drifter05 adlı kullanıcının mesajları

mini cooperları pek sevmesemde hız ve sağlamlık bakımından iyi bence yani küçük olmasına rağmen youtubetakı falan kaza vidyolarında okadarda hasar almıyor :) alıcaksan tavsiyey 'gp' modeli var.300 hplik modlanmiş modelleride var örneyin http://www.sahibinden.com/2006…0638817WQQpXQQdisplayitem gerçi çok pahalı bence bukadar bi arabaya :) küçücük abicim tabi bu benim düşüncem ^^ yinede performans istiyorsan böle bir model güzel bence :thumbup: 34 bin eurodan 24 milyara kadar 2. eli mevcut ki alcaksan 2. el bence ^^ daa mantıklı...

Sen bunun yerine gideceğin her yere arka koltuğa kurularak taksiyle gitsen bile daha ucuza gelir. Ehliyet derdin olmaz, vaay adama bak her yere taksiyle gidiyor derler, trafikte stres olmazsın istersen yat uyu değil mi

;şrofls;.#hims;lol;;kihhik, süpersin yaaa koptum ciddenn ;rofl.;

Araç güzel zevk meselesi ama supercharger'lı böyle bir motoru muhtemelen ilk kez bu motorda çalışacak birinin eline bırakıp ecu ve enjektör kablolarını kestirmek ne kadar mantıklı olur bilemiyorum. 5 silindirli motorlar için üretilmiş kitlerden 2 tanesi takılır ama işte uyarlama işini motoru bilen tanıyan birinin yapması lazım o da imkansız gibi. Ayrıca araç kamyonet olduğundan tüpleri nereye koyacaksınız o da ayrı bir konu. Verilerinde 1 galon benzinle 9 mil şehir içi diyor ;kihhik, yani km de şehir içinde 40lt/100KM demek, tüple 50 litre yaksa her 100km de bir tüpü doldurtmak gerekir :) Bu da tabi fabrika verisi yani olabilecek en düşük tüketim.

abicim sanırım o baktığın 1 galon 9 mil şey sanırım (MPG) ben araştırdım biraz onun denklemi biraz farklı :) http://www.pege.org/fuel/convert.htm bu sitede 9 m.p.g nin kaç litre olduğunu bulabilirsin ynı bir nevi dönüştürücü ^^ amerikan sistemi biraz bnmde kafamı karıştırdı bu konuda bnde ilk başlarda m.p.g nerdir bilmiyordum.hatta dikkat edersen baktığın sitelerde sehirdışı 15 m.p.g ortalamasınıda 12.5 vermiştir.9 m.p.g 26 litre 15 m.p.g 15 litre 12.5 te 19 litreyi verir. :) ki bu bile çok abartı bi değer o yuzden yardım istemiştim bide senin dediğn gibi 40 litre olsa :wacko::S?(;$., off yani arabayı al koy garaja kalsın orda calıştırmaya kıyamazsın ;şrofls;.

araç pick up olduğu için ticari araç vergisi uygulanıyor senn bahsettiğin binek araç vergi tablosu ^^ ayrıca bence cok saçma bir araçta degil benzin konusunda haklısınız ama nede olsa zevk yani bende o yüzden lpg konusunda bilgili bir arkadaş varsa yardım istemiştim.araçta öle göründüğü yada düşünüldügü kadar pahalıda değil bi kaç arkadaş yorum yapmış ama... asıl düşüncem bmw m3 tü ama geçenlerde bu aracı görmüştüm ve ilgimi çekmişti bende o yuzden araştırma yapıyordum :) alternatif seçeneklere bakıyorum cünkü cüsse olarak biraz iriyim ;şrofls;. büyük bi aracın daha iyi olcanı düşünüyorum :) neyse verdiğiniz bilgiler için saolun nede olsa daha ehliyetimi bile almadım fikirler değişebilir ;tese;kkur

takılablrse ne mutlu bana çünkü 25 litre şehir içi şehirdışıda 19 ltre gösteriyor ;$., vergısı ıyı ama 800 ytle mi ne yıllık.17 yaşına göre haklısın abicim biraz fazla hatta baya ama zevk işte ^^ zaten inşallah alıcam :rolleyes: 2007 kawasaki z750'm var onu satarsam herşey daha kolay bir hal alabilcek :rolleyes: ama benzin çok sorun nede olsa türkiyede yaşıyoruz benzinin litresi 3.5 ytl motorlayken bile benzine param yetmiyordu g;$i

kısmet olursa bi kaç aya bitane dodge ram srt-10 almak istiyorum yalnız bu araç bilen bilir 8.300 cc 505 hp bi pick up :) ve 10 silindir herşey iyi hoşta acaba bu aracı alırsam lpg taktırabilir miym? nede olsa alet 10 silindir kim bilir nekadar yakar 8| bi kaç siteye baktım her araca uygulanabilir diyor ama yani bu araç degil kamyon gibi bişi olduğu için çelişkide kalıyorum ?( bu konuda bilgili arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim :rolleyes:

