backir adlı kullanıcının mesajları

Bekir arkadaşım neden 36 cal tercih ettin?
    Son zamanlarda benim çevremde de bu 36 ve 20 cal ye ilgi alaka çok arttı. Benim silahlarla ilgilendiğimi bilen arkadaşlar gelip danışıyorlar ama benim bilgim ve ilgimin olmadığı için yardımcı olamıyorum.
    Senin veya diğer arkadaşların bu kalibre olayında fikrin nedir acaba?

Karamurat Selam
    Atos arkadaşım zaten tüm sorular cevaplamış.
    Benim 36'yı tercih etme sebebim.
    1. Av yapmıyorum.
    2.Dürbün ile pcp mantigi attıgım icin tepmesi az olsun diye
    3.Fişekleri uygun ve çekirdek yer gibi beylik tabancası atar gibi fantazi atışları yapmak.
    4. Dürbün bağlayarak tactical yapmaktı amacım.
    Videolarımdan anlaşılacagı gibi bak istersen

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Mrb
    Ranger Silah firmasının modellerine bakabilirsiniz. 36 ve 20 kalibresi mevcut.
    36 kalib tx3 tactical modelini kullanıyorum .410 ga 36 kalibrese en iyi çalışan model diyebilirim.

Güç ayarı da var değil mi? sanki 4.5 bu silaha daha uygun olur ,ne dersiniz?zoraki de benzer hızla atıyor sanıyorum,ama dürbün sıkıntılı olduğundan bu grupman zor, bu arada fiyatı da az değilmiş.

Güç ayar vidası var.
    4.5 oluşu tamamen zevk meselesi. İhtiyacına göre degisir birşey diyemem.
    Dürbün olarak tüm modeller olabilir, dipcik ve yanaklik oldugu icin size sorun yaratmayacakdır.

Anadolu yakasında
    Ümraniye'de: Armerav
    Üsküdar Kısıklı'da: Meydanav
    Pendik'te: MeydanAv
    Bu bölgelerde av bayileri mevcut fakat ürün seçenekleri çok yok.

Aksu Av, Hilal Av, Güngörav, Avnette gibi sürekli alışveriş yaptığımız av bayilerinden de online güvenli bir şekilde alım yapabilirsin.

Mrb
    büyük ihtimal ile walf'ın hava transfer portuna çıkış yapan kanalından sızdırıyor.

Tüpünü kasada ayır ve o bahsetmiş oldugum çıkış yerine bak derim. Eger ordan kaçırıyorsa walf'in ignesindeki oring'in sıyırmış.
    İster degistir, ister servise gönder tercih senin.

Merhaba
    Mtc ve Optiksan malesef Türkiyede yok, talep olursa getirebilirim.

Eğer grupmancı ise min.32 imkanin var ise 50 büyültme tercih edebilirsin.
    İlerde Beachrest yada Field Target içinde kullanırsın.
    Sonuçta dürbün 1 kez alınır, silah hep değişir.

Sevgili Hobidaşlarım Merhaba,

Yaklaşık bir buçuk aydır kullanmış olduğum, Hawke Sidewinder ED 10-50x60 (TMX) dürbün hakkında ve Field Target üzerine tasarlamış olduğum bilgileri sizlerle paylaşmak isterim;

Turet : * 1 Tur’un da 30 Clicks mevcut.

* Ekstra satın alınarak değiştirilebilir turet seçenekleri mevcut. ( ¼ MOA'dan ⅓ MOA veya 1/10 MRAD'a )

* Turet kapaklarının hiçbir alet’e gerek duymadan kolayca sökülüp takma özelliği çok hoş olmuş.

Not: 30 clicks olması, Field target için eski bir durum olur diye düşünenlere birkaç feedback sunmak isterim;

5 cm yüksekliğe kadar ikinci tur’a geçmemekte.

1/10 Mrad’a turet’i ekstra satın alarak istediğiniz yükseklikte 2’ci tur’a geçmeden kullanabilirsiniz.

Netlik: Hawke’nin bu üründe kullanmış olduğu (ED) cam teknolojisi, 50 Zoom’da kararma payını yok etmiş diyebiliriz.

Artıkıl: Hawke bu üründe 20× TMX Reticle kullanmış.

Artıkıl incecik diyebiliriz.

Artıkıl’in keyifli bir tasarımı ve ekstra kullanım alternatifleri de mevcut.

Paralax: Kutu içerinden 10 cm’lik bir paralax teker’i çıkmaktadır.

Field Target da kullanacağım için ek 50 Dolar’a aldığım 15 cm’lik paralax teker’i ile bu bilgileri paylaşıyorum.

Paralax tekerinin montajı çok basit ve kolay. Kıpırdama, sarsıntı payı hiç yok diyebiliriz.

50 Zoom’da 45 yard ile 55 yard paralax aralığı 10 milimetre olarak ölçümledim.

Paralax yaparken hedefleri bulması ve netlemesi mükemmel diyebiliriz, Hedef’i bulduğunda netlik tık duruyor ve oynama yapı vermiyor.

Sıcak ve soğuk havalarda ne tepki ile karşılaşacağım test edemedim. İler ki süreçlerde bu konu hakkında da bilgi paylaşacağım.

Aşağıdaki linkten Field Target için tasarlanmış, 15 cm’lik paralax’ın 10 yarda ve 55 yard’ya kadar olan işaret seçeneklerini görebilirsiniz.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Turet’in üst kapak modifiyesi için Artun Kocaman’a teşekkürlerimi iletiyorum.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.Yapımda ve seslendirmede emeği geçen Artun Kocaman'a teşekkür ederim
    Hava o kadar soğuktu ki 200 ile 100 bar arası full atış testi, grupman ve toplam atış testini tam yapamadım.
    İlerleyen zamanlarda tüfegin hangi pelletleri sevdigini ve nasıl işler çıkardıgını sizlerle paylaşıyor olacağım.

Arkadaşlar Merhaba
    Kral Puncher Jumbo modelinin, gramajı farklı üç ayrı pellet ile chrono testini paylaşıyorum.
    İyi Seyirler

Atışlar 180&160 bar arası aşagıdaki pelletlerle yapılmıştır.

JSB Exact Jumbo Heavy 5.52 mm 18,13 gr
    967, 966, 961, 960, 955

JSB Exact Jumbo 5.52 mm 15,89 gr
    993, 986, 981, 981, 982

JSB Exact Jumbo Express 5.52 mm 14,35 gr
    1003, 1001, 1000, 998, 995 fps