Fuat TULPAR adlı kullanıcının mesajları

evde savunma amaçlı pompalı tüfek en etkilisi bence, pompalının fişeği namluya sürme sesi karşıdakini tırstırmaya yeter... tabi adam bir uyarıcı almamışsa ... saygılar...

kesip incelediğim içerisinde 0,65 aqila barut vardı. çok etkisiz bence kendisini ölümsüz sanıp karşıdakini sinirlendirmekten başka bir şeye yaramaz. karşıdakinde silah varsa ateş edip sizi yaralasa nefsi müdafaya girer...

Arkadaşlar,mesleğim gereği birçok ateşli silah yarası gördüm... ben hiçbir işe yaramaz demedim.yerine denk getirirsen bir sapan bile etkili olur. insanın göz ve burnuna yada hassas bir noktasına denk gelirse acıdan kıvrandırır.... insanın gövdesine morluktan başka etki etmez... videodaki kendini bırakmış tavuk eti canlı insanların kas yapısı arasında çok fark var...ben slug tüfeğimle yaptığım atışlarda hızının düşük olduğunu gördüm... namludan çıkışı çok rahat bir şekilde çıplak gözle takip ediliyor. saygılar

Adı non lethal ama yakın mesafeden bence öldürecek kadar gücü var.

kesip incelediğim içerisinde 0,65 aqila barut vardı. çok etkisiz bence kendisini ölümsüz sanıp karşıdakini sinirlendirmekten başka bir şeye yaramaz. karşıdakinde silah varsa ateş edip sizi yaralasa nefsi müdafaya girer...

hayırlı olsun.. benim pcp den vazgeçip torpedo 150 alma sebebim de tüp dolumuyla uğraşmak istemememdi ... ilgi ile takipteyim... Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin... sağlıcakla...

dizelleme tüfeğin fazla yağlanmasından kaynaklanan yağ yanması veya dışarı atılmasıdır. tahmini 150-200 atış sonrası bitmesi gerekir yani sizin tam olarak yaşadığınız durum. pellet konusunda tavsiye veremeyeceğim çünkü yaylı pek kullanmadım ama dizellemenin bitmesi için en az 1 kutu pelleti bitirin ayrıca namlu temizliğine önem vermenizi tavsiye ederim. Kuru harbi çekin her atış bitiminde yağ kullanmadan ve dizelleme bitene kadar, sonrasında silah yağı kullanmaya geçebilirsiniz

Teşekkür ederim. vortex in bakımı (piston için) yapılacak bir şey var mı?

Herkese Selamlar... 15 gün kadar önce bu sitedeki ustaların yorumu doğrultusunda bir hevesle Hatsan Torpedo 150

Sniper VORTEX aldım... havalılar konusunda çok fazla bir bilgimde yok. bu tüfeğin kullanım ve bakımında nelere dikkat

etmeliyim. 50 kadar saçma attım. her atışta namludan duman çıkıyor... duman, namlu içerisindeki yağın ısınmasından dolayı

mı çıkıyor. bu dizelleme olayı nedir... hangi pelleti kullanmalıyım.... :) sağlıcakla...