Borbayre adlı kullanıcının mesajları

Kimse ile aynı fikirde olmak zorunda değilim. Sizin fütursuzca övmeye hakkınız varsa benimde yermeye var! Çalması gücünüze gitmiyorda birisi dile getirince niye gücünüze gidiyor? Manidar...

Arkadaş fesat ve fitnenin en önde gidenidir ki ta bu konunun başından beridir yani 1 yıl oncedir hep aynı konular üzerinde donup durur, tamam eyvallah birşey dediğimiz yok bizde eleştiriye açığız savurunuz yada savunmayız yada gerçekten abartılı olabiliriz fakat beğendiğimiz hoşumuza giden şeyleri kopyalamak emek hırsızlığına neden girsin,emek hırsızlığını açalım biraz; birisi birşey yapar sende gider elinden çalarsın emeğini o daha yapmadan yani o daha ortaya çıkarmadan ve buna emek hırsızlığı denir bilmiyorsan öğren,bizimki hazıra konmuş birşeyler yazmış çizmiş ortaya çıkarmış esinlenmiş kopyalamış hayranlanmış ve sen bunu ısrarla donup dolaştırıp aynı tartışma karesinin içine topluyorsun ayıp değilmi?kendini çokmu terbiyeli sanıyorsun?ayrıca defalarca dedik çıkarımız yok, ama tahrik ve aşağılamak amaçlı sürekli paylaşımlarını bu yonde hep aynı uslubla kullanıyor tek amacın ve derdin bu ve muhalefet olan biz para verip almış kullanıcıları aşağı yukarı karalayıp duruyorsun, yanın sıra insanlarıda manidar kelimesinin arkasına koymayı kendini aklamaya paralel kullanıyorsun tek paranoyan bu,ayrıca bütün şu kelime zenginliğini ve süslü cümlelerini birazda terbiyene harcasan fena olmaz,bu uslub hoşumuza gitmiyorki her seferinde aynı uyarıyı yapıyoruz,bizim ne çıkarımız olabilirki alıp kullanıp satmaktan başka yüzsüzlüğün bu kadarı!,kaldıki ta olayın başınada gidecek olursak bir fesattır gidiyor sayende;metehan kardeşimiz içinde tüfek karşılığında menfaat için tanıtım yaptığı iftiraları dönmeye başladı bu sefer, ha ben konuyu iyi bildiğim için açayım herkes okusun! metehan kardeşim bir çok tüfeğin tadına varmış yeri geldimi hobi adına bir çok faaliyette bulmaya çalışan genç meraklı bir kardeşimiz ve onu forumda bu yonuyle keşfeden arkadaşlarımız kral firmasına doğal olarak onu tavsiye ederek metehanında kendi merakları için kurmuş olduğu bağlantılara olumlu yanıtlar gelerek bizler için kendi keyfi için alıp alıp inceleme yapıyor alan memnun veren memnun yani sen al tüfeği bizim için şunu bunu yap gibi bir fesatı ancak ve ancak senin gibiler yaymaya başladı bu kadar ucuz bir yaftayı, ki biri hediye verseki makuldur ve kabul edilebilir şeyler bunlar neden burnunuzu sokuyorsunuz bu kadar kuyruk acısı neden,hani illa yerin dibine giricekseniz burada yer çok yerin dibide yok.

Askerliğini yapanlar bilir, askeriyede hırsızlık olmaz, sadece yeri değişir. (Ah Demirspor ahh ;( )

Kusura bakmayin buda yanlis bir dusunce hirsizlik her yerde hirsizliktir,ben isimi gorecegim diye yer degistirmek mantigiyla baskasinin dolabindaki esyasini alirsam zaten hirsizlik yapmis olurum bunlar sadece kaliplasmis cahiliyemizden gelen gelenekler,soz konusu her seferinde dayanip arsizca hirsizlik calma cirpma konularina.Hayir kopya de baska birsey de bizde elestirme sanatina dahil olalim, sanami kalmis baskasinin yaptigi isi her seferinde uzerine basa basa tahrikci ve alayci bir uslubla hirsizlikla cezalandirmak sozum anlayana.Ve bu cumle hep ayni konu uzerinde donuyor ve bu islerden bizim cikarlarimiz yok ihtiyacimizda yok evimiz dolu bir canta tufek hadi gectik onu biz sadece iyi bir davranis timsali bu kotulemeleri yapmamalari icin uyardigimiz zaman sikisan hemen karsisindakini destekci saksakci cikarci olarak mimlemeye diskalifiye etmeye calisiyor sen once kendini terbiye et sonra bu foruma ayak uydur sozum anlayanlara oyle camur atma sevdasiyla yurumez bu isler.

