Borbayre adlı kullanıcının mesajları

Bir konuda sıkıntı var tüfeğin satışı yapılıyor. Resmi dispiritör belli değil. Satışı yapılan bir ürünün pratikte uygulamasının sonuçları neyse resmi bilgilendirmede sıkıntı var. Tüm işlemler bittikten sonra piyasada tanıtımı ve satışı yapılsaydı daha iyi olacaktı şuan bu ürünü eksik bilgi ile alanlar oluyor soradan aynı ürünün başka versiyonu belkide daha çok beğenecek. Fuar varmış sanırım Umarım fuardan sonra bu işlemler oturur.

Dediklerinize katılıyorum, evet fabrika bayilerle direk çalışıyor olabilir bu fabrikanın satış düzeyine bağlı bir husus,ama henüz yorum olmadığına göre yanlışlık durumuna rastlamadık,almadan öncede bayağı takip etmiştim forumları ve sadece bir tip ürün satılıyor olabilir bayiler sormadığına göre,fakat dikkat çekmek isterim şuan air arms sayfasına girin pcp tüfeklerde technical kısma tıklayın tüfeğin tüpünün hacim bilgisine ulaşamazsınız,air arms'ın gözümüzdeki yeri gayet bellidir,kendim air arms düşünüyordum bir zamanlar ama bu bilgiye orada bir türlü ulaşamadım.Tüm bunları ne için yazdım sürekli konunun kilitlenmesine neden olan yorumlar geliyor,lakin ben tüketiciden yanayım, açıkçası tüfeği alırken başıma gelecekleri hesap ederek aldım, gelmiş geçmiş bir çok tüfekte sıkıntılar yaşanmış birçoğunu okudum gerekse fabrikaları burada Saygıdeğer camia'ca değerli üstadlar bilgilendirmiş ve kullanıcı yorumlarıyla da bugüne gelmişler.

Sayın blacksir selamlar,bende daha yeni öğrendim pazar günü böyle bir şey olduğunu alırken sadece 5,5mm puncher diye sipariş ettim zaten elime gelen bu oldu, sitesinde sadece 47cm/51cm namlu olarak seçenek görünüyor ama ben 320cc/180cc konusunda belki piyasaya tek bir tip sunulmuş olabilir türkiyeye,çünkü pazar günü gördüğüm tüfeklerin hepsi aynı diye hatırlıyorum, hepsi yan yana idi bir farklılık yoktu bu arada tüpün kendi hacmi 320cc fakat parçalar montajlı iken kuru hava hacmi 280cc'miş.

Sanırım sert pelletleri daha çok sevdi az önce yine deneme yaptım, sert pelletleri yeni şarjör ile rahat atıyor fakat jsb 18 grainleri birazcık sürttürdü yani 5.52 gibi pelletler sıkıntı olabilir birde crosman hollowpoint kullandım onuda sıkıştırıyor gerçekten şaşılır, krm süperpoint ve krm domed koyuyorum sanki hiç sürmemiş gibi alıyor şaşırtıcı.

Pardon alalımmı bekliyelimmi demişsin bence al,evet rahatsız eden çınlama sesi yok,şarjörü index sorunu olan parti nekadar çıktı sormayı unuttum,sorun değil bayiye söylenirse büyük ihtimal ilgilenebilir,bayilere düzeltme amaçlı gönderilmişde olabilir ki ben sorulmasını öneriyorum, servisi telefonla ararsan hemen göndericekler benimkiler dün aras kargo ile geldi eski arızalılarda bende kaldı mühendis bey sende kalsın kasa hariç yedekparça olarak kullanabilirsin dedi:) sonuç hediye ile beraber toplam 3 adet şarjörüm 2 takımda yedekparçam oldu mutluyum:)saygılar.

Bu arada kimse beni tüfek ustası sanmasın,ben sadece bir kullanıcı olarak fikir ve görüşlerimi belirtmek için aynı zamanda paylaşımın tadını çıkarmak için yazıyorum.

