backir adlı kullanıcının mesajları

Aparat sabit kalıyor, aynen sarjorun durdugu gibi,el besleme ile her atista yuvaya pellet atiyorum. 2. Resimdeki gibi pellet atildiginda o sekilde kaliyor,kurma kolunu iterek yuvaya girisini sagliyorum.

Kralarms'i arayarak sormak lazim lw namlu icin.
    Beklemek sana kalmis alirsin 3 ay sonra lw namlu gelir alir takarsin. Yani zor birsey degil.
    Turk uretimi silahlarin en buyuk avantaji bu zaten parca ve servis kalitesi maliyetide uygun olur.
    Ben sahsen 250 mt alisi konusunda cok bilgiye sahip degilim acikcasi banada biraz hurefe gibi geliyor.
    100 mt ve uzeri atislar icin bir cok ayar ebvanter teknik lazim, formda paylasimlar mevcut bakabilirsin.
    Ben istanbulda oldugum icin sadece 100mt ye kadar atis yapabiliyorum malum alan cok yok.
    Kalibre tercihinde sansen sana tavsiyem 5.5 olur.
    Bol atislar ii eglenceler

Hangisini alirsan al, bahsetigin silahlar arasindaki digerinde aklin kalmayacak cunku tercihini belirleyeceksin. yani ft mi yapcaksin yoksa sadece hobi olarak mi kullanacaksin onu belirlemene yardimci olacak bu kararin arti olarak zaten diğer silah tercihin bunlarin arasindan olmayacak ilerde. Bir ust level'e cikarsin airarms gibi sonra stery,hammerli,walter lg 400 anlayacagin gecmis olsun bu hobinin sonu yok meraki çok :)
    Ve en kotusu hepsini denemek isteyeceksin ve sonra is durbune gelecek bila bila bila... Bu hastaligin tedaviside yok söylemedi deme
    En kötü karar kararsizliktan iyidir.

Bekir bey tüfeğiniz hala duruyor mu ? Duruyor ise geçen bu süredeki tecrübeleriniz nelerdir memnun olduğunuz olmadığınız noktalar önericeğiniz bir tüfek midir ? Bir de müsait olduğunuz zaman 70 100 metrede ki grupman ve tahribatı için resim video paylaşabilir misiniz sizin 50 metrelik le portalar dışında tüfekle ilgili uzun mesafe videosuna rastlayamadım :D

Merhaba
    Evet tüfek hala duruyor, tüfekten de çok memnunum açıkçası.
    Konu hakkında diğer paylaşımlarım'a ve yorumlara da bakabilirsin orada da detaylar mevcut.
    70 ve 100 mt attım fakat fantezi atışları olduğu için grupman hiç yapmadım.
    Bu hobi deki tercihler; ne yapmak istediğine,ne amaçla kullanacağına ve bütçene göre değişir. O yüzden bana göre ideal bir silah.

Bu kategori ve bütçedeki diğer modellerden artıları; Daha yakışıklı, tüp hacmi daha geniş , crohono değerlerinin daha stabil yani güzel bir walfi var.
    Eksileri; bana göre ayni kategorilere ve bütçedeki silahlara oranla bir eksisi yok.
    Daha iyi olmasını isteğim şeyler yok değil tabi ki ama bunların hepsi maliyet. 3bin ve üzeri tüfekler gibi tetiği daha hassas, namlusu daha kaliteli ve regülatörü olsun isterdim :) Yani ekmek köfte hesabı
    Bir çok farklı silahı olan hobidaş arkadaşlarım var, 2&3 binden başlayan silahları var, Misal 50 mt de tek delik yapıyorlar, bende 1 tl'de topluyorum aradaki farklı bilmem anlatabildim mi?
    Yani şuan tüfek 850 TL'den başlıyor.Bu bedellere mükemmel silah kesinlikle tavsiye ederim.
    Alırsan sana tavsiyem silahın güç ayarına dikkat et!! attığın pellete göre hız ayarını ayarlaman lazım ve silahı tanıman lazım.
    Benim silah en üst gücün bir altında, jsb 18gr ile harikalar yaratıyor.

