zeratul adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar yarın (13 Eylül Cumartesi) öğleden sonra saat 3 civarı avrupa yakasında Arnavutköy yakınlarında şamlar civarında her zaman gitiğim mekana atış yapmaya gideceğim. O tarafa yakın olan ya da gelebilecek arkadaşlarla buluşma tanışma atışma yapabiliriz :)

"http://harita.yandex.com.tr/?text=%C5%9Eamlar Tabiat Park%C4%B1%2C %C4%B0stanbul%2C T%C3%BCrkiye &sll=32.862542999999974%2C39.9402650000294&sspn=0.420570%2C0.178384&ll=28.745134%2C41.133469&spn=0.003286%2C0.001369&z=19&l=sat"

hocam bu ara çacuğum olacak yoksa bana 15dk aracımda var ama evden çıkamıyorum şu telaş bi bi geçsin sizinle irtibata gececeğim ve sizede uyarsa ise buluşup hoşca zaman geçiririiz saygılar...

Aynayı sert bir şekilde bastırmak gerekiyor. Ayrıca aslında bu işi yaparken ayna yüzeyinin dürbün merceğine % 100 paralel olduğunu varsayıyoruz. Bu yüzeydeki en ufak bozukluk ayarımızı etkileyecektir. Döndürme yöntemini denemedim ama en kısa zamanda bu yöntemi de uygulayıp teyit edeceğim. Saygılar.

ok cvp bekliyorum

ayna yöntemi ile aldıktan sonra dürbünü kendi ekseninde çevirdinizmi ? çünkü bende ayana yöntemi ile ayarladım ve ardından kendi ekseninde çevirdim ve ayar yine kaçıktı kendi ekseninde çevirerek ayarladımda bu sefer aynada ayarsız oluyor anlamadım neyi yanlış yapıyorum...

Tek parça ayaklarda öne ya da arkaya shimleme yaparak yükseklik ayarı yapabilirsiniz ancak sağ sol ayarı yapmak mümkün değildir.Selamlar...

hocam affına sığınaraktan bişey sormak istiyorum şimdi ayna yöntemi ile optik merkezi sıfırladım birde silah ustunde bakayım dedim sizin paylaştığınız 2 video gibi dürbünde boşluk kalmayacak şekilde civatasını sıktım ve sağa sola oynattımda ayar bozuk oluyor normalde + kıl direk olduğu yönde donmesi lazım deyilmi ? ayak tek parça dampa ayak... 2 cisi silahın üstünde dürbünü sağa ve sola ayar yaparaktan + kıl optik merkeze aldım birde aynada bakayım dedim arada tahminim 4-5mm fark var yani +kıl 4-5mm sağda kalıyor fakat silahın üstünde dürbünü tamtur döndürmeme rağmen + kıl direk olduğu yönde dönüyor ben bişeyi yanlışmı yapıyorum hocam ? birde buhafta içi steadypix aparatım gelecek size videoda çekicem saygılar hörmetler...

Abi o zaman tek parça ayaklarda sag sol ayarı direk doğru olmalı, bir hata varsa da ayak bozuktur. Doğru mu anlamışım?

valla ustam bende anlamadım ozaman tek parça ayak neden üretsinler die düşünmüyor deyilim...baktım olmadı aksu avdan Hawke HM5403 alıcam artık..

Tek parça ayaklarda öne ya da arkaya shimleme yaparak yükseklik ayarı yapabilirsiniz ancak sağ sol ayarı yapmak mümkün değildir.Selamlar...

ozaman ayağı deyiştircez heralde tavsiye ettiniz bi marka model varmı acaba saygılar...

peki hocam tek parça ayaklarda nasıl oluyor genelde herkeste 2 parçadan oluşan ayaklar var sanırım...

Allah analı babalı büyütsün,sağlıklı hayırlı evlat olsun.dilediğin zaman dilediğin kadar soru sorabilirsin,elimden geldiği kadar herkese yardımcı oluyorum.buarada madem bebiş geliyo,senin yerinde olsam bırak regülatörü,pellet bile almazdım.kolay değil ama Allah kolaylığını da verir.

iyi dileklerin için çok teşekkür eder allh sanada nasip etsin derim kardeşim saol var ol :)..

Arkadaşlar bu gün vardiye ye geçtiğim için biraz sıkıntı oldu ama uyduğu taktirde her zaman ben varım ve her türlü yardimda da bulunmaya çalışırım öncelikle katılımcı sayımızı belirlemek güzel olur diye düşünüyorum

1.Tetikçi52 :)

bu vardiya bizi çürütüyor be kardeş bende haftaya gecicem ama vardiya sorun dil benim hanım 1 ayı kaldı doğuma doğum olmadan bir bulaşma ayarlayalım bi pazar günü buradan duyururuz sonra katılan arkadaşlar olursa toplanıp biyere çörekleniriz...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    bunu yapan yurdum insanı peletimi yapamıcak :)

Değerli Üyeler;

Hobide İstanbul ayağının münferit buluşmalar tertiplemesi ve organizasyonları için Anadolu ve Avrupa kıtaları için birer konu başlığı açmayı düşünüyorum malumunuz İstanbul'daki hobiseverlerimiz gerek iş gerek yoğun tempolarından dolayı organize olmakta sıkıntı çekip biraz izole kalıyorlar herhangi bir gruba üye olmayanlar ve münferit buluşmalar tertiplemek için mevcut konu başlıkları altında iletişim kurabilirsiniz..

bence mutiş olur

Toplu taşıma ile ulaşabileceğim bir yer olursa bende katılmaya çalışırım :)

hocam sizde katıla bilirsniz neden olmasın en uygun yerde buluşmaya çalışırız tetikci52 ikametinde güzel yerler mevcut şu dürbün işini ayarlıcam bu hafta içi bilgi alış verişiyapar çay kahve içeriz ilerleyen günlerde elbet katılan olur sayımız arttıkca güzel vakit harcarız düşüncesindeyim gerçekten tek başına olmuyor bu iş :)