Selam valibey,atışta kullandığımız krm domed yuvarlak pellet'dir,fabrika mühendisi silahla ilgili güzel bilgiler versede ben bu bilgileri şuanlık saklayacağım,tüfeğin forumca yorumlanması daha güzel olacağı için sabırla bekliyorum zaman bu işin en güzel ilacı,dün akşam tam güçte 11,9 rws hobby 5,5 mm pelleti 10mm sacdan yapılmış pellet trapıma attım, taşlı bir çakmağın 2-3 katı kıvılcım topu yüseldi ilk defa karşılaştım daha önceki tüfeklerde ince kıvılcımlar görüyordum ama bu çok başka idi:)tüfeğin genel anlamda japonyadan ithal edilmiş bir makinede kasası yapılıyor kral arms kendi yapıyor ve çapaksız olmakla keskin,düzgün hatlara sahip, kaplaması ve üzerindeki yazılar uyumlu,namlu ve tüp üzerindeki meneviş kaplaması koyu karartılmış siyah, fabrika mühendisinin ölçümlerinde 20fps aralıklarla çalışmış ancak cihaz büyük olduğu için getirememiş,bir önceki yorumumda kurma kolunu polimer sandığım için polimer yazmıştım değilmiş,metal üzerine adını unuttuğum kaliteli parlak güzel bir kaplaması var,genel anlamda tüfek tasarımı kolaycıl çıtası yüksek bir tüfek en küçük civata,yay ve misketine kadar söküm gerçekleştirdim paçların uyumu abartısız çok net ve akıllıca,mühendisin atış esnasında bana tüfeği yerden yere vurmamı istemesine rağmen tüfek üzerinde bir kaç estetiğe önem vererek kendisine ilettim bu parçalar güç ayar düğmesi,tetik ve emniyet mandalı idi aynı zamanda bu parçalar çok düzgün olup sadece kaliteye yönelik bu parçaların parlak krom yada daha tok manevi kalite hissiyatı yüksek parça olmasını önerdim çünkü tüfek daha iyisini kaldıracak bir temele sahip bunlar haricinde tetik grubu çok kolay bir yapboz gibi birbirini tamamlayan iki parçadan ibaret bunlar 1 tetik,yay,pim,1 tırnak,yay,pim olmak üzere yuvalı parçalar, tüfeği alırsan memnun olursun ileride fiyatının artmasını değerlendirmek istemem jsb gibi yumuşak etekli pelletleri çok seviyor.

Saygıdeğer forum üyeleri,tüfek üst düzey ithal tüfeklerin kullandığı standartlar üzerine bir temele sahip, üzerinde bir kullanıcının arzu ettiği özellikler barındırmakta olup çelik bir tüpe sahip 292cc olarak tanımladığım tüpü 320 cc olarak düzeltiyorum yanlış bilgilenmişim,bugünkü buluşmada yer aldım değerli firma mühendisi ile tanıştım şarjör indexleme sorunumu hem kargo hemde canlı olarak hediye aldığım şarjör ile çözmüş oldular tüfeğimin testlerini yaptım sayın airdream ve paşabeye ekipmanlarından ötürüde teşekkür ederim sorunum çözüldü tüfekle şuan tambir en küçük ayrıntıya kadar söküm yaptım sadece tüp hariç oring olmadığı için tüpe dokunmuyorum şuan,tüfek tek bir bloka ait ve alüminyum kaliteli hafif bir alüminyum yani alt yada üst blok yok bütün parçaları özenle çok temiz ve kolay bir şekilde montajlanmış çok net bir tüfek bütün camiaya hayırlı ve uğurlu olsun

Tekrardan selamlar, pellet indexleme sorununu ilettim fabrikaya ve bir üretim hatası olmuş şarjörlerde bunun farkınada varılmış adres,telefon gibi kargo bilgilerimi aldılar yeni 2 adet şarjörü bugün aras kargoya teslim edeceklerini söylediler,bende hatalı olanları göndereceğim bu arada akşam gözüyle baktığımda hatayı tam olarak görememiştim akşam,sabah güneş gözüyle baktığımda 1mm gibi index kaçıklığı gördüm buda pelleti namluya sürerken bir kısmını duvara çarpıp haliyle sıkışma ve indexleme sorununu ortaya çıkarmasına sebep olmuştu dediğim gibi süslü püslü bir şarjör değil ama kaliteli bir yapıya sahip şarjörün kendisi metal olup sadece ön beyaz kapağı plastik, söküm ve tamiratı oldukça kolay.