Arkadaşlar merhaba.
    zoraki orjinal dipçiği aldığımdan dolayı kendi yapımım dipçik ihtiyaç fazlası olmuştur, zorakisi olupta kullanmak isteyen hobidaşıma hediye etmek isterim. Yakınımda surat kargo şubesi var adres gönderen ilk arkadaşa kargosu kendinden olmak üzere göndereceğim.
    Saygılarımla hayırlı cumalar.

Arkadaşlar Merhaba @zaruri arkadaşimin bana gonderdigi dipçige artik ihtiyacim olmadigi icin birine hediye edecegiz.
    İsteyen ve ilk adresini msj atana kargolayacagim.

Mrb
    Dusuncelerinize kesinlikle katiliyorum.
    iphone 6 ile cekim yaptim.seben dka2 aparatına, selfi cubugunun telefon baglama aparatıni bagladim,telefonu oturturdum ama aciyi ayarlamak biraz zor. Goruntu kalitesini ayarlamak o aci hesabinda.
    Youtube da bir cok videom mevcut bakabilirsiniz.

Sizin tercih ettiğiniz güç seviyesinde kaç atış çıkarıyor bir dolumda? hangi pellet ve hangi hızda, chrono ölçümü yaptıysanız.

Mrb
    Benim silah en çok jbs 18 gr sevdi.
    Tercih ettigim pellet ve guc seviyesi ayarı diger paylasimlarimda mevcut.Crono test'inide paylasiyorum.
    Jbs 18gr ile atis satisini net hatırlamiyorum ama 15gr ile tam gucte 5 sarjor yani 60 adet atis yapıldı.
    Suan regulatore gerek duymuyorum ama takilsa bu sayi cok daha fazlalaşır diye tahmin ediyorum.

Kral Puncher Maxi 25&50mt Grupman

KRAL PUNCHER MAXİ CHORONO TESTLERİ

İlk defa pcp üretim de ve ilk parti üretiminde böyle seyler olabilir.
    Şuan hersey yolunda bence,dahada güzel olcagina eminim.
    Böyle güç ayarı olan pcp lerde, pellet seçimine ve güç ayarına göre hersey degisir,o yüzden tüfegi degerlendirmeye almadan tanımak sart diye düsünuyorum.

<p>

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    <br></p>

Guzel bir yazi olmus.
    Ben ilk ciktigindan beri arastiriyor ve en kötü kararin,kararsızlıktan daha iyi olcagini temenni ederek aldım.
    Benim formda paylastigim grupman ve chrono testleri iki haftalik son çıkan silahin paylasimlari.
    Diyelim ki aldigin ürün bahsettigin gibi sorunlu ise inan degistirirler.
    Lw namlu ciktigi zamanda ek namlu siparis ederek degistirsin.Sonucta lw namlu ciktiginda silahin lw namlulu olan fiyatı degisecek. Aradaki fark cok olmaz.

Bir silahi genel anlamda degerlendirmeye alirken, herseyi tartmak lazim aslinda.
    Silahi chronoya sokmasaydim,hangi ayarda hangi peleti nasil attigini ogrenmeseydim grupmanlar daha onceki paylasimlar gibi olabilirdi.
    Silahin atislarini tek bir noktada toplamak icin bir cok sebep sonuc iliskisine tabi tutmak lazim.
    ilk defa pcp üreten bir firma icin cok basarili bir silah bence.
    Tek delik yapmak icin 3bin,7bin arasi bedeller verilen silahlara oranla bu bedele bu kadar köfte çok bile :)

Arkadaslar Merhaba
    Silah'i chorono'ya yatirdiktan sonra biraz daha tanıma firsatim oldu.
    Silah'in, kendimce en iyi sonuc verebilmesi icin jbs 18.13 gr pellet olduguna karar verdim ve sonuclar resimlerdeki gibi.

1ve 2. resim 50kuruslar 25 mt
    2 ve 3. resim 1tl'ler 50 mt de yapildi.
    Atis alani rüzgarlıydı.

Silahin guc ayari ise resimdeki gibi, bu ayarda jbs 18 gr ni 860 fps ortalamasinda atıyor.

Sonuclar; regulatorsuz ve lw gibi iyi bir namluya sahip olamamasina ragmen beni mutlu etti.
    Silah'a,tetik ayarina,pellet tercihi ve guc ayar sekmentine alistikca daha da iyi sonuclar dogurcagina eminim.