blacksir adlı kullanıcının mesajları

25 metrede hedef vurmadan ziyade 5 atış yaptığında peletler aynı yerde toplanıyormu yani kaç cm gurupman yapıyor birde 25 mt hedefin merkezinden kaç cm merkezden uzağa düşüyor

Kusurabakmayın isminizi bilemediğim için valibey diyeceğim. Sizide yordum Biraz teknik konularla uğraşmayı ve sonuca varmayı birşeyler öğrenmeyi seviyorum. Bu konu ile ilgili biraz araştırma yaptım klavuzum Baristik program oldu ve bir takım tespitlerim oldu
    1- Sıfırlama mesafesi için tespitim tüm tüfekler için hız ne olursa olsun 1cm de aynı dürbün özelliklerindeki klik değeri aynı çıkıyor.
    2. Klik değerini hız değil mesafe belirliyor yani mesafe değiştikçe klik değeri değişiyor 1cm düşen
    Aslında SEKU rumuzlu arkadaşımız deneme yanılmayla yaptıysa çok iyi tespit yapmış Şöyleki 1/8 dürbünü (50 metre için 1,7 mm ) 10 klik 1,7 cm tespit etmiş yani 1cm 5,88 klik ediyor. Baristik programa görede 50 mt için 1/8 dürbünde 5,75 çıkıyor çok yakın değerler. bu değeri 1/8 tüm dürbünler 50 mt için kullanabilir sonucu çıkıyor.
    hakkınızı helal edin gece gece sizi biraz yordum. Ama bir şeyler öğrendiğim düşünüyorum sayenizde Saygılarımla

Pratikte tüfeğimin düşme değerine göre klik değerini bulabilmek için o tüfeği sıfırlıyabiliyor olmak gerekmiyormu. Şöyle izah ediyim tüfeğimde sıfırlama noktası hedefteki tam orta noktasıdır. atış yaptım aşağıya doğru 5cm düştü tüfeğime göre o 5 cm kaç klik ettiğini bulabilmem için turetlerle sayarak deneme yanılma yöntemi ile ortalamam ve Sıfır noktasına ortalayana kadar clikleri saymam gerekirki 5cm gelen klik sayısını bulabileyim. Zaten arkadaşımızın meselesi sıfırlayamamak Sıfırlayabilse kendi tüfeğine göre 5 cm düştüğünde klik sayısını bulabilsin. Bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum atladığım birşey olabilir.

Birazdaha açmak gerekirse SEKU rumuzlu üyenin kendi tüfeği için belirttiği (örneğin 1/8 inç 3,1 mm (100 metre için 3,4 mm) 10 klik 3,4 cm) aynı mesafede diğer tüfeklerdede 10 klik 3,4 cm mi denk gelir ?

Güzel bir anlatım oldu bir sorum olacak dürbün klik sayıları tüfeğin pelet hızından etkilenir diye düşünüyorum. Yani farlı hız değerlerinden klik değerleride değişecektir Bundan dolayı tüfeğin hız değerlerine göre Hedefteki 1cm düşen klik değerleri bilinmesi gerekir sanıyorum.

Evet işe yarayabilir yanlız çok gereklimi tartışılır. Bu arada tüfeğiniz yaylı mı pcp mi dürbün sıfırlamada kullandığınız büyütme miktarı nedir kullandığınız peletin özelikleri açılarsanız faydası olabilir.

x20 Yay Değiştirme Detaylı anlatım

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Sıfırlama yı yapabildinizmi ChairGun programında tools-quick zero bölümünde her cm düşen clik sayısından faydalanarak sapmaya göre aşağı yukarı yapabilirsiniz

Yay Değiştirme İle ilgili Video

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

x20 Hedef Atışı 25 mt

x20 Hedef Atışı 10 mt

x20 Dürbün montajı

Stoger x20 Suppesoor Chrono

5,5 Kalibre

Stoeger X20 Chrony Test - YouTube

chrony numbers for .22 stoeger x20 suppressor- cphp's, kodiaks, and 18 grn jsb's - Airguns & Guns Forum

4,5 Kalibre

Miguel Jose's Airgun Blog: Stoeger X20S Suppressor .177 Rifle

(My testing reveals medium-weight 7.9-grain pellets achieve an average velocity of 887 f.p.s. and generate a modest 13.8 f.p.e.

Meanwhile, heavyweight 9.2-grain pellets achieve an average velocity of 830 f.p.s. and generate a more respectable 14.1 f.p.e

Crosman Premier Light (7.9 gr.) at 918 fps and a Crosman Premier Heavy (10.5 gr.) at 776 fps. Beeman Laser 7.1 gr. @ 968 fps.)
    Yay değiştirme Video

Stoeger x20 Suppressor yay değişimi Spring change - YouTube

Démontage et Remontage d'une carabine stoeger X20 Suppressor - Armurerie Auxerre - YouTube
    Tetik Değiştirme Tetik Sorunu İçin

Stoeger X20 - installing a Charlie da Tuna GRTIII trigger - YouTube
    Genel Tanıtım

Stoeger X20 S air rifle combo - AGR Episode #68 - YouTube
    Değişik Peletlerle ChairGun Pro Dot ve Poi Grafikleri 0,177 Kalibre

Tripod bağlantısını diyorsanız. Benim tripotun altında plastik bir aksam (Parça var 4cmx4cm) var Fotoğraf makinesini ilk önce bu aksama vidalıyorsun daha sonra tripoddaki yuvasına koyuyorsunuz. Ben o aksama uygun 8 mm mdf törpüleyerek aksama benzettim daha sonra Ana aparata yapıştırdım. Daha sonra da tripoddaki yuvasına yerleştirdim. Bağlantıta sorun olmadı. her tripodda aynı olmayabilir ancaak genelde tripodlarda bir vida bulunmakta kolayca bağlantı yapılabilir diye tahmin ediyorum.