Kral puncher aldım:)

Selamlar,uzun zamandır araştırıyordum güç ayarı yapılabilen bir pcp, değerli süper moderatör paşabeyin başlatmış olduğu bu konuyu incelerken resimlerini daha yakından görme fırsatım olmuş oldu bu sayede satın almaya biraz daha yanaşmış oldum ve aldım, resimlerle ve videodaki görüntüden oldukça daha iyi bir görünüm ve hissiyata sahip bu tüfek yani bir bayide görmeyi deneyin derim, kundağındaki gereksiz bölümler tamamen ağırlıktan tasarruf için en minimum seviyeye kadar traşlanmış ve kundak hafifliğiyle beraber bir zerafete uğramış diyebilirim kundak yapısı yumuşak bir hissiyata sahip ilk defa kullanıyorum böyle kundak,kundakdaki kabze boğaz alası ve el kundağındaki boğaz alası ele batacak gözenek değilde çok şahane bir yumuşak dokuya sahip dikkati çekmek istediğim bir konuda resim ve videodaki görünümden daha hoş bir tüfek elime geçince daha çok rahatladım açıkcası,gelelim tüfeğe herhangi bir söküm yapmadım ama çok kolay bir tüfek ilk okul çocuğuna versek söker bize teslim eder diyebilirim bu anlamda tasarımı çok güzel olmuş şuan sadece şarjör indeksleme sorunu ile karşı karşıyayım bunu çokta büyütmedim açıkçası sabredip yarın servis ile görüşeceğim çok kolay bir çözümü olduğunu düşünüyorum ama mühendis ben olmadığım için:) çokta teknik tecrübem olmadığı için şuan çözüme ulaşmayı bekliyorum,tüfeği kurmak oldukça yumuşak, kurma kolu polimer bir malzemeden üretilmiş ama dayanıklı bir malzeme kaliteside hoş,kurma kolunu gövdeden ayırmak için tüfeğin hiç bir yerini sökmenize gerek yok iki tane ayrı mini düz başlı civatayı sökerek tamamen çıkarabilirsiniz ve yenisini takabilirsiniz çok güzel ve kolay tasarım olmuş söküm olarak sadece tüfekle kundağı birbirine bağlayan 1 adet alyanı sökerek ayırdım gerçekten dedim ya ilk okul çocuğu dahi söker bu tüfeği aynen öyle tasarlanmış çok kolay bir tüfek olmuş sadece bir tapa şeklinde vidayı söktüğümüzde çekiç grubu yerinden ayrılabiliyor bu arada parçalar çok temiz görünüyor fotoğraflayamasamda çekiç yayı parlak kromaj kaplamalı bir çekiç yayı, tetiği ayarlanabilir bir tetik ve yine çok kolay bi okadarda güzel bir tasarıma sahip, güç ayar düğmesi en güzel artılarından diyebilirim, şarjörü çok kaliteli ve materyal olarakta tok bir ağırlığa sahip tamamen söktüm şarjörü tabi dikkatli sökmek gerekir karıştırmamak için şarjör parçaları oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmiş iyi bir oyuncak hissiyatı aldım şarjörden,namlu tutucusu çok güzel dolum yeri hatsan modelleri gibi dönerek kullanılıyor her hangi bir kapak açmıyoruz doldurmak için, tüfeğin ağırlığı 292 cc tüp olmasına rağmen oldukça hafif,gez ve arpacığı truglo,en güzeli namlu ucundaki muzzle parçayı söktümüzde herhangi bir boşluk söz konusu değil piyasa satılan unf diş moderatörleri taktığımızda bir bütün gibi duruyor aynı şekilde bunları çıkarıp arpacığı montaj yapabiliyoruz arpacık montajını yapmak için bir delik açılmış namlu ucunun üstüne yani arpacığı doğrumu montajladık diye düşünmeye yer bırakmayıp dediğim gibi sabitleme deliği açmışlar, namlusunun yiv ve setleri çok güzel göründü temiz ve resmen parlıyor pırıl pırıl gamo ts22 attım güç bela :) çok isabetli attı üst üste vurdu resmen başka tüfekte denemiştim dağıtıyordu ts 22 'yi ama puncher topladı genel olarak güzel ve zevkli bir tüfek en çok tüp hacmi ve güç ayarı sevindirdi beni kundağıda hoşuma gitti ama kabzesi biraz daha ele oturur cinsten olsaydı dahada iyi olurdu şuan çok problem olarak görmedim kutusuda sert ve içi süngerli kargolamaya uygun güzel bir kutu yanında hediye plastik çanta veriyorlar araştırın kaçırmayın derim:)dürbünsüz aldım elimde dürbün olduğu için, içinde yedek oringler çıkmadı çıkmıyor belkide sorun değil isteriz yada göndeririz takarlar pcp işinde yeni oldukları için unutulmuş yada akla gelmemiş olabilir şimdilik sizlere aktaracaklarım bu kadar ama edindiğim her bir tecrübeyi fırsat buldukça bu başlık altında paylaşmak isterim bende olumlu izlenimler bıraktı bu tüfek, at 44 sahibiyim aynı zamanda at44'üde severim ama bu tüfek evanix gibimi desem puncher gibimi desem:) bilmiyorum oldukça kaliteli olmuş ilerleyen zaman diliminde artı ve eksilerini dile getireceğim ama şunu söyleyeyim artıları çok eksileri az diyebilirim saygı ve selamlar tekrardan.

