senelektrik adlı kullanıcının mesajları

Geçen hafta görüşmüştüm elinde 10-12 kutu olduğunu dahada gelmiyeceğini söyledi.benim emektar 5.5 luk zaten kagıt üzerinde 240 m/sn .50 graini 90-100 m/sn ile gönderse yeterdi artardı bile ama maalesef tüfeğim çok güçsüz bu hıza bile ulaşacağindan emin değilim.

nacizane arkadaşlara tavsiyem daha yumuşak materyallere atmalarını tavsiye ediyorum,dergi gibi kağıt hedeflerin sıkıntısı şu kağıdı parçalıyor ufak ufak,gerçi pellet tuzağıda farklı degıl ondada pellet parçalanıyor tabii yerlere saçılıyor,ondan sonra işin yoksa al eline elektrikli süpürgesini başla ev hanımlığına tabii hanımda fırsatı kaçırmıyor bütün evi süpürgeyle temizletiyor.tabii bekar hobidaşların böyle bir sıkıntısı yok. :)

benim de başıma co2 tabancayla suntaya atarken oldu nedeni ise kendi tespitlerime göre co2 veya kırma namlulu tabancaların güçsüz olduğundan oldu,tüfeklerle pek bir sıkıntı olmadı gamo pba bullet Impact, Gamo raptor ve Gamo rocketin bilyası hariç.bunlar tam geri gelmedi ama sağa sola sekti alaşım olduğundan.hayırlı akşamlar

değerli hobidaşlarım defalarca bu güç konusu geçti ne kanun ne de yönetmeliklerde olmadığını söylemiştim,ancak esas korkum şu fuarda bizzat test ettiğim kral ın otomatik pcp si ve hatsan ın otomatik pcp si inşallah biran önce alabilinecek uygun fiyata piyasaya çıkarda(en ucuzu şarjörlü otomatik av tüfeği fiyatında olacak)bizlerde alırız yoksa şimdiden bazılarının kulağına kar suyu kaçtı haberimiz olsun(bilenler bilir bu ülkede tam otomatik kurusıkı tabancalar bile satılmıştı.örnek roni mekanizmalı,MP 5 gibi sonra apartopar yasaklandı ve kurusıkı alımı sabıka kaydı ve emniyete bildirim zorunluluğu geldi)bizim gibi bu hobiye gönül vermiş karınca incitmezlere bu hobiyi çok görmezler inşallah hayırlı akşamlar.

Novanın hep 5.5 mm kalibresi satışta 6.35 veya 4.5 mm de piyasada yok,yaylılardada durum farklı değil örnegin mod 87 qe vortex ve mod 135qe vortex sadece 5.5 mm olarak mevcut oysa kataloglarda diğer kalibreler var ama fiiliyatta hiçbir av bayiinde yok.hatsan acaba bu işe ne diyor.

Ben olsam biraz daha bekler hatsan veya kral'ın otomatik pcpleri çıkıcak.kral otomatik pcp yi fuarda bizzat denedim hem yarı otomatik hem tam otomatik olacakmış,hatsan otomatik pcp nova regülatörlünün paltformunda th kundak olucakmış .kral fiyatlar çok pahalı(göreceli kavram) olmıyacak dedi.ama boş atış yapıldıgındada iki pcp biraz güçsüz gibi ses çıkartıyordu(herküle göre) bakalım zaman ne göstericek sabırsızlıkla otomatikleri bekliyorum.

Arkadaşlar bugün hatsan satış pazarlama birimi ve fabrika teknik birimi ile görüştüm yaylı olarak mod135 .30 cal olanı ve pcp olarak da hercules'i sordum mod 135 .30 cal i kesinlikle vermiyorlar talep falan diyorlar ama açıkça söyleymediler ama .30 cal gibi görece kuvvetli tüfekleri yaygınlaştırmak istemiyorlar ve çünkü kendileri bu tipte tüfekleri piyasaya verirlerse türkiyede anında yaygınlaşır bu kalibrede tüfekler buna öncülük etmek istemiyorlar,ve .25 cal üstü yasak falan demeye kalktılar havalı silahlar içın şu an için çap ve güç sınırlandırması yok dedim çünkü her ne kadar ateşlı silah olmasada havalı silah ateşli silahlar kanun da ve kara avcılığı ile ilgili kanun ve yönetmeliklerine tabi ve bu kanun ve yönetmelikler henüz değişmedi.müjde olarakta hercules ise türkiyede .25 cal üstü olmamak şartı ile yakın zamanda piyasaya giriyor dediler hayırlı olsun.