orhantan adlı kullanıcının mesajları

Herkese merhaba, FT dışı disiplinlerle alakalı olunması güzel olacak. Örn haraketli hedeflerle alakalı nasıl yarışmalar yapılıyor bilen var mı. Yani tüfekteki gibi havada uçan porseleni vurmaksa (yok artık) bayagı keyifli olacak:)

Güzel anlatmışsınız, kısmetse bende bir hafyaya Mod 54 sahibi olacağım, paylaşımlarını merakla bekliyorum. Ayrıca Kartaldayım, imkan olursa beraber atış fırsatımız olursa memnun olurum

Ayrıca pellet lerin bir kısmı ( sanırım yumuşak olanlar) yiv set içinde kalıntıyı daha fazla bırakıyor buda atış gücü isabet gibi konularda etkili olabiliyor. Yumuşak pellet de harbi temizlik arası daha sık olmalı bence

emnun kalırsınız daha ilk atışda bağlanırsınız. Memnun kalmazsanız bir alan muhakkak bulunur ;)

Ben bilmem , gelirim yanınıza :) Şaka bir yana ilk organizasyonda yüzyüze tanışmak istediğim çok değerli insanlarla aynı hobiyi paylaşıyor olmak daha bir keyif veriyor. Neyse konu saptırmayayım aldığımda ilk iş burada yayınlamak olacak.

Alırken dikkat etmem gereken birşeyler var mı;Seri, Üretim yılı ne bileyim özel bir durum , şu modellerde şu hata var gibi şeyler. Sonuçta ciddi bir meblağ, yoksa bayiye gidip satıştaki herhangi birini almak yeterli mi? Ne dersiniz. Yada airgun pazarı takip edip satışa 54 çıkmasını beklemek mantıklı mıdır. Şimdi biri çıksada dese gel tamam al ben başka birşeye geçiyorum :) olur ya

Peki herkes 52 ve 460 konusunda kendi fikrini belirtti ama herkes 54 konusunda aynı kanıda. Demekki 54 alacağız, bu kadar tecrubeye karşı gelmeyelim, pcp tadına en yakın yaylı dedikleri doğru mu değil mi yaşayarak tecrube edelim.

Eyy airkingi övenler; Memnun kalmazda 52 yada 460 alsaydım, gerek yokmuş bu farka dersem, iki elim tüfeklerinizde olacak. pcp lerinizin havasını bitiricem..:):)

2 si arasında 460 öne çıktı gibi gibi ama 54 de büyük bt den sonra büyük ağır heybetli bir yaylı olacak.
    Gece sonunda şunu biliyorum, isabet olarak hepsi iyi, güç olarak kullanımda çok fark edemeyeceğimiz kadar 460 önde.
    Kararım gidip görüp pazarlık edip almak olacak, bide tabi envanterde olma durumu ( zaten ellerinde olana yöneltip aklımı çelerler girdimmi almadan çıkmam sanırım )

Herkese teşekkür ederim gece gece yardımcı oldunuz, alınca bildireceğim, görüşmek üzere

Hilal avın sitesinde yazıyor bu veriler. Av doğa mı doğrudur bilmiyorum.

Fakat bir yerlerde zamanında ölçtüğüm krono sonuçları vardı. Bulabilirsem yayınlarım :)
    Bununla birlikte mod52 şişe kırmada mod460'a göre birazcık daha zayıftı.

şişe neden hep sihirli kellime bilemiyorum , şişeler şişeler :):) şu forumdaki kelime sayılarını sıralasan şişe ilk 5 e girer..

Mod460 güç olarak da önde.
    Hangi saçma kıllanıldı bilmiyoruz ama mod460 için 270, mod52 için 240 m/sn namlu çıkış hızları :)

460 ın namlusu az da olsa uzun sanırım, av doğada teknik veriler 5.5 olarak aynı her iki tüfektede, ama realistik sonuçlar farklı diyorsunuz, şimdide 460 a kaydım bak :)
    En iyisi gidip görmek olacak galiba

Başlıkta bahsi geçen her iki tüfeği de kullandım. Kesinlikle mod460'ı öneririm.
    Yandan kurmayı estetik bulmamam ve ilaveten mod52'nin biraz daha ağır olması üzerine mod460'la devam etme kararı aldım.
    Pişman değilim ;)

yapma bana bunu :) zaten aklımda , seçenekleri 2 ye düşürmek zor oldu , sonra 52 dedim şimdi siz 460. En iyisi av doğada elime alıp bakmak olacak sanırım ( denetmezler heralde, yani satıcı olsam malıma güveniyosam denetmem)

