Serhatzzz adlı kullanıcının mesajları

Hocam peki sizi bulmuşken sorayım. daha dürbünü hiç takmadım. Ortalama 600 atış yaptım. Dampa almadım. Dürbünü takmamda sakınca var mı?

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Dürbününü daha takmadım sniper42 kardeşim. Aynen söylediğin gibi. 10 metrede sıfırlama yaptığım pelletle müthiş sonuç alıyorum. sonra diğer pelletle deniyorum bu sefer 10 metreden vuramıyorum :).

Seyfipaşa tüfeğimin içi gayet temiz :)

hazır sizleri bulmuşken var mı önerdiğiniz pellet?

Herkese merhaba arkadaşlar. Hatsan 125 vortexime alışma sürecinde ortalama 600 atış yaptım. Tüfeğimi temizledim 300. Atışta. Ve tüfeğimden memnunum. Lakin;
    Forumda önerilen ts-22 5.5 mm pellet aldım. Bugün atışa gittim. Abartısız 40 atış yaptım 20 metreden 10x10 kutuyu vuramadım. Canımı sıktı bu durum. Tüfekle gelen gamo double penetration pelletlere atışlara devam ettim. 5 atış yaptım hepsinde de rahatlıkla vurdum. Sonra tekrar ts-22 ye döndüm. Yarım saat uğraştım ve tüfeği sıfırladım. Şimdi de ts-22 ile muazzam atışlar yaparken double penetrationla isabet alamadım. Kısaca sorum şu. Pellet farkı bu kadar etkiler mi? Yani biri diğerinden 0.4 gr daha ağır. Bu kadar etkilemesi normal mi? Şimdiden teşekkürler

herkese selamlar.
    ilk havalı tüfeğim olan hatsan mod 125 sniper vortex elime geçmiş durumda. işi uzatmadan direk sorulara geçeyim :)
    1- resimde bulunan siyah aparatı nereye ne için takacağım?
    2- şeffaf minik toplar halinde bulunan üzerinde silica gel yazan küçük şeyler ne işe yarar? nasıl kullanılır?
    3- dürbün üzerinde bulunan + ve - işaretli ayar ne ayarı?
    4- 1-2-3-4-5-6-7 diye giden ayar ne işe yarar?
    5-sağda ve üstte duran ayar yükseklik ve sağ sol ayarı mı?
    6- kullanma kılavuzu neden bu kadar dandik?
    7- gamo pro magnum penetration 15.43 grain tüfeğe ne kadar uygun (5.5 mm)