Tartismayada kapaliyim,hani her zaman bu hirsizlik,calintilik cumlelerinin forum bunyesinde uyariya yonelik islem yapilmadan sineye cekilmesi inanin bir butun olan emegin emekcileri bizler dahi eger bir butun isek bu laf hepimize yaftalaniyor cunku para verip alanda bizleriz hani cok milliyetciyseniz birde buradan bakin,alip oradan buradan yerlere vurup cakip durun,hani cok gurur yapmayin.

Hani artik okumaktan cekinir hale geldim sahsim adina,bu kadar kirli cumleler bu kadar emegin icerisinde forum bunyesin de pekte uyusur hale uygun degil,ifadelerinizi secerek kullaniniz,hani ukalalik gormeyin ama hicte yakismiyor.

Su calinti cumleleri ne kazandiriyor forum uyeleri,yani babamin firmasida degil bu firma ama uc bes hirsizlik,calinti vs gibi cumleler surekli olarak ifade ediliyor yani bildigimiz hirsizlik calintilik?hani cok mecazi de ondanmi yoksa baska birseymi var anlayalim.

Selam hayirli sabahlar,havali dolu tuple bos atis yapmak tufeginize zarar getirmez 90-100 bar'in altina dusurmedikce, ayni zamanda icerisinde hava kalacaksa uzun bir sure en azindan bu seviye 80 ve 90 bar seviyesi olsun hemde tupumuz yorulmamis genc durur.

Sahsen regulator uygulanabilirmi arastirmak lazim nova icin ama stabilite ve atis sayisi bakiminda sahaya inince baya rahat tutar insani tek derdin pellet yuklemek olur.

Heyecan yapmamin sebebide baska oraya gelince:))bende 1 saatir at44 le ugrasiyorum stabilite vs ama regulatorsuz uzun suren stabilite zor bunu anladim sadece belli bar araliklarinda stabil daha sonrasi degisip gidiyor,chrono ile olcerek baktimda.

Grupmani gorunce heyecandan konunun seyrine bakmadim bile,regulator dusunuyormussunuz zati:)regulatoru tavsiye ederim,elinize saglik bu arada guzel atislar.

Selam,fx t12 tufeklerin 2008 yılından itibaren ulkemizde satısı başladı yanılmıyorsam,son zamanlarda da yedek parcası artık azalmaya basladı,tüpümün 2019 da son kullanma tarihi olunca kendimi bayagı dar kafeste hissetmeye başladim sağolsun hobidaşlarimdan aldigim fikirlerle mustafa ekiz üstadımıza fx valfi birebir at44 tüpüne uyarlayabilirmiyiz dedim sağolsun yaparız dedi ve bir müddet sonra yani bugün elime ulaşan valfleri sizler için fotoğraflandırdım.Teşekkürler. ½bay£bay`;

Sıkıntı bu yuzden olabilir cunku o vidanin amaci cekic dedigimiz parcayi kasa icinde hep ayni eksende calistiriyor,siz bir kac tane o vidadan temin ediniz yedek fabrikadan ve yerine taktiginizda mutlaka civata sabitleyici sivi surunuz ve 1 kac saat bekledikten sonra kullaniniz,ayrica tetigin icindeki civatayi gevsetin ve kasanin arkasindaki emniyet mandali tertibatini sökün yinede bi kontrol edin derim(vida ile beraber yay ve misket cikar)

Dedigim gibi kundagi sokun kasanin arkasindaki kucuk alyan basli civatayi biraz gevsetin ve tetigin icindeki vidayida tamamen gevsetin bununla birlikte onceki resimde kirmizi ok isaretli vidaya bakin yerindemi ve tam sıkılımı diye bunlarda sorun yoksa birde kurma kolunun baglandigi her iki noktadaki vidalarida kontrol edin bunlardan sonra netice alamadiysaniz kasa icinde kurma koluna bagli olan cekici geriye ceken mil var belki o deforme olmus olabilir,tecrubeniz var ise sökün bakin derim olmadi servis yolunu kullanabilirsiniz.