Kullanacağınız en enteresan yaylılardan biridir . gücü yerindedir . ancak tetiği çektiğinizde bt65 de ne hissederseniz hemen hemen onu hissedersiniz. yani tepme hissetmezsiniz .
    isabetide çok iyidir.

bt de isabet için çook uğraştım, başlangıç için zor bi tüfekti ama tüp alıp 200-160 bar arası takılıp 100 mt leri tutarlı isabet alınca keyif başladı. Ama tüp ne biliyim olmadı. Peki ozaman mod 52 ye yoğunlaşıp kafa bulandırmıyorum, gece tavsiyeleri için çok teşekkürler. 2 haftaya av doğada olurum sanırım. Birde 5.5 istiyorum ama bu konuda yorumunuz var mı

bence mod 54 de düşünün
    ama dianalar biraz zevk işi
    alttan kurma hoşunuza gidiyorsa mod 460
    yandan çarklı isterseniz mod 52 ikiside uzun ömürlü ve güzel tüfeklerdir.

yani üstteki mekanizma haraketi dışında çok mu farklı bilemedim, deneyemedimde. Fiyat farklı ama orası kesin 2000 geçmesem iyi olacak gibi ama gaz bu gelirse önü açılır limitin tabii:)..

Aynı zamanda pcpyi bırakmışız :) Eğer tercihiniz magnum sınıfı yaylıysa mod 52 bence en güzeli olur...

Ne diyim, puset, çantalar ve tüp olmadı bir arada, içimede hiç sinmedi, arabadada tüplü kullanmazken tüfekte niye tüplü kullanıyorum dedim :)
    Sizin tercihiniz HW97 mi oldu yoksa hep kenarda varmıydı weihrauch ve diana evlatlık sanırım. Evet güç olmalı ( niyeyse ama olmalı işte iç ses) magnum yaylı istiyorum namlu kırma istemiyorum, galiba 52 olacak

Arkadaşlar merhaba. Herkes gider mersine , ben galiba tersine misali 14 aylık BT tecrubesinden sonra pcp yi ekipmanları ile birlikte komple elden çıkardım, (tertemizdi alana hayırlı olsun) şimdi arada sırada keyif, bazen grupman, bazen 100mt şişe, plinking vs çok amaçlı kullanım , uzun ömür, kalite ve 5.5 cal. Tavsiyeniz hangi diana olur mod 52 mi yoksa 460 magnum mu. Diana yaylı ile hiç atış yapmadım, hatsan ve stoeger arkadaş yaylılarından denemem oldu, kurma sıkıntım pek olmayacak. Mod 54-56 gibi fiyat yükseltmek istemedim, ömürlük keyiflik, nisbeten 54 e göre uygun fiyatlı olsun istedim, sonuçta ayagı var dürbünü var. İlerde Pcp alsamda bu kalmalı sanki( görüyorumki genelde öyle, dianalar kenarda hep var:) aslında 350 magnum düşündüm ama namlu kırma olayı pek içime sinmiyor, yorumlar için teşekkürler

Herkese selamlar uzun aradan sonra bir video cekeyim diye Ormana gittim ve yaklasık 100 metre mesafeye 12 GA bos kovanı ve pet sise kapagını astım malesef rüzgar yine vardı atıslarda yarıdan sonra rüzgar terse dönmus sanırım kayadan cıkan tozlardan farklettim bende ne oldu silah sola cekiyor demistim cekimler full zoom hatta dijital zoomda olunca cozunurluk kotulesti birde isleyince daha da kotu oldu artık kusura bakmayın yorumlara acıktır Saygılar iyi seyirler ...

http://youtu.be/fTdMD7eL6n0

atışlar çok güzel elinize sağlık, hatsanlarla yapılan güzel atış videoları bana tüfeğimi adam etme yolunda umut veriyor bu sebeple ilgiyle yakip ediyorum

Emek yemiş çekmişsin, üşenmeyip siteye yüklemişsin, kusura bakmak da ne, eline sağlık çok güzel atışlar. Elazığ'da yalnız olduğuma üzülüyorum, hobidaş yok, millet bizim tüfeklere oyuncak gözüyle bakıyor, biz de mecburen ateşlilere yöneliyoruz. Ne yapalım hayırlısı.

oyuncak olayı şehirden şehire farketmiyor merak etmeyin, her poligonda , yada her meraklı gözde benzer muamele uygulanıyor. Geçen yakacık poligonda Adam av tüfeği ile 20 metrede saçmayla tek atışta hedefte onlarca delik bırakıp çok memnun oldu, ben yanında pıt pıt atıyorum bana dönüp tüfek atış yapmıyor mu dedi. Sandıki henüz atışa başlamadım, bu kadar bilgisiziz işte