bat39 adlı kullanıcının mesajları

Tüfek çok güzel görünüyor Arda. Dürbünü halletmişsin. Yalan yok başlığı görünce dürbünsüz arpacıksızmı bişeyler yaptı acaba dedim :D
    Pellet kalmayınca dandik pelletle 5.atışta bende yaşıyorum bunu uzatmıyorum :D
    Tüfeği merak ediyorum o tek delik grupmanını görmek istiyorum :))

Bi zamanlar sökülmüş halini resimde görmüştüm hatsan ama hangisi hatırlamıyorum ki arpacıklı orjinal hali çok daha güzel görünüyor onu hatırlıyorum

Puncher ile ilgili her gördüğüm fotoğrafı detaylıca inceliyorum daha da yaklaşıyorum pcp araştıranlardan biri olarak. tüfeğin görüntüsü gerçekten yakışıklı herkes gibi işlevini bende çok merak ediyorum güç ayarından ve kaç atış yaptığından vs bahsederseniz seviniriz:) bizde size ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederiz iyi çalışmalar

evet hatırladım ama resimlerde gösterilen yönler doğru...benim dürbün o yönlerde hareket ediyor...herkesinkinin tam tersi yani...enterasan...sizin hangi yönde hareket ediyor?

üst için tarret sol tarafa. alt için tarret sağ tarafa. sol için tarret sağ tarafa. sağ için tarret sol tarafa. hocam bende. :)

Forumda başka bir konuda; 1.videodaki adam yönleri yanlış anlatmış diyorlardı öyle hatırlıyorum söylediği doğru resimlediği ok işaretlerimi yanlıştı tam tersimiydi bunun gibi bişeydi:)

Optimalarda klik sayma işine girmeyin klikler standart değil ve çok zorlamaya gelmiyor. Son kliği bulucam diye tatsız bir son meydana çıkabilir. En güzeli optima için ayna karşısında yapılanı olur. Dürbünün ön merceğini arkadan biraz ışık alacak şekilde aynaya yaslayın ve artikılla artikılın iz düşümünü klikler vasıtasıyla üstüste getirin. :)

bende bu şekilde ayna ile yapıyorum gündüz gün ışığında çok belli oluyor

Artıkıl yatması bende de oldu zoom vanasını söktüm altta gri metal vana var zoom sayılarının altında 3 tane çok küçük vida var vidalar gevşerse gri metal vana döner bu da artıkılı döndürür bu yüzden artıkılı tam ortalayıp küçük vidaları sıkınca gri metal vana dönmüyor gri metal vanayı uzun çubukla döndürüp artıkıl ayarlanıyor 3 küçük vidayı sıktıktan sonra zoom vanasını tekli vidayla geri sıkınca tekrar kullanmaya hazır

iş oraya kalırsa dediklerinizi uygularım gayet açık yazmışsınız çok sağolun :)

Optimalar öyle mi bilmiyorum ama dürbünlerin içi nitrojen ile dolduruluyor. Böylece buğu yapmıyor. Kendi imkanlarınızla açtığınız dürbünlerin nitrojeni boşalır, görüntüsü biraz daha netleşir ama buğu yapmaya başlar, bir süre sonra da paslanıp rahmetli olur. Dipnot atayım dedim, hadi Optima neyse de, tutup klas dürbünleri açmaya kalkmasın vatandaş ;)

evet bunda nitrojen dolu altında küçük bir etiket var 'nitrogengas port' yazıyor
    Pahalı bi dürbün olmadığı için bişeyler yapabilirim kenarda duracağına işe yarar belki:)
    Sağolun:)

Ama sakın atma Atalay, en azından artıkıl halen daha sağlam anladığım kadarı ile..
    Dediğim gibi dikkatlice açarsan halledersin sanki, az karışık içerisi ama..

Beceremem dersen yolla bi vakit açık artıkıl ameliyatı yapalım ona ;)

iş oraya gelirse abi uğraşırım atmam daha önce bu tarz şeyler yapanları forumda görmüştüm arastırırım.
    Sağolasın Ferhat abi eksik olma çok teşekkür ederim :) elime alayım bi kestiremessem irtibat kurarım seninle :)

Yardımcı olan yazan herkese Teşekkür ederim..

20 atışta bunların olmasına şaşırdım aldığım dürbün bozuk uğraşıcam yarın hakkımı arıycam bakalım nolucak. akşam üstü tekrar gittim lastik vs söktüm tek parça ayağa direk bağladım ayağın yönünü değiştirdim yine artı dönüyor sıfırlanmıyor durum aynı. dürbünü söküp gezle atış yaptım sıkıntı yok grupman yapabiliyorum

Selamlar;

Dürbünün artıkılı kaymış ise bence malesef dürbününüz zarar görmüş. Yaylılarda Dampa ayak kullanmadan kaliteli dürbünlerde bile sıkıntı çıkmaktaki optima dürbünler( fiyat performansı bence iyidir ) biraz daha hassas oluyor. İsterseniz bende ihtiyaç fazlası bir optima 3-12 x44mm önden paralaxlı dürbün var :) ilanlarımda mevcut, ama dampa ayaksız kullanmayın derim..
    Saygılar

Teşekkür ederim sayın hocam:) yaylı kullandığım için 32 çapı geçmek istemiyorum dampam yok çünkü :)

Ahh ferhat abi kolları sıva diyosun yani :) kopma yok sadece sağa doğru dönüyor sıfırlanmıyor da
    gün g ör av güngör bey'le baya görüştüm hatsana yönlendirdi isim verdi yarın arayacağım bakalım

Dediğin gibi asla küçümsemem güçsüz demem her kullandığımda striker şaşırtıyor beni..

Herkese selamlar;
    Şimdi atıştan geldim daha karpuz kesemedim:)) 3-9x32 optima dürbünüm var daha hiç kullanmamıştım tek parça ayak aldım bu sabah montajını yaptım arasınada lastik sardım darbeyi biraz daha önlemek için ve araziye cıktım. 15 m'ye sıfırlama noktasını koydum 20 atış yaptım. Sıfırlayamadım pellet alt üst sağ sol alakasız vuruyordu krm ultra dome kullandım.(bundan önce de 4x20 dürbünle krm pelletle sıfırladığımda nokta atışlar yapıyordum sıkıntı yoktu pelletten memnundum) bundan sonra denediklerimi yazıyım;
    Dürbünü söküp paket lastiklerini 1 taneye indirdim dengeli sıktım sonuç değişmedi
    Namlu içini sadece kuru harbiyle temizledim olmadı
    Çantamda yerli üretim atef vardı onunlada denedim olmadı
    Denerken baktım artı kıl sağa yatmış dürbün kaymamış söktüm yine iyice baktım dürbün düz durmasına rahmen artı kıl sağa dönük( daha önce böyle değildi)
    Forumdan ardayla(gepard) konustuk dürbünüde salladık herhangi bir ses yok:) şimdi;
    20 atışta benim dürbünüm pertmi oldu yoksa dürbünüm arızalımıydı artı kıl niye döner ne yapmalıyım:) arkadaşlarım abilerim yardımınıza ihtiyacım var tecrübelerinizi görüşlerinizi eksik etmez yardımcı olursanız sevinirim:)

Herkese keyifli forumlar:)