)

elime pcp almadım daha...benimkisi tamamen ön yargı...pompası tüpü dolum ucu...tamamen dolu tüple 30-40 atış yapılması , sonra tekrar doldurmak zorunluluğu...scupa tüp dolumunun heryerde yapılamamsı...pompa ile basmanın zorluğu...genel pcp lerin hiç tepmesinin olmaması...

özetle bana pratik ve gerçekçi gelmiyor :)

Vaktim yok diyor bayiler :) Soruyoruz, bende tüfek alacağım bu aralar, Cometa Lynx V10, Gamo Coyote, bu kral puncher aklımdaki silahlar

bayilerden çok kral kendi yapmalı...en az 4-5 pellet ile 25m 50 m 100m atış videoları ile tanıtımını yapsa piyasaya girişi daha hızlı olur...gerisi kendiliğinden gelir zaten...kullanıcılar diğer videoları hazırlar...bayilerin keyfini beklemektense kral ı telefonla arayıp video talep etmek gerekir...ben bir anti pcp ci olarak öneride bulunuyorum :D yoksa ben illede yaylı-pistonlu diyorum...

Ben genelde ts 22 kullanıyorum, yanlız ts 22 de de bazıları namluya girerken zorlanıyor, mesela gamo pro hunterda da aynı şey oluyor namluya koyarkan bir iki tanesi zor giriyor, aynı kutudaki pelletler bir birini tutmuyor çoğu zaman, bu ince mehmetin bullet tarzı görüntüsü çok hoşuma gitti mermi çekirdeği gibi bir duruşu var etkisini merak ediyorum, ts 22 de 30 metre de yağ tenekesini çift taraflı deliyorum, memonun tahribatını ve mesafesini merak ettim.

canımı en çok sıkan konu...pelletlerin aynı olmaması...prohunter ve ts 22 de bende aynı sorunu yaşıyorum...bu pelletler bitsin..jsb 18 grain yada torpedo 20 grain deneyeceğim..

Arka plandaki vortex.dürbün imitasyon,ama oldukça geniş ve net görüş açısına sahip.optimaya alışmış biri eline alınca bir ooo çekiyor.dediğim gibi orjinal değil.yekpare ayak kullandım.sonuç tatmin edici.komple söküp taksamda ayar gerektirmiyor.

optimada acemiliğimi iyice atayım. leapers 4-16x40 ya da leapers 6-24x50 dürbün alacağım bende.aliexpress ten...vortexlerin üzerinde büyük dürbünler görmek cesaret verici.demekki vortex in tek yönlü tepmesi işe yarıyor...

keyifli atışlar.

ilerleyen zamanda almayı düşündüğüm bir tüfanca mod 25...gayet şık ve kullanışlı...emeğinize sağlık.

aslında sorum mod 125 sniper üzerine.resimdeki vortex mi? birde bushnell 6-24x50 dürbün var sanırım üzerinde.herhangi bir sıkıntı çıktı mı?dürbün ön mercek çapının büyüklüğü açısından soruyorum.bende yatagun dampa var sizce en fazla kaç mm ön mercekli dürbün güvenle dağılmadan bu tüfeklerde durabilir?

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

facebook gruplarından tanıştığımız Mehmet kardeşim hatsan 1000 x aldı ve ilk tüfeği...heyecan hat safhada.azıcık argo bolca kahkaha...daha yolun başında ama heyecanı sayesinde hobisi sağlam :) forumada yeni üye...forumu çözemediği için ben paylaşıyorum..

Hatsan genelde böyle aksesuar sıkıntıları yapıyor. BT65 ilk çıktığında almıştım broşürlerde 3-12x44AOE Dürbün yazıyordu paket içeriği benimkinden 3-9x32 dürbün çıkmıştı. Bayiyle çözmeye çalışın sıkıntınızı. Sonuç alamazsanız Hatsan müşteri hizmetlerini arayıp sıkıntınızı bildirin derim. Ama bana 3-12x44AOE Dürbün yollamamışlardı 5-6 kere aradığım halde. Mesele önemli olup olmaması değilki tüfeğin paket içeriğinde varsa niye bendede olmasın. Hakkınız arayın ama tüfekten ve hobiden uzaklaşmayın.
    Saygılar.

aslında haklısınız...madem paket içeriğinde var.eksiksiz göndermek zorundalar..