mehmet42 adlı kullanıcının mesajları

merhabalar
    bildiğim kadarıyla AA s410 lar 7.5 joule güçte geliyor orjinal olarak.
    bloğun sağ tarafında takriben şörjör yuvasının hemen atına denk gelen yerde bir alyan başlı civata var onu söküp altındaki küçük alyan başlı civatadan hız ayarı yapabilirsiniz. daha fazla güç isityorsanız çekiç yayını değiştirmeniz gerekir.daha sert bir yayla hızı artırabilirsiniz.çekiç yayı değişimini anlayan birine yaptırmanızı tavsiye ederim.

ayrladığımız güçte 200 m de soda şişesini rahat kırıyor 160m de sprey kutusunu önlü arkalı deliyor ve evet 31 gr için hız 870 ayarlanabilir fazla güç için pellet ağırlığı artırılıp hız 850-870 bandında tutulabilir.uzak mesafe atmak için mutlaka dürbünü şimleneniz gerekir mümkünse birde dürbün terazisi edinin.
    etekli pelletlerin yüksek hızlar nominal hızlar ve düşük hızlardaki gidişini daha iyi kavramak açısından youtube da fx impact ile değişik pellet ve hızlarda ağırçekim yapılmış bir video var onu izlemenizi tavsiye ederim.

Çalışmalar çok başarılı, tebrik ederim ve bilgileri paylaştığınız için de teşekkür ederim.
    Ben dediğim gibi milimlik grupman beklemiyorum tüfekten uzun mesafede 10/5 atış yeter bana 200 ve daha uzun mesafelerde. Atış sayısı da 20 olsa yeter ya da tüpe bağlar atış yaparım.Böyle güçlü ve stabil bi tüfek çıkar mı bt65 6.35 lw den ? Neler yapılabilir bunub için eğer çıkarsa ,bilgi veririrseniz memnun olurum.

200 ve uzak mesafelerde isabet için 50-80 m aralığında 1tl grupmanı geçmemesi lazım silahın.ama ben 200 m de çanak antene atacağım derseniz başka o zaman biraz daha güç açılabilir.biz 200m de soda şişesine atıyoruz.
    halil abinin silahta 930 fps ile 50 m de 1 tl den biraz büyük grupman yapıyordu hızı 860-870 bandına çekince 50 krş grupman yaptı o şekilde de kendisine gönderdik.
    at 44 6.35 in hızını 970 fps kadar çıkardık ama silah saçmaladı grupman olarak. namlu uygun değil bu hızlara.araştırmalarımda yurt dışında bir kişi at 44 long 6.35 i 925 fps civarı regüle 18 atış yapar hale getirmiş 100m de 50 krş -1 tl arası grupman yapabiliyor.ama bizdeki silahlarla 100 m de bu başarıyı yakalayamadık.bu arada bahsettiğim silahlar şarjörlü değil tekli yüklemedir.

bendede aynı sorun vardı oringi değiştirdim yine tekrarladı belli bir süre sonra.ikinci oringi viton takmıştım yine olmadı.muhtemelen 10 pompa yapmamak gerekiyor basınç çok olunca oring yatağı güzgün olmadığından oring yerinden çıkıp tahliyeden hava kaçırıyor.müsait olduğumda bir şey deneyeceğim faydası olursa paylaşırım

merhaba arkadaşlar
    sizlere fikir vermesi açısından emrah ile yaptığımız çalışmalardan biraz bahsetmek istiyorum
    1- at 44 5.5 tüp önü regülatör çalışması:kısa at 44 tüpünün önüne taktığımız regülatörümüzle 50 adet regüle atış yapabiliyoruz 800-810 fps aralığında 25 m grupmanları 1krş ile 5 krş arasında değişiyor.bu tüfeği 130 m kadar denedim isabet gayet iyi.geçen hafta konyadan bir arkadaşımıza ait cricket 5.5 ile 23 m grupman karşılaştırması yaptık yenişemediler.5.5 at 44 ler benim kanaatimce max 150m kadar iyi bir ayarla 10 da 8 isabet sağlar.bu arda cricket 5.5 870 fps atıyor.
    2-at 44 5.5 500 cc çalışması: kısa at 44 800-810fps aralığında regülatörlü 120atış yapabiliyor isabeti yukarıdaki çalışmayla aynı
    3-at 44 6.35 500 cc çalışması: kısa at 44 6.35 500 cc 800-810 fps aralığında regüle olarak 80 civarı atış yapabiliyor 80 m grupmanları 50 krş ile 1 tl arası değişiyor birkereye mahsus emrah arkadaşımız 5krş grupman çıkarabildi:) mesafe olarak 160 m kadar denedik isabeti 10 da 8.
    4-at 44 6.35 long tüpten regülatörlü: bu silah tüpten regülatörlü olduğu için atış sayısı scubanın büyüklüğüne bağlı olarak değişiyor:). 830-840 fps aralığında 200 mden 10 da 5 soda şişesi vurabiliyorum.bu hafta sonu yaptığımız atışlarda 160 mden 5 te 5 isabet sağladık.
    5-at 44 5.5long tüp içi regülatör çalışması: kenan arkadaşımıza yaptığımız bir çalışma bilgilerini zaten paylaşmış kendisi.
    6-atp 2 4.5 tüp önü regülatör çalışması: regüle olarak 800-810fps aralığında 30 atış yapabiliyor 23 m de 1 tl grupman çıkarıyor.
    7-bt 65 6.35 500 cc çalışması: bu çalışmayı forumdan halil beye yapmıştık o da bilgileri paylaşmış burada.
    burada kullandığımız silahlar standart hali ile bu isabeti yakalamıyor emrahın tasarladığı isabet kiti ile ,bazı silahlarda çekiç modifiyesi ile,bazı silahlarda namluya işlem yaparak bu çalışmalar yapıldı.standart at 44 lerde bunu yapacak silah çıkar ama o silaha denk gelmeniz lazım.silahlarımızı merak eden arkadaşlar pazar günleri konyadaki buluşmalarımıza katılıp bizimle atış yapabilirler.
    hobimize ve yeni projelere zaman ayırabilmek için dışarıya modifiye yapmıyoruz.tüm hobidaşlara keyifli isabetli atışlar dilerim.

Emrah abi güzel olmuş eline sağlık. Emek verilip yapılmış pazar günü davet edilmesekde güzel olmuş. :)

eminim seni çarşamba günü gördüğümüzde pazar buluşalım dedik tamam dedin gelmedin (ben 100 km yoldan geliyorum sen 5 km den gelmiyorsun :) )
    bu sefer forumdan herkesin huzurunda davet ediyorum bu pazar bekliyoruz
    ayrıca konya bölgesindeki arkadaşlar hepiniz davetlisiniz bizimle irtibata geçerseniz adresi verebilirim

pompa ana mil oring ölçüsü 3.68x1.78 dir. buluduğunuz yerde sanayide hidrolik pnömatik yedek parçası satan yerden temin edebilirsiniz.ara ölçü olduğu için kolay bulunmaz bulamazsanız haber verin size göndereyim 10 tane