Paylaşımınız için teşekkürler,tüfek görünüm olarak oldukça kararlı göründü emniyet düğmesinin tasarımı, kasa yapısı tasarımı,tetik korkuluğu,kurma kolu, güç ayarı düğmesi,şarjörü, üzerindeki yazılar, namlu tutucusu ve kundağındaki işlemeler oldukça özenli ince düşünülmüş diye düşünüyorum fiyatına göre hepsini artı olarak görüyorum fazlasıyla puncher'e, montajlamalarda da özenli ve temiz bir montajlama yaparlarsa bu kullanıcı içinde iyi olur oldukça uygun fiyata güzel bir renk oldu kral puncher hayırlı olsun vede hayırlısı olsun şimdiden diyelim,en detaylı incelemeyi sizden gördüm şuana kadar resimler net çıkmış kundağı daha iyi anlayabildim selamlar.

Tamırcıye vermek yerıne hatsan servısıne yollayın şikayetlerinizi bi kağıda hepsini yazın en azından teknik daha kapsamlı bir bakım yapılır memnun kalacağınız bir iş yapmış olursunuz

namlu içine yağ sürmenize gerek yok sadece kutu içinden çıkan pirinç fırça yeterli,fırça pirinç olduğu için gayet güzel bir temizleme yapar bir kaç kere tekrarlayın yeter,ayrıca kendi el becerinizle metal olmayan yumusak bir harbi yapabilirseniz(platik çubuk üzerine ip sarma metodları mesela) oda iyi olur.sadece metal aksamları hareketli parçaları yağlamak ve korozyon pastan korumak için pas sökücü yada singer yağı kullanabilirsiniz ama piston içine damlatmak için asla bu yağları kullanmayın çünkü zoraki piston yağı pinomatik sistem hava şartlandırıcı yağıdır bütün pinomatikçilerlerde hemen hemen bulursunuz bu yağdan başka yağ kullanmayınız zaten servisini ararsanız yardımcı olurlar iyi günler.

ikisinide kullan ama iyi ve kaliteli olmasına özen göstermekte fayda var,alüminyum korozyon ve pasa dayanıklı, her ikiside senin amacın için uygun çünkü dalış yapmıcan paslanma söz konusu minimum,sadece dikkat edilmesi gereken kaliteli ve prosedürlere uygun olanı.