ydrm adlı kullanıcının mesajları

bendekide kayın ceviz kundağı yakından görmedim ama kayın bence gayet yeterli aradaki fark tam bilemiyorum ama ekonomik durumda önemli karar vermede

bendeki de standart hali ile bence gücü harika ve yeterli bu gün çin malı bir 6*24 dürbünle (ilk defa 6*24 kullanıyorum) nefesinizi hissediyorsunuz hedefte
    diz çökerek destekli çok özenmeden 90 mt de 1 liralık gurup yaptım bu bile benim için mükemmel ama ileride eminim çok daha iyilerini çıkarıp resimleyeceğim mustafa beye buradan tekrar çok teşekkürler bu harika silaha sahip olmamıza vesile olduğu için

kadir bey hayırlı olması dileği ile
    şu alışverişi detaylı olarak yazsan yazsan sen yazarsın dil sorunu takip ettiğin yol neler bende sipariş vermeyi düşünüyorum ha birde reddotun ayak ölçüleri kaç acaba ben zoraki tabancada kullanmak için alacam ama zorakinin üst kısmı 19-20 mm buna nasıl bir parça yaptırırım bilemedim

ender bey size katılıyorum daha önce diana 27 vardı belki 70 li yılların silahı her yeri metal ve hala hiç kusursuz kullanılmakta idi geçenlerde arkadaş tipini beğenmiş gitmiş diana 35 almış eski dianalarla hiç alakası yok kesinlikle beğenmedim gez göz tertibatı olsun tetiği tutan silahın arkası tetik hiç hoş değildi ama hw tek kelime ile mükemmel silahın her aksamı metal ve mükemmel işcilik

zorakinin orjinal 22 cal yok belki uyabilir diye düşünmüştüm namlu oturduktan sonra 2 civata ile üzerine kelepçe şeklinde oturuyor dış kalınlığı aynı olursa olabileceğini düşünüyorum

valf ile namlu geçişinde pek sorun görmedim yinede namlunun valfa gecen borusuna oring taktım benim sorunum falftaki kaçaktı içi yağla dolduğundanmıdır bilmiyorum içerdeki teflon parça kaçak yapıyormuş silahı kuruyorum bi 10 dk. beklediğinde gücü düşük oluyordu valfi ve teflon parçayı temizlemem valf kapağındaki oringi yenilemem sorunu çözdü

teşekkür ederim eğer bulursam arızalı bir 2100 yedek parça olarak bulunduracağım bu silahı çok sevdim

arkadaşlar dün silahı söktüm şunu söyleyeyim eski model diana 27 vardı silahı 20 dk söküp takabiliyordum bununla tam 4 saat uğraştım ama sonunda becerdim ama bundan sonra çok rahat söker takarım silahın iç aksamları çok basit sanki kırılacakmış gibi ama bi o kadarda güzel bence
    sorun hava depolanan valftaymış içi vıcık vıcık yağ dolu idi tamamen yağdan arındırıp teflon parçayı temizledim dış kısmında bulunan eskimiş olan oringleri değiştirdim birde oringlerde vazalin kullanımı mantıklı geldiği için oringlere ve pompa önündeki plastik hava iteceğine vazalin sürdüm zaten vazalin pamuk yağından yapılıyor diye biliyorum. 10 numara yağa göre daha iyi oldu hiç hava kaçırmıyor fazla deneyemedim ama atışlardaki istikrarda değişti
    tüm arkadaşlara tavsiyem el beceriniz zayıfsa sabırsız iseniz hiç açmaya kalkmayın gerçi bir kere söküp taktıktan sonra alışılır ama.
    ayrıca elinde arızalı sorunlu kullanılmayan 2100 olan arkadaşlar varsa uygun fiyata talip olurum parça olarak yedekte bulundurmak için

arkadaşlar yeni ama ikinci el olan CROSMAN 2100 silah aldım bu silah hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım lütfen
    silah gerçekten harika beklentilerimin üzerinde hassas atışlara sahip fakat dikkatimi çeken konu silahı örneğin 5 pompada doldurup bir kahve molası verdiğimiz zaman 8-10 dk silah sanki hava kaçırıyor gücü düşüyor 5 pompa daki gücü 2 pompa ayarına geliyor
    bu durum tüm CROSMAN 2100 lerde aynımı yoksa benim silahta hava kaçağımı oluyor

Kullandığınız gres %100 sentetiik yani bu gresten dolayı diselleme olmaz ama kullandığı atmosferdeki havada oksijen var ve mikro saniyeler içerisinde silindir içinde sıkışan hava 1600 santigrat sıcaklıkları görüyor, şayet pistonlu bir silahta stabil Yani peşpeşe atışlar arası hız farklılıkları minimum seviyede olsun isteniyorsa pistonda sentetik bazlı yağlar kullanılmalı, zaten atmosferdeki oksijenden dolayı azda olsa bir diselleme yaşanacaktır.

kadir beyin uygulamalarını yakından izliyorum mustafa bey bu bahsettiğiniz sentetik bazlı yağa örnek verebilirmisiniz mati arkadaşın uyguladığı doğru bi uygulamamı istediğim güçten ziyade stabil atış silahın sarsıntısı en az olacak şekilde ayarlamak istiyorum mati bey kullandığınız gresin adını verebilirmisiniz

5.5 modelini kullanıyorum çok memnunum 50-60 mt için mükemmel diyebilirim silahtaki işcilik ve isabete hayranım ve bu silah torunlara bırakılacak kadar uzun süre kullanılacak bir silah bence bozulabilecek bir yeri yok

silahı dün söküp çekiç yayının önünde bulunan 3 adet rondelanın 2 sini alıp tek bıraktım sonuç tam istediğim gibi oldu 180-90 bar arası tam 140 atış atışlarımı 15-25-35 mt denedim bu mesafeler için harika diyebilirim 10 metre 30 metre aynı noktadan vuruyor 30 metreden sonra düşme başlıyor kısa mesafeler için çok ideal
    yanlız pelet iticinin o ringini bulamadım raider teklinin pelet itici o ringi gerekli bunu bulabilen arkadaşlardan ricam 5-10 tane gönderebilirlerse çok makbule geçecek
    pelet iticinin o ring oturan kısmı biraz keskin burayı zımpara yapmamın bir sakıncası olurmu acaba