baybasun adlı kullanıcının mesajları

dürbün kaliteli değil optima 4*20 bu dürbünü tüfeğin dürbün üzerindeki riski ne kadar bozulma ne kadar görmek için aldım bir dürbünüm daha var optima 3*9 44e bu dürbünü eğer dampa ayak sorunu çözüyorsa kullanacağım

Normal şartlarda turreti çevirdikçe turretin sertleşmesi ve en son raddede daha da dönememesi lazım. Çok zorladıysanız Allah muhafaza zarar vermiş olabilirsiniz. En sona kadar çevirdiğiniz halde mesela hala yukarı atıyorsa ön ayaklara şimleme, alta atıyorsa arka ayaklara şimleme yapacaksınız. Şimleme nedir derseniz, bir karton,lastik filan sıkıştırıp sadece bir tarafı yükseltme/besleme işidir.

strafor bey sanırım bu aradığım haklısınız deneyeceğim

evet dürbün çin malı bir dürbün optima fakat geçici olarak tüfeğin zarar verme riski ne kadar dememek için aldım geçici olarak takıp deneyeceğim

Merhaba değerli hobidaşlar bir süredir atışlarımı dürbün kullanmadan yapıyordum uyumsuz dürbün rayından dolayı . Bir hafta önce dürbün rayını dönüştürdüm ve dürbünü monte ettim .fakat dürbünü sıfırlarken atı kılı ayar tamburasını döndürürken tam ayarı bulamadan tambura gevsiyor çevirdik çe ne yapabilirim ayakları yükseltmem mi gerekiyor

hayırlı olsun arkadaşım gerçekten hoş duruyor iyi atışlar.
    Yivsiz av tüfeklerinde uzun süre yatmalarda namlu ağzında yda şok gerisinde paslanma, oksitlenme olabiliyor . Havalı tüfek namlularında da oluşabiliyordur muhtemelen bu da hassas yiv seti bozabilir. Havalı tüfeklerde namlu çok dar olduğu için ilk bakışta görülemeye bilir . Bu nedenle nalu içi ve ağzına pas sökücü uygulayıp biraz bekleyip harbi çekebilirsiniz. (würth önerilir..)
    saygılar

arkadaşlar bu hobi ye yeni başladım . öncelikle yaylı bir havalı tüfeğim var.Bir dürbün almak istiyordum ama cok kaliteli bir tüfeğim olmadığı için dürbüne zarar verir diye çekiniyorum. Tabi bunları sizlerin yorumlarından öğrendim.
    Sorum şu acaba red dot dediğimiz mekanizmada da yaylı ve sert havalı tüfekler bir soruna yol açıyor mu . Yani red dot alıp daha sağlıklı ve uzun dönem kullanma şansım olur mu

teşekkürler..

Kral fena değil ancak safari mAgnum başlangıç seviyesi değildir.
    Kral genelde gamo kopyası veya muadili diyelim tüfekler üretir bir hatsan gibi olmasada fena değidir bende alttan kırma magnumu yada yurt dışı adıyla demon modeli var şu ana kadar sorun çıkartmadı. Ozellikle isabetine bayılıyorum. Kopyası olduğu gamo cfx kadar isabetli bir tüfek. muhtemelen sizde sorun yaşamayacaksınız. Zaten sorun çıkarsa gônderin fabrikasına ücretsiz bakımını yapıyorlar safari grubu daha çok mod 125 sınıfı güçlü tüfeklere girer. Onun için biraz tepme ve sarsıntısı bulunur.
    Güle güle kullanın alışınca daha iyi sonuçlar alırsınız fena tüfek değildir.

yorumunuz için teşekkürler...

Bülent bey haklısınız fakat ben bu sporu devam ettirecek olursam merak etmeyin öğrendiğim şeylerle çok güzel bir ekipman sağlarım . Av sezonunun kapalı olduğu zamanlarda beni arazilere tekrar bağlayabilen bir hobi olacak sanırım bu yüzden şubat sonuna kadar bu modelle üst sınıf bir ekipman için yeteri konuma gelirim umarım ...
    ilginize teşekkürler.

MERHABA ARKADAŞLAR ..
    Öncelikle yeni üye olarak sizlerden oldukça çok şey öğrenmek istiyorum.Ben normalde ateşli silah kullanıcısıyım fakat havalı silahlara acayip merak saldım zaten ilgi alanıma da giriyordu. Başlangıç olarak kral safari magnum 5.5 aldım sürekli av malzemelerimi aldığım yer tavsiye etti başlangıç için yeterli olduğunu söyledi. Bir örneğine dükkanda baktım oldukça güçlü gibi.Tepme olayı ateşi silahlar kadar değil ama bazı yorumlarda öyle söylenmiş, zaten alışkanlık var sorun olmaz.

Sizlerden küçük bir ricam olacak , ben bu sporu ciddiye alıyorum onun için bilgisi olan bu modeli kullanan arkadaşlardan başlangıç tavsiyeleri , modelin yorumunu istiyorum.

saygılarımla