seyfipasa adlı kullanıcının mesajları

atışlarınız fena değil hocam ben şahsen gamo pro hunter ve jsb 18.13 grain kullanıyorum grupman sabit noktadan 25 metre civarı 1 tl boyutunu geçmemesi lazım eğer silah duman çıkaıryorsa dizelleme yapar isabet bozar keyifli atışlar dilerim :)

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın keyifli atışlar dilerim :)

hocam benimde aynı sorun olmuştu hatta parmağım 2 gün falan acımıştı :) silahtan dumanlar çıkıyordur muhtemelen dizelleme yapmasından tüm sarsıntı geliyo ve sonunda benim tetiği kuran minik yay kırıldı ve tetik emniyetide parçalandı. silah muhtemelen çok sarsıyordur.

dürbün için tek parça ayağı 30 40 tlye alıp lastikle sarıp çift taraflı bantla monte edip 30 civarı deneme atışı ve her atışta vidaları aşırı olmadan sıkarsanız vortexler için dampa kadar etkili bir ayak sahibi olursunuz.

gez içinde arpacık hedefin altına denk gelecek şekilde ayarlarsanız mesafe arttıkça hedefin kaplanma sorunu ortadan kalkmış olur.

hocam resmi varsa atar mısınız ortasında bilye olan gamo rocket var elimde onunlada pek iyi sonuç vermiyo ama orjinal gamo pro hunter gayet iyi tahribat yapıyo 15.43 gr olan bendede mod 125 vortex var 2000 atış falan oldu hala penetrasyonu güzel. eğer her atışta duman çıkıyorsa namludan dizelleme yapıp keçeyi yemiş olabilir ben duman efekti sanıp dahada yağlamıştım 900 atışta falan silah dağılmıştı 1 metreden teneke delmiyordu belki sizinde öyle bir sorun olabilir kubbe uçlu pelleti deneyin derim

Silahı niz yeni daha hocam namlu ve kırınca gaz çıkan yere yağ dokundurmayin derim dizelleme gerçekten sinir bozucu oluyo duman kokusu alırsınız zaten :) dampadan kasıt tek parça dürbün ayağı sanırım direk darbe emici dampa ayak satın aldiysaniz benim yaptığım islemlere gerek yok ama kutudan cikansa ilerde gerekebilir direk durbunu takmak yerine 100 150 gezle atis yapın hem kurulumu da kolaylaşıyor :)
    Keyifli atışlar dilerim.

Hayırlı olsun tüfeğiniz. Hocam namluyu güzelce silin yağlı iken ateş etmeyin içi ben silahımı bozmustum. Mod 125 vortex kullanıyorum yatagun dampa aradım fakat sıfır hiç bi yerde bulamadım bende 30 tlye tek parça aldım dürbün tutan yere bisiklet ic lastigi sardim alt kısmına da çift taraflı bant yaptım kayma sin diye bide stopere yasladim 500 atış falan yaptım kaynaşma yok durbun optima 1000 atış yaptım tek parça çift parça gayet iyi duruyordu sizinde kayması olmazsa o silaha bozulmaz sanırım.

Ama çok pellet değiştirmek iyi değildir atış şeklinize göre birinde karar kılıp hep onunla atış yaparsanız hem tüfeğinizin hemde kullandığınız mühimmatın karakterini bilir ,alışır ve isabet yüzdenizi arttırırsınız.

Haklısın abi torpedo hakkında yorumun etkileyici olduğu için onuda denemek istiyorum forumda tavsiye eden kullanan abilerimiz de var sanırsam. Abi sizin vortexle aranız iyi sanırım biraz önce aklımıza takılan soru var vortex piston bakım gerekiyor mu keçe bakımı ve yağlama acemilik olunca tekrar bozmak istemiyo insan. teşekkür ederim

Hangi pelleti sevecek diye belki 3 haftada 1800 atis yaptim ama hala hangisi en iyi emin değilim ^^ başlangıç ve sonda sorun oluyor katılıyorum belirli bi atistan sonra stabil olur umarım yoksa hala hangi pellet iyi karar veremicez :) ts 22 denemedim ama 15.43 de bile fazla sapma olmuyo ağır gelme olasılığı yüksek hem pellet tipi de baya farklı.

vortex isabeti dengesiz gibi gelmeye başladı :) aynı mesafeden aynı yerden yaptığım grup ertesi gün farklı oluyo. Misal bi gun pro magnum harika grup yapıyo bi gun pro hunter. Dediginiz gibi benden de kaynaklı olabilir hocam. Dizel yapinca bende sol üste atiyor genelde :) jsb gayet istikrarlı 70 metre en fazla deneme şansım oldu gayet güzel isabet ediyor ama tuzlu biraz hele yeni başlayan icin cok fazla ^^ kesinlikle o 2 haftalik beklemeden sonra namluda azicik duman görsem temizlemeye kosuyorum :) kudağı söktüm fakat o piston kısmı tamamen kapalı heralde pistona yağ gerekmiyor ^^

Ayni sorunla benim tufegimde gitti 1000 atış dizelli yapinca piston kecesi patlamış :) hayırlı olsun hocam silaha kavuşmak sevindirici oluyo bende 2 hafta beklemistim. Gerçekten seri atinca hızı dalgalaniyo günün ilk atislari seri de olsa güzel isabet oluyo. Pro hunteri 50mt de bende denedim ama fazla saga atıyordu bende. Bir yere yaslayinca destek sertse sapma daha cok oluyo bende elde tutup atinca daha isabeti gidiyo bazen :) atışa başlayınca kendini kaptiriyo insan günde 150 falan atiliyo o yüzden jsb çok pahali kaçıyor uygun pellet bulmak şart. Bu vortexleri kendimiz temizleyebilir miyiz ya da vortex piston yaglanmaya ihtiyaç duyar mi ?(

Gerçekten sacmalarin üstünde yağlı bi tabaka oluyor jsb de özellikle gamolarda da siyah eli boyayan bir madde var 100 atışta falan namluyu silince kapkara kir çıkıyor. Tavsiye için teşekkürler fatih hocam pelletleri banyo yaptiralim ^^

O halde bi 200 atış yaptım :( inşallah zarar vermemiştir. Bozulunca ne gibi sorunlar oluyor seyfi bey ?

hocam ben 1000 atış falan yaptım hepsindede duman çıkıyordu bende a ne güzel duman efekti vermişler demiştim :) sonra bi anda gücü gitti 10 mt de teneke delemiyordu en son yaptığım atıştada emniyet kilidi ve içindeki küçük bir yay var o kırılmıştı hemen hatsana gönderdim geldiğinde piston ve hava kecelerini yemisim yani yağ yaka yaka silah kafayı yemiş :) ben 500 atışta yagliyorum artik namluyu ve 1 kere yağlı bezle siliyorsam 20 kere kuru bezle siliyorum bide silahın haraketli aksamlarina sivi yağ dönmeyin hocam yoksa sarsintidan bi yolunu bulup namluya kaçıyor ve dizelliyor. Normal atışla dizelli atis arasinda 25 mt de nerdeyse 12-13 cm grupman farkı oluyor :) sizde temizleyin hocam sizinde yeni başlamışken ben gibi moralinizi bozacak olaylar olmasin ^^

Dizelleme nasıl olur hocam? Atıştan sonra namluyu kırınca duman çıkıyor hafif o değildir inşallah?

tam olarak o hocam atış yapmayin hemen silin namluyu yagli kalinca oluyo ben bozdum o yüzden silahı duman çıkıyorsa namluyu kurulayin öyle atış yapın