Ozan Cengiz AYDIN adlı kullanıcının mesajları

Bende küçüklükten beri süre gelen bir davranıştır, her ne alırsam alayım eğer sökülüp takılması sıkıntı yaratmayacak birşey ise muhakkak söker inceler geri birleştiririm. Çok oyuncak ziyan etmişimdir. Puncher benim değil bir arkadaşımın oluğundan dolayı çekindim biraz ama sonrasında sahibininde onayını alarak giriştim tornavidayla alyanlarla. İyide oldu sistem işleyişini çözdüm, yarın öbürgün bende bir pcp alacağım en azından bir tecrübe oldu. Şimdi iş bt65 rb elite qe ile kral puncher pro arasında seçim yapmakta.

Tüfeği bir arkadaşıma almıştık. O kadar uyarıma rağmen sıfıra sıfır bitirmiş havayı. Bende o şekilde olduğunu düşünmüştüm. Kurma kolu geridede ilerdede denedim aynı. Tam boşken birkaç defadan fazla tetik düşürmüş başkalarına göstermek maksatlı, inşallah bir hasar vermemiştir.

Forumdaki Atac ın garklı pelletler ile yapılan çıkış hızları konusundan elimdeki 13,43jsb nin çıkış hızlarının ortalamasını alarak chairgun ile mesafe-düşüş-dot-click şeklinde bir tablo oluşturdum. Bunu küçük bir sticker a basarak dürbünün arka flip kapağına yapıştırdım. Biraz önce balkona çıktım tabloya bakarak farklı mesafelerde yaptığım her atışta isabet oldu. Fazlasıyla mutlu etti beni bu durum.

Pulitzer ödüllü Amerikalı romancı Stephen Hunter'in 1993 yılında yazdığı
    'Point of Impact' isimli gerilim romanından uyarlanan 'Shooter' USA
    Network'un yaklaşan aksiyon, drama dizilerinden biridir.

Kitabın 2007 yılında yapımcılığını Lorenzo di Bonaventura'ın üstlendiği,
    başrollerini Mark Wahlberg ve Danny Glover'ın paylaştığı bir de sinema
    filmi çekilmiştir. Yönetmenliğini Antoine Fuqua'nın yaptığı filmin
    senaryosu Jonathan Lemkin tarafından yazılmıştır. 61.000.000$ bütçe ile
    çekilen film 95.700.000$ gişe hasılatı yapmıştır.

Dizi "The
    Shield" ve "Lax" dizilerine yaptığı çalışmalar ile tanınan John Hlavin
    tarafından oluşturulmuş ve senaryosu geliştirilmiştir. Yönetmen
    koltuğunda ise İngiliz sinema yönetmeni Simon Cellan Jones (Boardwalk
    Empire, Jessica Jones) oturmaktadır. "Boardwalk Empire", "Entourage" ve
    "How to Make It in America" gibi dizilerin yapımcısı Mark Wahlberg ise
    dizinin yapımcısı pozisyonuna sahip. Üretimi ise Paramount Television ve
    Universal Cable Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Oyuncu kadrosundaki öne çıkan isimler Ryan Phillippe (Secrets and
    Lies, Damages), Emily Rios (Breaking Bad, The Bridge, True Detective),
    Omar Epps (House), Tembi Locke (The Mentalist, Castle, Bones), Shantel
    VanSanten (The Flash, The Messengers), David Marciano (Homeland, The
    Shield) ve Eddie McClintock (Warehouse 13) olarak sıralanmaktadır.

Dizinin senaryosu film ile aynı temel üzerinde kurulmuş ancak kişiler, zaman ve olaylar farklılık göstermektedir.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Ne zaman yerli üreticilerden Ataman M2R gibi estetik modeller göreceğiz acaba? Görsellik göreceli bir kavram ama ne bileyim bana hitap etmedi. Puncher Maxi daha yakışıklı bence... :thumbup:

Forumdaki atac ın çıkış hızları konusunu baz alarak ilk etapta pro hunter ve jsb 13.43 alıp denemeler yaptım. Pro hunter pek tatmin etmedi zira pelletlerin hepsi çok çapaklı. Jsb 13,43 ise memnun etti. 18 gr. atac a ağır gelmez mi? 15,89 gr. Düşünüyorum. 70-80 metreler gibi atışlar yapmayı planlıyorum. Uygun pelleti bulmam durumunda daha uzaklara denemeler yapacağım. Amacım atacın limitlerini öğrenmek.