NetKing adlı kullanıcının mesajları

Durbunun sag sol click ayarını tam ortaya alıp şimlemeyle sıfırlama yapmazsanız eğer, 25 metreye sıfırladığınız tüfek 50 metrede bu kez sağ alta vuracaktır. Benden söylemesi o açıdan diyorum ki özellikle sağ sol ayarını clickten yapmayınız şimleme yapınız. Şimleme nedir derseniz şu konuda mevcut.

Optik Merkezleme'nin önemi

Konuya çözüm sunan arkadaşlarım da beni yanlış anlamazlar be konuyu incelerlerse eğer bu konuya iyice haiz olurlar.
    Selamlar saygılar.

Bu çok işime yaradı mantıkende böyle olması gerekirdi zaten teşekkür ederim
    klikle uğraşmak yerine bu sekilde yaptım teşekkür ederim

Selam siz dürbününüze her bakışta tam merkezlemiyorsunuz
    Silahı yüzünùze aldığınızda hep aynı yerden baktığınıza emin olun .

Sayın ZETAX siz yanlış anladınız yada ben anlatamadım şişeyi vurmak için bu şekilde nişan almak gerekiyor
    hadi ben yanlış görüyorum silahı kullanan herkes mi yanlış görüyor
    bide yarın deneyim tekrar bak oruç başıma vurdu sanırım gündüz :)
    [Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/2v7kq0.jpg]

Farklı paletler denedim hep aynı
    Gamo ts 22- magnum- hunter, ince memet, öztay, jsb hepsi aynı yere gidiyor

yanlız saçmaları şarjöre koymadan önce kendi yaptıgım aparattan tek tek geciriyorum etek kısmının simetrisi bozuk olanları eritip oltaya kurşun yapıyorum :)

S.a.
    Alttaki resimi kendim çizdim de umarım derdimi anlatabilirim
    Şimdi 20-25 mt lik bir uzaklıkta bir şişemiz var dürbünden bu şekilde bakınca normalde şişeyi vurabilmemiz lazım ancak palet 1 no lu noktaya gidiyor yani hedefin tahminen 10 cm soluna gidiyor
    şişeyi vurabilmek icin 2 nolu yerede şişeyi görüp öyle ateş etmem gerekiyor yani anlayacagınız + kılıntam ortasına ateş edince 10 cm kadar sola ateş ediyor bu tabi 20 -25 metre için gecerli videolar izledim adamlar 80 -100 metreden gazoz kapagı vuruyor dürbünum bu
    airgunturk.com/attachment/5399/
    dürbünde 2 ayar yeri var biri aşagı yukarı biri saga sola
    ama burdaki ayarleri sıfır noktasındamıdır nedir ne degildir bilemiyorum
    ne yapmam gerekiyor
    sol üstteki 1 1 in konu ile alası yok oraya nasıl gelmiş onuda bilmiyorum grafik hatası olsa gerek :))
    airgunturk.com/attachment/5400/