braveman911 adlı kullanıcının mesajları

İZMİR torbalı da zaten bir tane tüfek tamircisi var. oda Karadenizli Mustafa usta. adam 55-60 arası yaşlarda ve biraz aksi. Dükkanın üzerinde telefonu bile yok. kimseye vermiyor telefonunu. Dükkanı 9 gibi açıp 4 gibi kapatıyor. biraz tok yani.torbalıda kime sorsanız gösterirler:) selamlar...

hayırlı akşamlar. Bugün karadenizli bir tüfek tamircisine götürdüm. Adam bayağı usta. sıfırdan el yapımı tabanca yapıyormuş eskiden. Sabah bıraktım akşam gittim almaya. adam tüfeği parçalayıp sorunu bulmuş. aynen senin dediğin yerdenmiş arıza. kurma kolunu tüfeğe bağlayan pim neredeyse kopmak üzereydi.incecik kalmış. onu değiştirmiş sorun çözüldü. tüfeğinin kıymetini bil çok kaliteli malzeme kullanmışlar dedi. 20 liraya hallettik vesselam.tekrar teşekkür ederim sana ilgin için. saygılar...

cevabın için sağolasın Gepard. tüfeği söküp inceledim ama kurma kolu ve pimi daha sıfıra yakın. tüfek zaten çok temiz. bende tetik mekanızmasında bir sorun var. tüfek kırılıyor ama tetik pistonu tutmuyor. izmirde bir tamirci bulursam gideceğim bakalım.

selamlar. geçen ay bir arkadaşımdan aldığım 2. el weihrauch hw 90, bir kutu saçma attıktan sonra kurulmamaya başladı.namlu kırılıyor ama çıt diye ses gelmiyor ve tetik kurulmuyor. tetiğin korumasını söküp bi baktım ama herangi bir aksilik gözükmüyor. acaba tetik hassasiyet vidasından olabilir mi. veya tetik koruma vidasından olabilir mi. bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. saygılar... :(

Emre bey size birşey soracaktım. bende de weihrauch hw90 tüfek var ama 2-3 gün önce kurulmamaya başladı. Namlu kırılıyor ama çıt diye ses gelmiyor ve kurulmuyor.tetikde kurulmuyor. sizce sorun nerededir.bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.şimdiden çok teşekkür ederim.