ben zaten ts-18 i anca kısa mesafede metal olsun tahta olsun o tarz cismlere atıyorum ağır ya daha hoşuma gidiyor hoplatiyor attığım şeyi nedense ağır olması daha değişik bir haz veriyor :) ama grup falan cidden hikaye hele uzun mesafedeki düşüşü diğer pelletlere göre baya fazla geldi bana pro magnumla karşılaştırdım bugün 50 yada 55 metre uzaklıktakı hedefte pro mag. tahmini 20-25 cm düşüş yaptı ts-18 40 cmyi geçmiştir diye tahmin ediyorum baya bi inişe geçiyor ağırlığından :)g;$i

hadi arpacığı falan hallederimde benim şuara canımı sıkan şu tetikteki vida resmen kundaktan koptu yani ;( giriyor ama nasıl diyim vidanın kundağa bağlı olan vidanın donmesini sağlayan o helezon şekil parçalanmış yani vidayı sıkmama gerek kalmıyor parmağımla itiyorum giriyor :)?( yani onu herhangibi bir şekilde yapıştırıcamı sanmıyorum arpacığı hallederim sanırm arkadaşın önerdiği yapıştırıcıyla vidalarda tamamda o diğer işi napıcam :) yakında namlu biyerde kundak bi yerde kalmktan korkuyorum :P 2000 e yakın mermi attım 5bine kadar dayanmaz sanırım :P

alalı en fazla 2-3 ay oldu ilk başta arpacık kısmı sağa sola dönmeye başladı :wacko: elle hafifçe dokununca gezi oynatabiliyorum plastik kısmını değil komple metal olan kısmı.nese dürbünden sonra onu takmamaya başladım ardından vidalar gevşemeye başladı 15-20 atıştan sonra kundağa bağlı olan vidalar gevşiyor ve gevşedikçe atışlar saçmalaşıyor sağa sola 5 cmye kadar kayıyor :S bugunde kundaktaki tetik kısmındakı vida düştü ;( tetiğin etrafındaki metali tutan :( yani güçten midir bilmiyorum ama bu tüfek yakın zamanda parçalancak gibi geliyor u½%; şimdi ben bu tüfeği hatsana yollamaya karar verdim ama elimde tüfeğin faturası yok ;$., sorun çıkar mı?? çünkü yani diğer yazılarda okuduğum kadarıyla para istemiyor hatsan bu tür aksaklıklar için ama fatura olmadığı için benden bir bedel isterler mi?? yardımcı olursanız sevinirim ^^

ben yurtdışına gitçeğimden ötürü kawasaki z750 mi satıyorum. 2007 11.000 kmde naked tarzı ama 110 hp bilen bilir zaten :P egzost leo vince deli ses var.illa racıng tarzı bişi diyosan birşey diyemem ^^ ama aklında bulunsun abi olmadı pmden ulaşırsın yeni lastik taktım metzeler m3 bakımlarda yerinde ;tacli# saygılarr...

hw90 olsun 97 olsun dianalar olsun bunların hepsi pahalı ve kaliteli tüfekler ama bunlarla aynı fiyata sahip olan gamo hunter 1250 den kimsenin bahsetmedini farkettim forumda ?( kimsenin kullanmamasının nedeni nedir çünkü geçen gün gördüm ve benim çok hoşuma gitti kundağı falan çok hoş bence ayrıca bayada güçlü 4.5 le 1250 ft/sec 5.5lede 1000 ft/sec weihrauch ve dıananın hemen hemen tüm modellerınden daha güçlü...merak ettiğim :) niye tercih edilmiyor ve forumda konuşulmuyor ?? ;tacli#

walla bende bu konuda cesıtlı kereler yazılar okudum da yazdım da. Hakkaten bızım gıbı amatorlere bu konuda yardımcı olan olursa duacısı oluruz :) forumlarda ben de cesıtlı lınkler ve resımlı anlatımlar gordum ancak ıs dagıtıp da modıfıyesını yapıp toplamaya gelınce ınsan cekınıyor bılmedıgı ıcın, mahvetme korkusuyla. Bır de el yatkınlıgı alet edevat falan fılan yanı :) Neyse yardımcı olabılecek varsa ıtınayla ellerınden opulur bılgınıze. :D :D :D herkese saygılar...

eve abi katılıyorum aynen :D;d; yardım edicek arkadaşlar hadi burayaa ;kihhik,

tüfekle yaklaşık 1500 atış yapmışımdır ve artık sesi değişti ve haliyle artı olarak silahın güçünü arttırmak ayrıca bakımını yaptırmak istiyorum. forumdaki okuduğum yay değişimi olsun gresleme olsun bunları kendi başima yapabileceğimi sanmıyorum yayi ve diğer gereken parçaları bile nerden bulacağımı bilmiyorum kısacası bana bu konuda adres yada tanıdık istanbulda bu işleri yapabilicek birini önerir misiniz?? ;tacli#;tese;kkur:thumbdown:

