furkankckbl adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar iyi aksamlar
    Bundan 5 ay önce aldığım eser es55 marka havalı tüfeğim bozuldu
    Kurarken cıt diye bi kurulma sesi gelir ya o şimdi gelmiyor
    E haliylede kurulmuyor
    Samsunda yaşıyorum varmı bildiğiniz bi tamirci yada benim yapabileceğim bişe
    Yoksa direk fabrikaya mı göndereyim

herşey tamamda yağ olmaz :) bendeki yağın koruyucu kapağından bile sızıyor...tedbirliyim de Allah tan kontrol ettim...etmeden çantaya atsam tamam artık...pelletler aletler tüm bezler vs vs yağ içindeydi...ince olduğu için koruyucu kapaklar işe yaramıyor genelde...

Ben poşetib içine koymuştum bakim bi sıkıtı olmasın sonradan :)

Merhaba arkadaşlar
    Tüfek dipçiğinin içi boş olanlar içini yardımcı ekipmanlarla doldurabilirsiniz.
    Misal içine bi parça bez, ufak yağ şişesi (traş makinelerinin var ufak boy)
    Çok yönlü İsviçre çakısı, kibrit, ip, poşet
    Gibi malzemeler koyabilirsinz.
    Tabi bu kullanım amacına göre değişebilir.
    Ben mesela sık sık kamp kurarım dağcılık doğa sporları gibi hobilere karşı ilgim olduğundan bana lazım oluyor. Size de acil durumlar için lazım olabilir .
    Seyehat esnasında da hem ayrı bi çanta gerektirmez kolaylık olur.
    Dediğim gibi bu listeyi çoğaltabiliriz.
    Ama malzeme dizerken dikkat edelim dipçiğe zarar gelmesin bezin içine sarıp öyle koyalım ekipmanları.
    Umarım İşinize yarar.

krm ultra dome bendeki dediğim gibi gamonun pelletlerinden daha isabetli geldi bana

Tüfekten tüfeğede değişelibilir şimdi bi gelsin bakalım ama krm nin o saçma yüzeyi resimdekiyle aynı ise baya güzel olur pürüssüz yüzey ya rüzgarı resmen yarar

Bu aralar formu çok meşgul ettim farkındayım ama son bi soru saygıdeğer arkadaşlar.
    Sitede gördüm KRM ULTRA DOME 7,5 tlydi
    Gamonun pro Hunteri gibi şimdi tam alıyodum gamoyu kararsız kaldım
    Gamo pro magnum ve pro huntermi alayım yoksa
    KRM ULTRA DOME ve KRM FİNALE POINT mi alsam
    Çok far edermi Krm biraz daha hesaplı
    Tüfek ESER ES 55 5.5 KALİBRE

normalde 4 kutu 44 lira yapar bozkurtavdan yüzyüze alışveriş yapıyorum iyi firmadır, ancak pro match işinize yaramaz ucu düz maç saçmasıdır kısa mesafe atış içindir hedef kağıdında düz delik açar delgeçle delmiş gibi, geçen gün ayrı ayrı pro hunter pro magnum expander aldım pro hunter harika isabeti tahribatı tek kelime süper , expander modelide canlıya atmak için uygundur ancak bu forumda canlı üzerinde kullanılınca yer yerinden oynuyo ona göre :D fiyat olarakta 33 lira verdim 3 kutuya , match bence size uygun değil

Yok ya doğaya saygım sonsuz ama zarar veren hayvanlar için yapcak bişey yok mecbur maddi zarar :)
    Karar kıldım zaten expender ve pro hunter alıcam
    Ama şimdi aklıma takıldı expender mı yoksa pro magnum mu
    hani expenderin önü biraz düz ya onun için soruyorum

Öncelikle iyi akşamlar dilerim
    ben hani öylesine köye gidince öyle oraya buraya aradı bi kargalara flan atış yaparım diye düşünüyorum.
    Bu gün bozkurt av da gamo pro combo set gördüm pro match, pro hunter. expender, ve pro magnumdan oluşmak üzere 4 kutu saçma var 1000 tane işte toplam
    fiyatı 38 tl sizce iyimi uyugunmudur

Elindeki silaha en iyi kutusu 10 liralık gamo pelletler uyar expander var sert ve delici prohunter var isabetli fazla para vermeye gerek yok yerli peletler kalitesiz üretim çapakları yiv sete zarar veriyor pelet yatağa oturmuyor gamo orta halli ve hesaplıdır

Çok teşekkür tavsiye için bakalım bide gamo deneyelim
    Dediğiniz gibi tam oturmuyor saçma yatağa çapaklı oluyor
    Tekrar teşekkür

Ayrıca pellet lerin bir kısmı ( sanırım yumuşak olanlar) yiv set içinde kalıntıyı daha fazla bırakıyor buda atış gücü isabet gibi konularda etkili olabiliyor. Yumuşak pellet de harbi temizlik arası daha sık olmalı bence

Abi varmı peki tavsiye edebilceğin sağlam orta halli bi pellet 5,5 mm

Bİde şöyle bir sorun var atefle 15mm suntaya ateş ediyorum saçma yamuluyor ve çok geri sekiyor
    Sertlik oranları değişirmi acaba saçmadan saçmaya

Merhabalar arkadaşlar
    2 Hafta önce Eser Es 55 5,5 havalı tüfek aldım tüfekle birlikte 2 kutu atef pellet geldi
    Hani fena da değil ama
    Sizce yivsete bi zararı olurmu
    Biraz ucuz diye onu tercih ediyorum ama bi sakıncası olur mu gamo alsam falan cok far edermi arasında
    Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar