Holydiver adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar arkadaşımızın başına gelen bu olayı gerçekten eserleri kınıyorum. Fakat bir de şu açıdan bakalım. Elinde imkan olan insanların çoğu bu imkânı ( ne olursa olsun makam, rütbe, para,mal,araba vs vs) kendi zaafından dolayı bir tahakkuk, ağalık, zorbalık aleti olarak kullanabiliyor. Askerde rütbelerini kötüye kullananlar olduğu gibi Bakan koltuğuna oturanlar, ve hatta tüfek üretenler bile güç ellerinde olunca istibdad ve zorbalık yapabiliyor. Mesela bu hobimiz bizim imkanlarımıza göre epey pahalı idame edilebilirken bizden daha üst seviyede gelir sahibi ülkelerde O marka tüfekler daha ucuz satılıyor. Neden? Taş yerinde mi ağır yoksa? Siz o polisi bir kez görürsünüz ama bu hobi alanında sürekli yeni bir ürünle karşılaşırsınız ve ABD vatandaşının iki katı para ile. Umarım hatsan ve kral gibi firmalara da bu derdimiz ulaşır... Vesselam....

Evet bu forum mevcut hali ile gayet başarılı, Rütbe vermek meselesi ise 15 yıl Silahlı kuvvetler de bulunmuş birisi olarak yalnız oraya kaydolup Terfi etmenin ne kadar yanlış olduğunu hepimiz biliyoruz o yüzden elde edilen rütbelerin ciddi bir gayret neticesinde olmasından yanayım. Bu forum ise daha çok samimiyet arkadaşlık ve usta çırak ilişkisi şeklinde devam ediyor olması çok güzel daha profesyonel bir tarz olsun desek Amatör ve samimi bir ruhu kaybederiz. Bu halinden şahsen çok memnunum arkadaşlara katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum

aliexpresste 1100tl gibi bir maliyetle 6.8 lt. sıfır ve vanalı carbonfiber tüp mevcut. kullanıyorsanız tavsiye ederim.

böylelikle yerli piyasada 15 yıllık tüpleri 1200-1500e satmaya çalışan kenelerden kurtulmuş olursunuz

hem de sıfır tüpünüz olur 10 yıl test muayene zart zurt derdiniz olmaz. bu iç piyasadaki yüksek fiyat fırsatçılığının kırılması lazım.

aslında havalı tüfek üreticisi firmalar bunları ithalat yoluyla daha hesaplı iç piyasaya sunabilirler ve böylelikle hobinin yayılması daha geniş piyasa ve daha geniş müşteri kitlesi elde etmiş olurlar. fakat ben mi ekonomiden anlamıyorum, yoksa bu firmalar mı ticareti bilmiyor anlamadım. işletme mezunu birisi olarak iş yaptığınız sektöre destek olacak her tür yatırımı desteklemek yerinizi sağlamlaştırır. fakat bu firmalar daha çok yurtdışına iyi ve ucuz mal , yurtiçine kısıtlı model kısıtlı güç geç teslim ve pahalı fiyat prensibi ile ne yapmak istiyorlar bilemiyorum. aynı şey yerli silah sanayiinde de var. mesela canik tp9 burada 3200e asker ve polise 2100e satılırken, renkli modelleri amerikada 310 dollar dan piyasaya veriliyor. garip değil mi? kimbilir amerikaya girişi 150 dollar mı 100 dollar mı ? neyse bu kadar ayar yeter. biz de işimize bakıyoruz artık ne yapalım. herkese isabetli keyifli atışlar dilerim.

Merhaba arkadaşlar

Turkbull da takılma sorununu çözdüm. Sorun susturucudan kaynaklanıyormuş.

Sanıyorum ki susturucudaki ses absorbe özelliği sebebiyle kurma kolunun tekrar geri gelip diğer pelleti namluya sürmesi için yeterli hava basıncı oluşmuyor.ben de daha bir kez kullandığım tüfeği bozuldu diye kötüleyecektim. Neyse zaten satacağım. Başka bir tarz düşünüyorum. Burdan ilgilenenlere de duyrulur.??

Merhaba arkadaşlar Ben de kendi deneyimimden bahsetmek istiyorum karbondioksit Tüplü tabancalar güç olarak zayıf oldukları için Kevler gibi maddelere çok ihtiyaç duyulmaz yine sunta bir tabakaya atış yaparsınız geri sekme Sonucu İstenmeyen yaralanmalar veya cam kırılması gibi İstenmeyen sonuçlar olabiliyor. Kendi uygulamamı ise şöyle yalıtım malzemesi olarak kullanılan sert köprük Straforları iki tabaka olarak arasına koli kartonu dışına tekrar bir koli kartonu yerleştirerek kullanıyorum yalnız bunu delip geçmesi halindeArkasında hassas bir yüzeyi olmasa yine iyi olur genelde içinde saplanıp kalmakla beraber tek tük geçenler oldu onları da durdurmak için en arkasına eski bir battaniye koydum kesinlikle hiçbir şeye zarar vermeden geri çekme riski olmadan çok zevkli atışlar yaptım. Size de tavsiye ederim iyi eğlenceler

Benim deneyimime göre hemen hemen pompa ile her bir basım 300 CC lik bir tüfekte 1 bar civarı bir artış sağlıyor. Bu hesapla 100 bar havası kalmış bir tüfeği 250 ye çıkarmak için 150 kez çalışmanız gerekiyor. Yani Bolt action tüfeklerde belki çok sorun olmaz ama ben ikinci dolumda tüfeği sabit tutamıyordum hiç unutmam. Yani epey yorucu bir spor halini alıyor.