hattal adlı kullanıcının mesajları

Bende geçen aylarda mod 125 sniper vortex aldım sürekli kullanıyorum bin üzeri atış yaptım ancak sıkıntılar var gibi
    Misal bu 22 grain pelletlerde daima düşme yapıyor 10-20 metre arasında bunun sebebini anlamış değilim
    Özellikle norica 22 grain düz pellet için bu çok fazla görülüyor bazende gamo ts 22 pelletlerde de yapıyor
    Bunun dışında bu model pelleti seçiyor gamo pro hunter ve gamo pro magnum dışında attığım 7-8 çeşit pelletlerin hepsi sapma yapıyor
    Bu konularda ayrıntılı bilgisi olan varsa cevap verirse memnun olurum.
    Son olarak birde şu var bu vortex modelleri yaylıya göre daha zayıf mı bilemiyorum ancak 100 metrenin ötesini zor görüyor vortex modeli
    Hal böyle iken bunu yaylıya geçirebilir miyiz ilerde yada bunun stabil bakımını yapsak daha etkin menzil sonuçları alır mıyız

Bugün bende mod 125 sniper vortex aldım 300 atış yaptım sıfırlama yapmadan.
    Atışlarda haliyle sapmalar oluyor tepme çok hafif gerçi ilk havalı deneyimim yaylılar ne derece tepiyor bilgim yok.
    Dürbün 9*44 optima işe yarar bişeye benzemiyor 20 metreden sonra bulanıklaşıyor .
    Atışlarda haliyle dürbün vidaları gevşeme yapıyor buna bence en iyi çözüm dampa yerine iç lastik sıkıştırmak olur,
    Atışlarda vortex etkili menzil 100-150 metre civarı, 50 metreden şişe patlatabildim ilk günden, bipot ayak kullanmadan.
    Namlu kurulmasına gelince ;abartılıcak bi sertliği yok ilk kurulumda biraz sert geliyor sonra ağırlığı verince kolaylıyorsun.
    Siz nasıl kuruyorsunuz bilmiyorum tabi ben kabzayı yere koyuyorum namluyu kırıp ağırlığımla yükleniyorum(80kg).
    Gün boyu 250 atış yaptım durmadan gayette isabetli vuruşlar yapıyor gördüğüm üzere güç düşmesi yaşamadım.
    Gamo hunter göndermiş mağaza onunla denedim başka alternatif pro magnum vardı ama onlarda sapmalar oluyor.

Vortex pistonların yaylılara nazaran daha çabuk arıza vereceğini düşünmek bence doğru bi fikir değil,
    Vortexin çalışma prensibi araçlarda ki süspansiyonlara benziyor en ağır yük onlarda olmasına rağmen aşınma yapmazlar.

Pek tecrübeli değilim bu konularda ilk deneyimlerim bu yönde oldu şuan tek bilmem gereken silahın bakımı temizliği?