aynen abi ya daha önce torun marka tüfeğimi söktüm 1-2 kere tamam genel olarak ne nedir biliyorum ama keçe v.b şeylerı tam bilmiyorum bildiğim kadarıyla kağuçuk yeşil gress uygulaması gücüde arttırıyor...tabi haliyle herkezin hoşuna gider güç artışı neler yapılması gerektiğinide bi bilsem tam olucak ^^ ayrıca moderatörde bulma yada yaptırabilirsem yaptırmak isterim sonçta baya ses çıkıyor dikkat çekiyor ^^:thumbdown:

selamlar bende gamo ts-18 ve yine gamonun expander'inden aldım ve kullanmaya başladım.tüfeğim webley exocet ve alırken verilen ince mehmet pelletlerini kullanıyordum.şimdi belki size komik gelecek ama gamolar yerine ince mehmet'i tercih ediyorum çünkü 50_60 metrede ince ile çok net vuruyorum gamolardan pek memnun kaldım diyemem.saygılar.

ince mehmeti bende denedim çok sert bir mermi attın mı deliyor direk ve namluya bi garip oturuyor çok rahat giriyor tabi ben 4.5 ini kullandım 5.5 i bilmiyorum tam ama aynıdır sanırım şekli falan bi acayip çapaklıda olsa kötü pellet değil bence fiyatıda baya bi uygun etrafa sağa sola sıkmak için çok uygun ;tese;kkurg;$i:thumbdown:

beyler dampa sandığım sey tek parça ayakmış u½%; napalım neyse ama gittim bushnell 3-9x40 lık dürbün aldım yapıcak birşey yok eski ilk aldiğim dürbünde yine bilgisizlikten 56 ön mercekli almıştım uymadı diye bushnell aldım :) yapıcak birsey yok battım zaten bari böyle devam ediyim dedim :) neyse dürbünü 10 metreye sıfırladım atışlar baya iyi tek delik falan cikiyor ama 10 metre uygun mudur bildiğim kadarıyla 2 tane sıfrlama noktası olması lazım yanı doğru sıfrlama için bu ilk sıfırlamayı kaç metreye yapmam gerekiyor chairgun programındanda pek anlamıyorum bu konuda bana yardımcı olabilicek bir arkadaş var mı???? u½%;^^:thumbdown:

bende ts-18 kullandım ağırlığı ve şekli hoşuma gitti yalnız dediğiniz gibi uzak mesafelerde problem.ya aslında benim istediğim senin gibi patriot kullanıcıları için amaca göre uygun paletleri belirlemek ne biliyim uzak mesafe için şunlar şunlar işte tahribat için şu pelletler gibi çunkü piyasada çok fazla çeşit var ben bunları yavaş yavaş denemeyi düşünüyorum bugun gidip bulabildiğim markalardan alıcam ve deniycem ayrıca denemiş olupta artılarını eksılerını bilen arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum nede olsa her pelleti her tüfek sevmiyor amacım bunları öğrenmek istemek ayrıca gereken arkadaşlara bilgi olsun diye... g;$i½bay£bay`;

şuana kadar hep gamo pelletlerini kullandım ve artık canım sıkıldı resmen ;kihhik, ayrıca bundan snra tek bı çeşit pelletim olsunkı diyorum sifirlamada v.s de sorun cıkmasın gamonun pro magnumu patriotta bence iyi sonuç veriyor diğer mermiler namluya küçük geliyor bu hem tam oturuyor ayrıca isabet olarakta bence daha iyi diğer modellere göre ^^ neyse kısacası ben hem uzun mesafede etkili olucak hemde ıyı bı grupman çıkarabileceğim farklı bir pellet arıyorum patriot 5.5 için air arms olsun diana olsun bana önerebileceğiniz mermiler nelerdir hem diğer patriot kullanıcılarıda faydalanmış olur hem patriotçularda fikirlerini sölerlerse sevinirim. ^^;tese;kkur:thumbdown:

aslında forumda çok dolanıyorum ve ilgimi çeken şeyleri okuyorum yalnız sanırm şu dampa konusndakı alt ve üst kısımların farklı olduğuna dikkat etmedim... u½%; ya ama şimdi bide bi dampayada açıkçası 150 ytl vermek istemediğimden rahat geldi böle tamam her nekdr yalnış birşey almış olsamda :) (gerçi hala gidip bakmadım bugun gidicem incelicem)sonuç olarak ben yinede bu aldığım dampa yada ayak herneyse onu kullanmayı düşünüyorum ne gibi eksikleri vardir yada zararlarını anlatırsanız sevinirim ;tacli# bide önerebileceğiniz bi dürbün varsa.....

beyler birşey sormak istiyorum ben şu yeşil gres yağ uygulamasını yapmak istiyorum yalnız o yağı nerde bulucağımı ve nasıl uygulıyacağımı bilmiyorum tüfek patriot ayrıca silahla 1200 kusur atış yaptım değişmesi gerekn parçaları var mıdır?ayrıca gücunu arttırmak için ne gibi işlemler yapabilirim?yardımcı olursanz sevinirm

not:silahta yeni birşey farkettim tüfeğin üstündeki vidalar gevşiyor tekrar tekrar sıkmam gerekiyor acaba bu normal midir yoksa benm silah mı kafayı yedi :wacko: